Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 2


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για ποιο λογο εκανες quote ενα μηνυμα που εγραψα πριν απο δυο μηνες και μιλουσα για τα dlc και οχι την νεα εκδοση?Οτι να ναι

Εχεις να σχολιασεις κατι οσον αφορα τα τελευταια νεα στο DS2???Γιατι και εγω γιαυτο το εβαλα το παραπανω Post σαν προσθηκη σε αυτα που ελεγα στο Comment του Panther. 

Εσυ εχεις να κανεις καποια τοποθετηση πανω στο σχολιο του Panther και γενικα πανω στο Scholar και ολη αυτη την κουβεντα γυρω απο τις διαφορετικες εκδοσεις που θα παιζουν οι κατοχοι του παιχνιδιου???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το οτί οι διαφορές οπτικά της dx9 και dx11 έκδοσης είναι αστείες το προσπερνάω....

 

Το οτί χωρίζεται το community στα 2 το προσπερνάω και αυτό...

 

Το οτί μου ζητάς 15 ευρώ ενώ έχω συνολικά ήδη σκάσει κοντά 80 για το original και τα DLC ας το προσπεράσω και αυτό...

 

Το οτί η μόνη διαφορά gameplay wise είναι μερικά extra mobs και "καταστάσεις" ωστε να ακουμπήσει τη δυσκολία του demons και του dark souls 1 είναι κάτι σαν too little too late πιά όποτε το προσπερνάω και αυτό πλέον...

 

ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΑ BUILDS MOY ΣΤΟ ΝΕΟ GAME

 

ΚΆΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΆ STOP ONLINE SERVICES ΤΗΣ DX9 VERSION ΣΕ ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΜΑΣ ΧΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΕΣ ΝΑ ΤΕΛΙΩΝΟΥΜΕ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις να σχολιασεις κατι οσον αφορα τα τελευταια νεα στο DS2???Γιατι και εγω γιαυτο το εβαλα το παραπανω Post σαν προσθηκη σε αυτα που ελεγα στο Comment του Panther. 

Εσυ εχεις να κανεις καποια τοποθετηση πανω στο σχολιο του Panther και γενικα πανω στο Scholar και ολη αυτη την κουβεντα γυρω απο τις διαφορετικες εκδοσεις που θα παιζουν οι κατοχοι του παιχνιδιου???

 

Καταρχας απαντησε μου στην ερωτηση που σου εκανα.

 

Τι εννοεις να κανω "τοποθετηση"?Πρεπει εγω να απολογηθω επειδη θελει η bandai namco να μιλκαρει τα παντα?Δεν καταλαβα επειδη δεν ειμαστε ολοι σαν και σενα να κραζουμε τα παντα σημαινει οτι θα υπερασπιστουμε την νεα εκδοση?

 

Το ποστ που εκανες quote ηταν παντελως ασχετο με την συζητηση σας για το SotF.Μιλουσα για τα DLC και μονο για τα DLC.

 

Οτι να ναι και παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας απαντησε μου στην ερωτηση που σου εκανα.

 

Τι εννοεις να κανω "τοποθετηση"?Πρεπει εγω να απολογηθω επειδη θελει η bandai namco να μιλκαρει τα παντα?Δεν καταλαβα επειδη δεν ειμαστε ολοι σαν και σενα να κραζουμε τα παντα σημαινει οτι θα υπερασπιστουμε την νεα εκδοση?

 

Το ποστ που εκανες quote ηταν παντελως ασχετο με την συζητηση σας για το SotF.Μιλουσα για τα DLC και μονο για τα DLC.

 

Οτι να ναι και παλι

 

Εχεις να σχολιασεις κατι οσον αφορα τα τελευταια νεα στο DS2???Γιατι και εγω γιαυτο το εβαλα το παραπανω Post σαν προσθηκη σε αυτα που ελεγα στο Comment του Panther. 

Εσυ εχεις να κανεις καποια τοποθετηση πανω στο σχολιο του Panther και γενικα πανω στο Scholar και ολη αυτη την κουβεντα γυρω απο τις διαφορετικες εκδοσεις που θα παιζουν οι κατοχοι του παιχνιδιου???

Σου εχω ηδη απαντησει.

Τεσπα οτι νομιζει ο καθενας.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να μαλώσουμε μεταξύ μας. Δεν νομίζω ότι υπάρχει ο οποιοσδήποτε που να βρίσκει θετική την όλη κίνηση με τις 2 εκδόσεις, είτε αφορά την τιμολογιακή πολιτική, είτε την ασυμβατότητα των εκδόσεων.

