Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 2


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά ως sorcerer τα βρήκα σκούρα στο NG++ αλλά τελικά τα κατάφερα :)

 

Τελειώνω σε λίγο το NG+++ πλέον ως Cleric και μπορώ να πω ότι είναι ότι καλύτερο σε build/class έχω παίξει στο DS2
 

Yep!

 

Τέλος το NG+++ με τον Cleric και συνεχίζω για NG++++

 

post-291064-0-94670000-1403302320_thumb.jpg

post-291064-0-62238300-1403302545_thumb.jpg

post-291064-0-95204800-1403384052_thumb.jpg

Επεξ/σία από HadesGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πηρα απο steam με την προσφορα που εχει αλλα εμεινα με τη χαρα

το παιχνιδι δεν ξεκιναει καν black screen  :mad:

δοκιμασα κατι tips που γραφει στο steam αλλα δεν δουλεψε κανενα..τι στο διαολο γινετε εχει τυχει σε κανεναν

απο εδω ρε παιδια και να το ελυσε το θεμα με καποιο τροπο? το συστημα τις υπογραφης μου εχω

οι drivers ειναι ενημερωμενοι και τα win7 fresh install εχτες.

 

το περιεργο ειναι οτι πριν κανα 2 βδομαδες ειχα δοκιμασει μια εκδοση απο το θειο και ετρεχε μια χαρα το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πηρα απο steam με την προσφορα που εχει αλλα εμεινα με τη χαρα

το παιχνιδι δεν ξεκιναει καν black screen  :mad:

δοκιμασα κατι tips που γραφει στο steam αλλα δεν δουλεψε κανενα..τι στο διαολο γινετε εχει τυχει σε κανεναν

απο εδω ρε παιδια και να το ελυσε το θεμα με καποιο τροπο? το συστημα τις υπογραφης μου εχω

οι drivers ειναι ενημερωμενοι και τα win7 fresh install εχτες.

 

το περιεργο ειναι οτι πριν κανα 2 βδομαδες ειχα δοκιμασει μια εκδοση απο το θειο και ετρεχε μια χαρα το παιχνιδι.

 

Το σύστημα της υπογραφής σου μια χαρά είναι για το DS2, έκανες verify cache του DS2 στο Steam?

 

Έχεις installed τον Windows Media Player? εάν όχι κάντο.

 

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=16546

 

Επίσης:

 

Description: When the player starts a "New Game" the screen just turns black and the intro video fails to load, leaving the player stuck there with nothing happening.

 

1st Work-around

This is for the Windows 8.1 N Edition users.

They may be required to install Windows Media Player in order to play the intro video.

Download link here: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=40744

 

2nd Work-around

 

  • Go to the windows Configuration Screen
  • Click on "Programs and Components"
  • Search for any "Media Codec" or "K-lite codec pack" installations
  • Select the Codecs and uninstall them

// Once again uninstalling these is at your own risk.

 

 

Διάβασε και αυτό το link:

 

http://www.crashwiki.com/top-5-fixes-you-need-to-know-for-dark-souls-2-pc-crashes-errors-mouse-lag-and-freezing/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

media player αυτον που εχουν τα win 7 εχω. τωρα κανω και επαληθευση αρχειωn στο steam να δουμε μπας και δουλεψει 

 

ολα τα αλλα που αναφερεις παρακατω τα εχω κανει αλλα τιποτα

σε ευχαριστω πολυ φιλε για την βοηθεια,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

media player αυτον που εχουν τα win 7 εχω. τωρα κανω και επαληθευση αρχειωn στο steam να δουμε μπας και δουλεψει 

 

ολα τα αλλα που αναφερεις παρακατω τα εχω κανει αλλα τιποτα

σε ευχαριστω πολυ φιλε για την βοηθεια,

 

Τι να πω...κριμα... :(

 

Για δοκίμασε να βγάλεις την οθόνη και να την ξαναβάλεις όταν τρέξεις το game και κάνε ξανά install τον Media Player από το link.

