Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 2


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και τζάμπα ήταν απογοήτευση το Scholar of the First Sin. Δηστυχώς αν δεν αγοράσεις τα DLC δεν έχεις εμπειρία souls στο 90% του game (ειδικά αν πάιξεις και Coop με τίμιο παίκτη κλάφτα Χαράλαμπε). Βέβαια ο αντίλογος είναι οτί μερικές περιοχές στα DLC είναι τεχνιέντως σαδιστικές όπως η περιοχή πριν τον smelter v2 οπού θα φτάσεις με ελάχιστα estus αν δεν έχεις despwnάρει τα mobs, ή τα frigid outlands με την τύφλα τους και τα ασταμάτητα spwns οπού και εκεί παρουσιάζεται το ίδιο πρόβλήμα. Κάπου στην From έχουν χάσει το μέτρο φοβάμαι και ελπίζω να το βρουν ενόψει bloodborne (όχι τιποτα άλλο θα χαντακώσουν και το PS4 :cry: ).

 

 

1st try....

 

 

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.gamespot.com/articles/dark-souls-2-developer-not-looking-to-make-dlc/1100-6416812/

Αυτο για να μην ξεχναμε τι ελεγε η εταιρια πριν και μετα γιατι η κοροιδια πρεπει να λεγεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που γυριζει και ειναι της μοδας οι κωλοτουμπες.. :P

 

θα συμφωνησω για τα DLC ηταν η καλυτερη εμπειρια του παιχνιδιου για εμενα οποτε χαιρομαι που τελικα επελεξαν να τα φτιαξουν. Το extra content του SoFS ειναι ελαχιστο στο patch εκτος και αν εχει και αλλα που πρεπει να φτιαξω νεο χαρακτηρα. Στο σημειο που βγαινει παντως ειμαι NG+7 οποτε θα τις φαω λιγο λογικα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τον εφαγα και εγω τον scholar σε NG+7 με την 3η-4η, πανευκολο boss δεν εκανε τιποτα στην ουσια απλα ηθελε χρονο να τον χτυπας οταν δεν ειχε φωτιες γυρω του(παιζω melee).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως και το λενε και ολοι στα σχολια ειτε σε forums ειτε σε Facebook.Πολλοι το αγορασανε σε Ps3 και 360 γιατι νομιζαν οτι δεν θα εβγαινε σε Ps4 και XboxOne,ειδικα με τα Dlc. Κοινως πεφτει πολυ κραξιμο με το ας πουμε Remastered του παιχνιδιου οπως και κραξιμο πεφτει και για τα Dlc που βγηκαν και για το ποσο κοστιζαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ειδες να πεφτει κραξιμο για τα DLC?Ποιοι ειναι αυτοι οι "ολοι" δηλαδη?Οτι να ναι, τα DLC ηταν οτι καλυτερο εχει να δειξει το παιχνιδι απο level design μεχρι τα bosses.Το οτι ειπαν δεν θα βγαλουν ειναι ασχετο με την ποιοτητα τους.Κανενα κραξιμο δεν πεφτει και στην τελικη οποιος δεν θελει πολυ απλα δεν πληρωνει.25 ευρω για  τοσο υλικο ηταν πολυ καλη τιμη για DLC παντα

 

Και τι σχεση εχει η remastered εκδοση με τις παλιες κονσολες?Οσοι τα πηραν μια χαρα τα απολαυσαν και σιγουρα δεν νιωθουν "προδωμενοι" ή οτιδηποτε αλλο επειδη θα κυκολοφορησει το παιχνιδι και στις νεες κονσολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα πληρωνα και 60ε για τα DLC, η ποιοτητα τους ηταν φανταστική και μου αρεσαν πολυ περισσοτερο απο το main game. Ειδικα η μαχη με τον

Sir Alonne στο old iron king DLC

ηταν απο τις καλυτερες που εχω δει σε οποιοδήποτε παιχνιδι, και η αρενα και η μουσικη και ολα ηταν για σεμιναριο. Μακαρι ολα τα DLC να ηταν ετσι αυτο εχω να πω, τωρα αν ειναι να κραζουν καποιοι απλα και μονο επειδη ειναι DLC αλλο καπελο αυτο..