 

Το σίγουρο είναι ότι αυτοί που ζημιώνονται περισσότερο από όλους είναι οι hardcore fans που αγόρασαν παιχνίδια + DLCs day-1 και έχουν παίξει εκατοντάδες ώρες σε NG+++++++++++ φτιάχνοντας τα builds και equipment sets των ονείρων τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να μαλώσουμε μεταξύ μας. Δεν νομίζω ότι υπάρχει ο οποιοσδήποτε που να βρίσκει θετική την όλη κίνηση με τις 2 εκδόσεις, είτε αφορά την τιμολογιακή πολιτική, είτε την ασυμβατότητα των εκδόσεων.

 

Το σίγουρο είναι ότι αυτοί που ζημιώνονται περισσότερο από όλους είναι οι hardcore fans που αγόρασαν παιχνίδια + DLCs day-1 και έχουν παίξει εκατοντάδες ώρες σε NG+++++++++++ φτιάχνοντας τα builds και equipment sets των ονείρων τους.

Εγω προσωπικα αυτο φοβομουν με το που ειδα και βγαλανε τελικα τα Dlc,μην γινει καμια βλακεια αργοτερα ειδικα με Complete edition και ιστοριες. Βεβαια δεν το περιμενα οτι θα φτασουν εκει τα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μ' ενδιαφέρει, μπορείς να παίξεις το παιχνίδι εξ' ολοκλήρου co-op (co-op campaign)?

 

Αν μπορεί κάποιος να διαφωτίσει για την online λειτουργία του, θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, το παιχνιδι λειτουργει με summon signs και εφοσον βρισκεσαι περιπου στο ιδιο soul memory οχι level, επισης μετα το boss το summon φευγει. Μπορεις να δεις εδω περισσοτερα:

 

http://darksouls2.wiki.fextralife.com/Online

 

http://darksouls2.wiki.fextralife.com/Summon+Range+Calculator

 

Partial co-op θα το ελεγα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου εχω ηδη απαντησει.

Τεσπα οτι νομιζει ο καθενας.  

 

Ρε φιλε η "προσθηκη" σου ηταν παντελως ασχετη με το θεμα που συζητουσατε, καταλαβε το επιτελους να τελειωνουμε με το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια επειδη δεν το βρηκα εδω που ειμαι  μου το πηρε ενας φιλος και μου εστειλε τον κωδικο απο retail version.Xρειαζεται activate και στην namco bandai η μονο στο steam?Γιατι μου ειπε οτι εχει και ενα κωδικο για καποιο gift.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα με ξενερωσε τοσο η Namco που σταματησα να παιζω, βεβαιως ήδη το εχω τερματισει 2 φορες + το πρωτο dlc , αλλά μολις ακουσα για την "αναβαθμιση" των  γραφικων είπα θα περιμενω πριν παιξω τα επομενα dlc. Με τις τελευταιες εξελιξεις απλα  σιχαθηκα και δεν το ξανακουμπαω, τετοιες πολιτικες δεν πρεπει να στηριζονται οπότε Kick και ban απο μένα (θα μου πεις στα τετοια τους , τα λεφτα μου τα εχουν παρει ηδη).

 

Ας ελπισουμε να βαλουν μυαλο και σε επιστροφη του miyazaki για ενα τριτο DS (που θα ειναι πραγματικος διαδοχος του πρωτου).

 

Με αυτα και αυτα ξαναξεκινησα το πρωτο, τι παιχνιδαρα ειναι αυτη θεε μου!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικά imho άμα παίξεις bloodborne δύσκολα ξαναπαίζεις DS.

 

Πάντως ειλικρινά δεν βλέπω καμια διαφορα στα graphs πέρα ότι τρέχει σε DX11.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ψιλο ασχετη ερωτηση αλλα μιας και απο εβδομαδας θα παω να το αγορασω για PC κουτατο(ιδια τιμη και φθηνοτερο απο Digital λολ) ξερει κανεις τι ειναι αυτο που δινει δωρο το Πλαισιο μιας και δεν το βρισκω πουθενα http://www.plaisio.gr/games/pc/pc-paixnidia-games/Namco-Dark-Souls-II-Scholar-of-the-First-Sin-1058137.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτιθεται μια μεταλικη πλακετα.Απο το πλαισιο μου το εφερε ενας φιλος αλλα δεν υπηρχε η μεταλικη πλακετα στη συσκευασια.Απο οτι ειδα  bonus προπαραγγελιας πρεπει να ηταν το δωρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...