 

Μακάρι να φτιάξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιποτα φιλε τα εκανα ολα και τζιφος..και αλλη οθονη εβαλα και τον player απο το λινκ περασα

αλλα δεν τρεχει το ατιμο με τιποτα.τζαμπα τα 34ε που εδωσα 

 

θα περιμενω μπας και βγαλουν κανενα πατσακι..

 

σε ευχαριστω πολυ παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν νικήσω το Royal Rat επηρεάζεται το παιχνίδι;;

Γιατί λέω να το αφήσω και να πάω σε άλλες περιοχές!

Μου έχει σπάσει τα νεύρα σε φάση να παρατήσω εντελώς το παιχνίδι! 

Ο Royal Rat ειναι ο Splinter δεν το εχεις καταλαβει ακομα. Τσακισε τον! Και αυτον και τις χελωνες του!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα τα καταφερα να το κανω να τρεξει, το κατεβασα και στο λαπτοπ μου me ι3-2310 με ενσωματομενα γραφικα 

και ξεκινησε κανονικα εφτιαξα χαρακτηρα εκανα save και μετα πηρα ολο το φακελο του παιχνιδιου απο το λαπτοπ

και τον εκανα copy-paste στον σταθερο μου αλλα στον ssd αυτην την φορα και ξεκινησε κανονικα το game :-)

 

ωρα για λιωσιμο τωρα..το πρωτο dark souls το ειχα πλατιναρει στο ps3.. αμετρητες ωρες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Royal Rat ειναι ο Splinter δεν το εχεις καταλαβει ακομα. Τσακισε τον! Και αυτον και τις χελωνες του!!!!

ok!!θα τον ξαναπροσπαθήσω!!!έχω ανέβει σε level απο την στιγμή που τον άφησα και θα πάω πάλι.Σύμφωνα με τον χάρτη είμαι στην τελευταία περιοχή!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok!!θα τον ξαναπροσπαθήσω!!!έχω ανέβει σε level απο την στιγμή που τον άφησα και θα πάω πάλι.Σύμφωνα με τον χάρτη είμαι στην τελευταία περιοχή!!!!!

 

Είσαι σε NG+?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σε NG+?

τόσο καιρό που παίζω ( γύρω στις 70 ώρες ) προσπαθώ να τελειώσω το κανονικό παιχνίδι!

 

τα NG+ ,NG++, NG+++ είναι όνειρα μακρινά ακόμα για μένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα πήρα σε προσφορά το Χ360 controller για το PC και είπα να δοκιμάσω το DS1 που είχα καιρό στο steam και ποτέ δεν έπαιξα... Αυτό ήταν, αρρώστησα με το παιχνίδι. Άνετα στο top 3 μου όλων των εποχών (#1 στο game design, hands down).

Η ερώτησή μου λοιπόν είναι η εξής: Μόλις το τελειώσω να πάω σε DS2 και να λιώσω εκεί ή να συνεχίσω DS1. Ειδικά με την αβεβαιότητα του GFWL. Φοβάμαι να μην απογοητευτώ. Είναι το 2 αν όχι καλύτερο, τουλάχιστον το ίδιο με το 1? Δεν μιλάω για γραφικά και τέτοια ανούσια αλλά στα σημαντικά που το DS1 είναι αξεπέραστο (game design, ατμόσφαιρα-μουσική, συναίσθημα κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι πως όταν πιάνεις για πρώτη φορά Souls παιχνίδι βγάζει μάτι πως είναι κάτι το διαφορετικό και ιδιαίτερο.

Και μόνο που είσαι σε δίλλημα εγώ λέω να πάς για κανα 2 ακόμα playthroughs στο πρώτο. Μετά απο καιρό που θα έχεις όρεξη και θα έχει πέσει κι η τιμή του 2 πολύ, τότε πιάνεις εκείνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...