 

Στις κονσολες ναι αλλα οι κατοχοι pc πρεπει να νιωθουν λιγο προδομενοι τουλαχιστον αν δεν βγαλουν ενα upgrade σε καποια τιμη της εκδοσης που εχουν ηδη. Εχω πχ το εχω αγορασει μαζι με ολα τα DLC δεν ειναι σε νεο hardware για να πρεπει να το αγορασω παλι σαν ξεχωριστο game με upgraded γραφικα κτλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ειδες να πεφτει κραξιμο για τα DLC?Ποιοι ειναι αυτοι οι "ολοι" δηλαδη?Οτι να ναι, τα DLC ηταν οτι καλυτερο εχει να δειξει το παιχνιδι απο level design μεχρι τα bosses.Το οτι ειπαν δεν θα βγαλουν ειναι ασχετο με την ποιοτητα τους.Κανενα κραξιμο δεν πεφτει και στην τελικη οποιος δεν θελει πολυ απλα δεν πληρωνει.25 ευρω για  τοσο υλικο ηταν πολυ καλη τιμη για DLC παντα

 

Και τι σχεση εχει η remastered εκδοση με τις παλιες κονσολες?Οσοι τα πηραν μια χαρα τα απολαυσαν και σιγουρα δεν νιωθουν "προδωμενοι" ή οτιδηποτε αλλο επειδη θα κυκολοφορησει το παιχνιδι και στις νεες κονσολες.

Κραξιμο οταν βγηκε το παιχνιδι.Και συγνωμη αλλα 25 και 30ευρω(25 για Season pass 30 ξεχωριστα)δεν τα λες και λιγα ειδικα οταν το παιχνιδια για Pc πχ κοστιζε 35ευρω κουτατο και πιο φθηνα Digital.Αρα οχι σε Dlc που κοστιζουν οσο το να αγορασεις ολοκληρο το παιχνιδι.

Εγω θα πληρωνα και 60ε για τα DLC, η ποιοτητα τους ηταν φανταστική και μου αρεσαν πολυ περισσοτερο απο το main game. Ειδικα η μαχη με τον

Sir Alonne στο old iron king DLC

ηταν απο τις καλυτερες που εχω δει σε οποιοδήποτε παιχνιδι, και η αρενα και η μουσικη και ολα ηταν για σεμιναριο. Μακαρι ολα τα DLC να ηταν ετσι αυτο εχω να πω, τωρα αν ειναι να κραζουν καποιοι απλα και μονο επειδη ειναι DLC αλλο καπελο αυτο..

 

Στις κονσολες ναι αλλα οι κατοχοι pc πρεπει να νιωθουν λιγο προδομενοι τουλαχιστον αν δεν βγαλουν ενα upgrade σε καποια τιμη της εκδοσης που εχουν ηδη. Εχω πχ το εχω αγορασει μαζι με ολα τα DLC δεν ειναι σε νεο hardware για να πρεπει να το αγορασω παλι σαν ξεχωριστο game με upgraded γραφικα κτλπ.

Μα και το Artorias of the abyss πολλοι το κραζανε επειδη ηταν μικρο σε διαρκεια και κοστιζε 15ευρω βεβαια σαν Content γμαγε ασχημα και τα αξιζε τα χρηματα του(βεβαια μιλαμε για μονο 1 Dlc).Απλα σε γενικες γραμμες ειμαι αντιθετος οταν βγαζουμ Dlc  που να κοστιζουν τοσο πολυ,εχει διαφορα αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κραξιμο οταν βγηκε το παιχνιδι.Και συγνωμη αλλα 25 και 30ευρω(25 για Season pass 30 ξεχωριστα)δεν τα λες και λιγα ειδικα οταν το παιχνιδια για Pc πχ κοστιζε 35ευρω κουτατο και πιο φθηνα Digital.Αρα οχι σε Dlc που κοστιζουν οσο το να αγορασεις ολοκληρο το παιχνιδι.

