Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με τηλεοπτικό-ψηφιακό σήμα


john1414

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η εγκατάσταση εξωτερικής κεραίας στο μπαλκόνι της βεράντας μου είναι εύκολη, αποτελεσματική και οικονομική λύση; Μου φαίνεται τελικά ότι αυτή είναι η πιο κατάλληλη λύση... Έχω αγανακτίσει πραγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα το κέντρο του Υμηττού είναι μακρυά σου. Σε κανά τρίμηνο θα εκπέμπει ψηφιακά και η Πάρνηθα.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Φίλε έχει ανακοινωθεί κάπου αυτό για την Πάρνηθα η έτσι το λες;;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η νομοθεσία βάση μνημονίου αναφέρει οτι το όριο για το ολικό αναλογικό switch off με χρι 30 Ιουνίου.

 

Η Πάρνηθα είναι από τα μεγαλύτερα κέντρα εκπομπής για την Ανατολική Αττική. Θα κλείσει από τα πρώτα.

 

Δείτε εδώ την συνέντευξη του Γενικού διευθυντή Digea. Κοιτάξτε απο 12:15 και μετά.

https://www.youtube.com/watch?v=CJjIdlpnRpY

 

Και απο απο 6:52 και μετα

 

https://www.youtube.com/watch?v=tCYB1nGpDmQ

 

Τωρα εαν θα τηρηθεί αυτό, ειναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.



Η εγκατάσταση εξωτερικής κεραίας στο μπαλκόνι της βεράντας μου είναι εύκολη, αποτελεσματική και οικονομική λύση; Μου φαίνεται τελικά ότι αυτή είναι η πιο κατάλληλη λύση... Έχω αγανακτίσει πραγματικά.

 

Σου εχω δώσει ολες τις κατευθύνσεις και απόψεις ως επαγγελματίας. Πραξε όπως εσυ τελικά νομίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για το αναλογικό switch off έλεγαν και μέχρι τέλος 2012 αυτό δεν λέει κάτι, για την Πάρνηθα γιατί αυτό μας καίει εδώ στην αττική δεν υπάρχει καμία επίσημη ενημέρωση για το πότε θα αρχίσει η ψηφιακή εκπομπή καν όπως βέβαια και για το πότε θα σταματήσει η αναλογική. Όπως λέει και στο βίντεο ο τύπος είναι αδύνατον τα υπολειπόμενα κέντρα να γίνουν ψηφιακά μέχρι τον Ιούνιο άρα κανένας λόγος ανησυχίας ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πήγα σήμερα σε 2-3 τεχνικούς και μου είπαν ότι κατά 99% το πρόβλημα είναι η κεντρική κεραία, όπως το λέγατε.

Απλά ο τελευταίος μου έδωσε να δοκιμάσω ένα Antenna Amplifier για την ενίσχυση του σήματος. Έπιασα όλα τα τοπικά αθηναϊκά μαζί με ANT1 και Alpha αλλά τα υπόλοιπα τίποτα...

Άρα τώρα πια 100% βάζω εξωτερική κεραία και ησυχάζω (αν και θα μου κοστίσει γύρω στα 80 ευρώ η εργασία μαζί με την κεραία...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...