Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, mandragoraSCR είπε

αυτα με το φωτισμο περιμετρικα πρεπει να ειναι nzxt

Γενικα δεν είμαι των Leds αλλά αυτά έχουν πολύ διακριτικό φωτισμό και δείχνει όμορφα στο κουτι

8 λεπτά πριν, mandragoraSCR είπε

αυτα με το φωτισμο περιμετρικα πρεπει να ειναι nzxt

Μπα δεν πρέπει να είναι NZXT.

Άλλο logo βλεπω,

Screenshot_20240126_081217.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, dalain είπε

Πριν μονταρω το Montech King 95 Pro ειπα να κανω ενα γρήγορο build ωστε να δω τις δυνατότητες του κουτιού.Το αποτέλεσμα νομίζω ειναι ικανοποιητικό!!!

PXL_20240125_181138790-01_copy_1932x1938.jpg

PXL_20240125_180846687-01_copy_1821x1821.jpg

PXL_20240125_180911263-01_copy_1686x1684.jpg

PXL_20240125_180819689-01_copy_2304x2304.jpg

PXL_20240125_180810380-01_copy_2105x2105.jpg

Ναι, αυτό το γρήγορο να το βάλεις στην reception της gallery.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Τα Fans ποια είναι?

Ειναι της Montech,τα 6 τα ειχε το κουτί τα υπόλοιπα τα στειλανε έξτρα 

3 ώρες πριν, mandragoraSCR είπε

custom water θελω 😇

Εεεε One Piece χωρις νερο γινεται;

2 ώρες πριν, deafman είπε

μου αρεσει οταν ενα γρηγορο test build του @dalain ειναι πιο καθαρο απο τελικα builds. 💪

Γρήγορο ναι ,προχειρο οχι (αν θυμασαι και την παλια διαφήμιση)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
53 λεπτά πριν, Grisos είπε

Βαριόσουν και δεν είχες τι να κάνεις. Λογικό!

Ακριβως αυτο όμως χαχαχα,ε χρειαζομουν και ενα δεύτερο pc για καβατζα ομως

17 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Αυτό το κουτάκι είναι πολύ Value for money πάντως.

Πράγματι!!!Παιζει και το Q500 στα 27 ευρώ,με χαλάει ομως η θέση του τροφοδοτικού και τελικά πηγα στο q300

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, dalain είπε

Παμε και ενα χαριτωμένο htpc!

PXL_20240208_170832229-01-01_copy_2082x2082.jpg

PXL_20240208_163203576-01-01_copy_2155x2154.jpg

PXL_20240208_163212808-02-01_copy_2304x2304.jpg

To OCD μου σε ευχαριστει :)

Αν και θα μπορουσαν οι γωνιές στην cpu να ειναι λίγο πιο ίσες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, mandragoraSCR είπε

Ε οχι ρε φιλε δεν κανω λάικ! 

Μα στον αερα η καρτα? 

Χαχα....δεν θα μείνει αυτή η κάρτα....αλλιως ναι, έχεις δίκιο.... συγνώμη...

3 ώρες πριν, vaggos88 είπε

To OCD μου σε ευχαριστει :)

Αν και θα μπορουσαν οι γωνιές στην cpu να ειναι λίγο πιο ίσες :P

Ναι ρε συ, έμειναν ετσι για δυο λόγους,γιατι κυριολεκτικά έφτιαξα το pc με οτι ειχα απο υλικα (εκτός απο το κουτί που το αγορασα τώρα) και η σωλήνα εφτα τέρμα οριακά....και δεύτερο θα αλλαχτεί η κάρτα και θα μπει στο νερό κ η καινούργια....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Almost ready.

Λειπει η υδροψυξη. Μονή ή διπλή δεν αποφάσισα ακόμη.

To be continued


 

viber_image_2024-02-10_20-26-56-300.jpg.ee9de155f5174ec717a492e154894ac3.jpg

viber_image_2024-02-10_22-33-06-033.jpg.6dd2917196beabef85eb05762ef7faca.jpg

 

 

 

Στις 25/1/2024 στις 11:05 ΜΜ, dalain είπε

Πριν μονταρω το Montech King 95 Pro ειπα να κανω ενα γρήγορο build ωστε να δω τις δυνατότητες του κουτιού.Το αποτέλεσμα νομίζω ειναι ικανοποιητικό!!!

PXL_20240125_180810380-01_copy_2105x2105.jpg

 

 

@dalain 

Τα καλώδιά σου ποια ειναι? Λεω να τα βάλω κι εγω. Μου αρεσει το κοκκινο μαυρο αλλά τα βλέπω και πιο flexible επίσης.

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@SeNNinhA Πολυ ομορφο το κουτακι σου,το ζαχαρωνα στο λευκο του αλλα με χαλαει πολυ η θεση του τροφοδοτικου...