10 ευρω εκανε το ενα DLC αν θελεις να παιξουμε με τα νουμερα.Και σου εδινε περισσοτερο υλικο απο αλλα που κοστιζουν 15.Νομιζω απλα κραζεις για να κραζεις χωρις καν τα τα εχεις παιξει να δεις αν αξιζουν ή οχι.

 

Μα και το Artorias of the abyss πολλοι το κραζανε επειδη ηταν μικρο σε διαρκεια και κοστιζε 15ευρω βεβαια σαν Content γμαγε ασχημα και τα αξιζε τα χρηματα του(βεβαια μιλαμε για μονο 1 Dlc).Απλα σε γενικες γραμμες ειμαι αντιθετος οταν βγαζουμ Dlc  που να κοστιζουν τοσο πολυ,εχει διαφορα αυτο.

Ρε φιλε μηπως συχναζεις σε φορουμ που το μονο που κανουνε ειναι να κραζουν?Ελεος δηλαδη το artorias of the abyss παιζει να ειναι το καλυτερο DLC που εχει βγει ποτε για ολα τα παιχνιδι και στο pc ηταν μαζι με το παιχνιδι απο day1.Και παλι ποιος ακριβως το εκραζε?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To artorias ηταν στην prepare to die edition στο pc απο την αρχη, αλλη επικη μαχη απο εκει.. Εγω δεν καταλαβα καν οτι παιζω το DLC μπηκα καπου προς το τελος του playthrough.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ευρω εκανε το ενα DLC αν θελεις να παιξουμε με τα νουμερα.Και σου εδινε περισσοτερο υλικο απο αλλα που κοστιζουν 15.Νομιζω απλα κραζεις για να κραζεις χωρις καν τα τα εχεις παιξει να δεις αν αξιζουν ή οχι.

Ρε φιλε μηπως συχναζεις σε φορουμ που το μονο που κανουνε ειναι να κραζουν?Ελεος δηλαδη το artorias of the abyss παιζει να ειναι το καλυτερο DLC που εχει βγει ποτε για ολα τα παιχνιδι και στο pc ηταν μαζι με το παιχνιδι απο day1.Και παλι ποιος ακριβως το εκραζε?

Οι κατοχοι κονσολων για το DS1 οπως εγω που ειχαμε παρει το παιχνιδι οταν πρωτοβγηκε(το οποιο και εκανα Platinum,το 2 οχι δεν το εκανα Platinum. Επισης ναι το ανεφερα οτι 30ευρω κανανε τα Dlc εκτως Season pass,αρα 10ευρω το ενα.Αν εσυ θες να δωσει δηλαδη κοντα 80 με 90ευρω για ενα παιχνιδι τοτε με γεια σου με χαρα σου,αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ολοι πρεπει να συμφωνουμε με αυτο και προφανως και θα φαει το κραξιμο που θα φαει καθαρα οπως τονιζω λογω τιμολογισης και οχι σαν Content. Γιατι αν το σκεφτεις και απο μια αλλη γωνια τοτε μπορουσαν πχ να ριξουν Delay στο παιχνιδι μισο χρονο και να εχουν ολα τα Dlc μεσα στο παιχνιδι και αν το λεγανε αυτο ειμαι σιγουρος οτι οι fans θα λεγανε και μπραβο. Τι να πει και το Demons Souls που δεν ειχε καθολου Dlc ε.... Τελος σαν καταναλωτης που ειμαι προφανως και εχω το δικαιωμα να κραζω οταν βλεπω τετοιες τακτικες οπως πχ και απο αλλες εταιριες γιατι παμε παλι στην παλια καλη λογικη οτι οταν αγοραζω ενα παιχνιδι Full price θελω να εχει ολο το Content που πρεπει να εχει στα χρηματα που πληρωνω,οπως ακριβως ισχυε και παλια. Αλλιως μπορω να μην γραψω τιποτα και να παω να το παιξω απο το θειο και να πω τι ωραια τι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω αλλοι δινουν 70ε για φολες των 10-15 ωρων και broken games δεν θα δωσεις 60ε για DS2+DLC η εστω 80 στην κονσολα οσο λες?? Λιγο υπερβολικο σε βρισκω, δεν εχω ακουσει ποτε κανενα να κραζει τα DLC των souls ισα ισα το αναποδο ολοι λενε ποσο υποδειγματικα ειναι, προσωπικα πλησιαζω τις 300 ωρες στο DS2 και θεωρω οτι ειναι money well spend.

