Προς το περιεχόμενο

Ξεκίνησε η αναβάθμιση του Galaxy S III στο Android 4.1.2


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Samsung ξεκίνησε σήμερα την ενημέρωση των Galaxy S III συσκευών στο Android 4.1.2 ενσωματώνοντας σε αυτό τις νέες δυνατότητες που φέρει η έκδοση, από τις οποίες ξεχωρίζει το Multiview. Το Multiview επιτρέπει την ταυτόχρονη εκτέλεση και εμφάνιση δύο εφαρμογών στην οθόνη και ενεργοποιείται κρατώντας παρατεταμένα το κουμπί "πίσω", όπου εμφανίζονται όλες οι εφαρμογές παρασκηνίου και ο χρήστης επιλέγει τις δύο αυτές που θέλει να τρέξει.Επιπλέον μαζί με το Android 4.1.2 στο Galaxy S III ενσωματώνεται και η λειτουργία Page Buddy την οποία είδαμε για πρώτη φορά στο Galaxy Note 2, όπου εμφανίζονται διάφορα Widgets ανάλογα με κάποια γεγονότα, όπως για παράδειγμα η σύνδεση ακουστικών ή η χρήση της γραφίδας S-Pen. Μερικές ακόμη νέες λειτουργίες είναι η ανασκευασμένη εφαρμογή Gallery, το κέντρο ειδοποιήσεων το οποίο μπορεί πλέον να παραμετροποιηθεί, η δυνατότητα απενεργοποίησης της ρύθμισης της φωτεινότητας από αυτό, αλλά και η αυτόματη προσαρμογή της κατεύθυνσης της οθόνης ανάλογα με την γωνία που έχει στραμμένο το βλέμμα του ο χρήστης.

 

Η αναβάθμιση είναι διαθέσιμη μέσω ΟΤΑ και πραγματοποιείται σταδιακά σε όλες τις χώρες.

 

http://www.youtube.com/watch?&v=6aM7kQ7sCRE

 

Link.png Site: http://www.gsmarena.com/galaxy_s_iii_gets_android_412_update_brings_note_ii_experience-news-5166.php[/url]']gsmarena.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για

με custom rom αυτο το multitasking δεν μπορει να υπαρξει;

Για το Galaxy S II λες; Υπάρχει ήδη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2006684 . Το έχω βάλει στη ρόμ, αλλα να πώ την αλήθεια δε μου έχει φανεί κάπου ιδιαίτερα χρήσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το android 4.1 κυκλοφόρησε τον Ιούνιο, δηλαδή η Samsung χρειάστηκε περίπου μισό χρόνο για να το παραμετροποιήσει για το κορυφαίο της smartphone. Το Nexus 4 ήδη έχει 4.2, ανώτερα τεχνικά χαρακτηριστικά, θα παίρνει αμέσως όλες τις αναβαθμίσεις για τα επόμενα δυο χρόνια, είναι σημαντικά φθηνότερο, έχει vanilla λειτουργικό που είναι πιο σβέλτο από τις επεξεργασμένες εκδόσεις των υπολοίπων και το μόνο που του λείπει είναι το sd card slot. Νομίζω ότι είναι φανερό προς τα πού γέρνει η ζυγαριά.

Επεξ/σία από Skylined
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''....Το Nexus 4 ήδη έχει 4.2, ανώτερα τεχνικά χαρακτηριστικά, θα πέρνει αμέσως όλες τις αναβαθμίσεις για τα επόμενα δυο χρόνια, είναι σημαντικά φθηνότερο, έχει vanilla λειτουργικό που είναι πιο σβέλτο από τις επεξεργασμένες εκδόσεις των υπολοίπων και το μόνο που του λείπει είναι το sd card slot. Νομίζω ότι είναι φανερό προς τα πού γέρνει η ζυγαριά....''

 

 

 

Τηλεφανώς, προς την....sd card..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''....Το Nexus 4 ήδη έχει 4.2, ανώτερα τεχνικά χαρακτηριστικά, θα πέρνει αμέσως όλες τις αναβαθμίσεις για τα επόμενα δυο χρόνια, είναι σημαντικά φθηνότερο, έχει vanilla λειτουργικό που είναι πιο σβέλτο από τις επεξεργασμένες εκδόσεις των υπολοίπων και το μόνο που του λείπει είναι το sd card slot. Νομίζω ότι είναι φανερό προς τα πού γέρνει η ζυγαριά....''

 

 

 

Τηλεφανώς, προς την....sd card..

 

το έχω δει nexus 4 από κοντά (βασικά το έφερε ενας φίλος)

όσο το δοκίμασα δυο αρνητικά (σημαντικά για μένα παρατήρησα)

 

1, απουσία sd (είχε την 8 gb έκδοση με 6 gb διαθέσιμα για χρήστη) 5 λεπτού video τραβάς σου τροει 1 gb.... πραγματικά 8 και 16 gb είναι ανύπαρκτα σε high end συσκευές

2, και περίεργο άλλα είχε....... απαίσια camera.......... δεν ξέρω αν είναι software η hadware αλλά τραβάει αρκετά χάλια........

 

κατά τα άλλα πολύ καλή η συσκευή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''....Το Nexus 4 ήδη έχει 4.2, ανώτερα τεχνικά χαρακτηριστικά, θα πέρνει αμέσως όλες τις αναβαθμίσεις για τα επόμενα δυο χρόνια, είναι σημαντικά φθηνότερο, έχει vanilla λειτουργικό που είναι πιο σβέλτο από τις επεξεργασμένες εκδόσεις των υπολοίπων και το μόνο που του λείπει είναι το sd card slot. Νομίζω ότι είναι φανερό προς τα πού γέρνει η ζυγαριά....''

 

 

 

Τηλεφανώς, προς την....sd card..

Ξεχνας ομως ενα βασικο στοιχειο την Super Amoled οθοναρα του SGS III!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λειτουργία ε τις 2 παράλληλες εφαρμογές θα τα σπαει. Ειδικά όταν πάρει την αναβάθμιση το note 2 μου. Λογο οθόνης δεν θα υπάρξει σύγκριση. Αντε να δούμε πότε όμως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...