Τα καλωδια που λες,δεν θυμαμαι ποια ειναι,τα εχω καιρο στην ακρη,μπορω ομως να σου προτεινω καποια (μιλαμε παντα για extensions)

1) Reapercable Πολυ καλη ποιοτητα ,αντιστοιχα με τα cablemod, σε καλη ποιοτητα και μπορεις να βρεις, εκτος των κλασσικων ,τα premium που εχουν αλουμινιενια combs και ειναι πανεμορφα και τα softies που ειναι πολυ μαλακα.Τα εχω χρησιμοποιησει  σε αρκετα build και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.(μηκος 30 εκατοστα)

2) Kolink Σχετικα νεα μου ανακαλυψη,μαλακα καλωδια με πολλα combs στη συσκευασια και γενικα φαινονται προσεγμενα και στρωνουν πολυ ωραια (τα εχω στο τελευταιο build που ανεβασα) (μηκος 30 εκατοστα)

3) Phanteks Παρομοια με αυτα που μου ανεφερες,τα εφερε ξανα το eshop σε πολυ καλη τιμη.Πιο λεπτα καλωδια,με οχι τοσο ομορφα combs και καθονται λιγο πιο δυσκολα σε ευθεια.Αυτα εχουν υφασματινα sleeves σε αντιθεση με τα προηγουμενα δυο που ειναι πλαστικα

4) Cablemod  Τα κλασσικα και γνωστα καλωδια που εμπιστευονται οι περισσοτεροι.Στρωνουν σχετικα δυσκολα αλλα θα κατσουν στην θεση τους.Με χαλανε λιγο τα combs τους αλλα οκ...δεν ειναι αποτρεπτικο απο το να τα ξαναπαρω

1 και 4 τα προτεινω με κλειστα ματια,το 2 με εχει κερδισει αλλα θελω να δοκιμασω κανα σετ ακομα και το 4 ειναι μια τιμια λυση με την υπογραφη της phanteks( που προφανως δεν τα κατασκευαζει)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, dalain είπε

@SeNNinhA Πολυ ομορφο το κουτακι σου,το ζαχαρωνα στο λευκο του αλλα με χαλαει πολυ η θεση του τροφοδοτικου...

Τα καλωδια που λες,δεν θυμαμαι ποια ειναι,τα εχω καιρο στην ακρη,μπορω ομως να σου προτεινω καποια (μιλαμε παντα για extensions)

1) Reapercable Πολυ καλη ποιοτητα ,αντιστοιχα με τα cablemod, σε καλη ποιοτητα και μπορεις να βρεις, εκτος των κλασσικων ,τα premium που εχουν αλουμινιενια combs και ειναι πανεμορφα και τα softies που ειναι πολυ μαλακα.Τα εχω χρησιμοποιησει  σε αρκετα build και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.(μηκος 30 εκατοστα)

2) Kolink Σχετικα νεα μου ανακαλυψη,μαλακα καλωδια με πολλα combs στη συσκευασια και γενικα φαινονται προσεγμενα και στρωνουν πολυ ωραια (τα εχω στο τελευταιο build που ανεβασα) (μηκος 30 εκατοστα)

3) Phanteks Παρομοια με αυτα που μου ανεφερες,τα εφερε ξανα το eshop σε πολυ καλη τιμη.Πιο λεπτα καλωδια,με οχι τοσο ομορφα combs και καθονται λιγο πιο δυσκολα σε ευθεια.Αυτα εχουν υφασματινα sleeves σε αντιθεση με τα προηγουμενα δυο που ειναι πλαστικα

4) Cablemod  Τα κλασσικα και γνωστα καλωδια που εμπιστευονται οι περισσοτεροι.Στρωνουν σχετικα δυσκολα αλλα θα κατσουν στην θεση τους.Με χαλανε λιγο τα combs τους αλλα οκ...δεν ειναι αποτρεπτικο απο το να τα ξαναπαρω

1 και 4 τα προτεινω με κλειστα ματια,το 2 με εχει κερδισει αλλα θελω να δοκιμασω κανα σετ ακομα και το 4 ειναι μια τιμια λυση με την υπογραφη της phanteks( που προφανως δεν τα κατασκευαζει)

Thanks για τις πληροφοριες. Πολυτιμες.

Ποια εχουν τους ποιο ποιοτικους ακροδεκτες πιστευεις? 

Τα Reapcable απο που τα στελνουν? Δεν εχει τελωνειο? Ειναι free shipping οπως γραφουν?

Θα δοκιμασω καποιο σετακι.

Οσον αφορα το κουτι το ηθελα οσο πιο μαζεμενο γινοταν (ηταν το βασικο κριτηριο) και δεν μου αρεσε το τροφοδοτικο να ειναι κατω χαμηλα γιατι τρωει πολύ χωρο εκει. Δυστυχως ειχα ηδη παρει το PSU σε full ATX γιατι τελικα επρεπε να ειχα επιλεξει ενα SFF. Θα γινοταν ολα πιο σωστα και πιθανα να ειχα παει ετσι και στο SSUPD Meshroom S V2 (με full mesh ή με το τζαμι).

 

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Meshroom S V2 (με full mesh

Μαλλον το επομενο κουτι μου

Μολις τελειωσα το build μου στο O11 air mini, κουταρα! αλλα τελικα ειναι μεγαλο και βαρυ για τα γουστα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...