 

Τωρα εσυ μαλλον δεν συμφωνεις γενικα με την πολιτικη των DLC για αυτο διαφωνεις, αυτο ομως οπως ειπα ειναι αλλη συζητηση, τα 30ε που εχουν τα dlc του ds2 τα αξιζουν και με το παραπανω λιγους θα βρεις και αν να υποστηρίξουν το αντιθετο. Το αν τωρα πρεπει ενα παιχνιδι να εχει DLC και αυτο να χρεώνεται μπορουμε να το συζητήσουμε αλλου.

 

Το demons souls αν και εξαιρετικο ηταν αρκετα μικροτερο απο τα souls, δεν θα με χαλαγε αν ειχε dlc για αυτο το λεω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις παρει φορα και κραζεις τα παντα.Οχι δεν θελω να πληρωνω 80 και 90 ευρω για ενα παιχνιδι οπως αλλωστε και δεν πληρωσα.50 εδωσα για το παιχνιδι το οποιο ηταν υπερπληρες και επαιξα τουλαχιστον 300 ωρες.Εδωσα αλλα 25 για DLC τα οποια και μεγαλα ηταν και ποιοτικα.Ποιο απλα δεν μπορω να το εξηγησω και προφανως δεν θελεις να καταλαβεις.

 

Για το demons souls μη νομιζεις οτι το κανανε απο καλοσυνη.Αλλωστε ολοκληρη Archstone στο nexus εμεινε αχρησιμοποιητη.Η Σονυ στα αζητητα πιστευε οτι θα παει το παινχιδι γι αυτο αλλωστε δεν το εκανε καν publish στις ΗΠΑ και στη συνεχεια εγινε το dark souls 1 multiplatform.Χωρια που σαν παιχνιδι ηταν πολυ μικροτερο απο τα dark souls(αν και το ιδιο καλο).

 

 

Αν δεν συμφωνεις γενικα με τα DLC ειναι αλλο θεμα αλλα τετοια DLC θα επρεπε να ειναι παραδειγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις παρει φορα και κραζεις τα παντα.Οχι δεν θελω να πληρωνω 80 και 90 ευρω για ενα παιχνιδι οπως αλλωστε και δεν πληρωσα.50 εδωσα για το παιχνιδι το οποιο ηταν υπερπληρες και επαιξα τουλαχιστον 300 ωρες.Εδωσα αλλα 25 για DLC τα οποια και μεγαλα ηταν και ποιοτικα.Ποιο απλα δεν μπορω να το εξηγησω και προφανως δεν θελεις να καταλαβεις.

 

Για το demons souls μη νομιζεις οτι το κανανε απο καλοσυνη.Αλλωστε ολοκληρη Archstone στο nexus εμεινε αχρησιμοποιητη.Η Σονυ στα αζητητα πιστευε οτι θα παει το παινχιδι γι αυτο αλλωστε δεν το εκανε καν publish στις ΗΠΑ και στη συνεχεια εγινε το dark souls 1 multiplatform.Χωρια που σαν παιχνιδι ηταν πολυ μικροτερο απο τα dark souls(αν και το ιδιο καλο).

 

 

Αν δεν συμφωνεις γενικα με τα DLC ειναι αλλο θεμα αλλα τετοια DLC θα επρεπε να ειναι παραδειγμα

Να ξεκαθαρισω κατι. Δεν μισω τα παιχνιδια Souls καθως τα εχω παιξει ολα(το Bloodborne μονο δεν θα παιξω λογω Ps4).Απλα μισω το να δωσεις ενα καρο χρηματα για να ευχαριστηθεις το παιχνιδι μαζι με τα Dlc καθως δεν ειναι Dlc τυπου χαρτες και λοιπες αηδιες οπως σε αλλα παιχνιδια.

Και επειδη η κατασταση απο την προηγουμενη γενια και μετα εχει ξεφυγει αρκετα στο θεμα των Dlc και ποσο τα χρεωνουν αυτο ειναι που κραζω. Και με τα Souls παιχνιδια αυτο ακριβως βλεπω απο εκει που το Demons Souls δεν ειχε κανενα Dlc ξαφνικα φτασαμε στο Souls 2 και 3 Dlc με το extra αυτο κοστος. Κοινως ειμαι πιο πολυ κατα των Dlc και οχι του παιχνιδιου ή gameplay αυτου καθαυτου. Αρα δεν ειμαι κατα του αν ειναι ποιοτικο ή οχι το Dlc απλα βλεπω μια στροφη στο να βγαζουν παραπανω Dlc και αρα να ανεβαινει και το τελικο κοστος του παιχνιδιου,εκτως αν καποιος μπορει να περιμενει 1 χρονο να παρει την Complete εκδοση με 30και 35ευρω που σαν περιοεχομενο ειναι κυριολεκτικα το απολυτο Value For Money.

Αλλωστε μην ξεχνας αγαπητε Stavro οτι δεν ειναι τυχαιο που στην Pc εκδοση του παιχνιδιου πιο πολυ ασχολουνται οι περισσοτεροι με την αναλυση και οχι το παιχνιδι αυτο καθαυτο. Να ναι καλα ο θειος που σου λενε οτι θα το παιξουν τσαμπε γιαυτο και δεν θα δεις παραπονα για τιμες,Dlc κλπ οπως στην περιπτωση με τις κονσολες.

Εδω αλλοι δινουν 70ε για φολες των 10-15 ωρων και broken games δεν θα δωσεις 60ε για DS2+DLC η εστω 80 στην κονσολα οσο λες?? Λιγο υπερβολικο σε βρισκω, δεν εχω ακουσει ποτε κανενα να κραζει τα DLC των souls ισα ισα το αναποδο ολοι λενε ποσο υποδειγματικα ειναι, προσωπικα πλησιαζω τις 300 ωρες στο DS2 και θεωρω οτι ειναι money well spend.

 

Τωρα εσυ μαλλον δεν συμφωνεις γενικα με την πολιτικη των DLC για αυτο διαφωνεις, αυτο ομως οπως ειπα ειναι αλλη συζητηση, τα 30ε που εχουν τα dlc του ds2 τα αξιζουν και με το παραπανω λιγους θα βρεις και αν να υποστηρίξουν το αντιθετο. Το αν τωρα πρεπει ενα παιχνιδι να εχει DLC και αυτο να χρεώνεται μπορουμε να το συζητήσουμε αλλου.

 

Το demons souls αν και εξαιρετικο ηταν αρκετα μικροτερο απο τα souls, δεν θα με χαλαγε αν ειχε dlc για αυτο το λεω.

Καλα αυτα ειναι ουδεν σχολιο. Ναι προφανως ειμαι κυριως κατα της πολιτικης των Dlc και οχι της σειρας αυτης καθαυτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...