Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 2


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λεω να πάρω το prepare to die αλλα ειμαι τελείως noobas.Σκεφτομαι να το πάρω απο μαγαζί γιατι εχει ωραίο art book και μια αφίσα μέσα.Υπαρχει coop στο πρώτο η μονο στο 2?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω να πάρω το prepare to die αλλα ειμαι τελείως noobas.Σκεφτομαι να το πάρω απο μαγαζί γιατι εχει ωραίο art book και μια αφίσα μέσα.Υπαρχει coop στο πρώτο η μονο στο 2?

 

Και στο πρώτο υπάρχει co-op, αλλά παίζουν λιγότερα άτομα περίπου στα 5000 καθημερινά.

 

Σίγουρα θα βρεις κόσμο αλλά μην περιμένεις ότι θα βρίθει από soap stones summons.

 

Εγώ το άφησα στο NG++ επειδή είχε γίνει ΠΑΛΟΥΚΙ και με δυσκολία έβρισκα players.

 

Στο απλό NG όμως θα είσαι οκ.

 

Υ.Γ. Prepare to DIE , a lot  , μην απογοητευτείς και δώσε πόνο μιας και το DS1 είναι εκατοντάδες σκαλιά δυσκολότερο του DS2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε ξεκιναω με αυτο.Αν μου αρεσει θα ερθω και στο 2 αργοτερα που λογικα θα εχει πεσει και τιμη.

Απλώς στο 2, μην το αργήσεις γιατί έχει αλλάξει όλο το concept και προωθούν ΑΡΚΕΤΑ το co-op.

 

Αναμένουμε και το πρώτο DLC μέσα στον μήνα Ιούλιο...λιώσιμο!

 

Εάν θέλεις assist στο DS1 ρίξε pm για help ή κάνε με add steam ΗadesGR.

 

Καλή αρχή!!

 

Πάρε και δύο  video να πορωθείς:

 

http://www.youtube.com/watch?v=9erPtfVaDAU

 

http://www.youtube.com/watch?v=LiPN0ujURZE

 

Ρε γαμώτο την επικούρα του DS1...δεν την έχει σε τόσο βαθμό το DS2.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εχω κανει add.Αυτο που είχα δει σε κατι βιντεακια ήταν κατι πολυ ωραια σχεδιασμένα boss και κατι φοβερά κάστρα.

 

Όλο το DS1 είναι έτσι, από την αρχή μέχρι το τέλος...επίσης να εξερευνάς τα πάντα, να εξαντλείς τους διαλόγους και να δίνεις προσοχή στα πάντα...εάν το πας έτσι θα το απολαύσεις , εάν το πας Rush θα το μισήσεις μιας και δεν θα δεις τίποτα αλλά δεν θα καταφέρεις να το τελειώσεις καν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

"The Crown of The Sunken King" reviews

 

IGN – 80

PC Gamer – 85

Game Informer – 9

Polygon – 85

 

Μολις μπήκα από 3 εβδομάδες διακοπών....κατεβάζω το DLC και θα το ΛΙΩΣΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!

 

Σημειώστε ότι το DS2 το τερμάτισα 7 φορές.....ΧΑΧΑΧΑΧΑ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, χθες το τελείωσα το DLC (και το main game) σε NG+4 και έχω να πω το εξής: Miracles/Pyromancies 90% nerfed for bosses. Τα sorceries είναι στο 60% damage reduction.

 

Όπως και να έχει όμως πολύ καλό το DLC σε σημείο να το θεωρώ και καλύτερο από το main game. Θύμισε DS1 με puzzles και διάφορα επίπεδα κλπ, περιμένω πως και πως τα άλλα 2.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, χθες το τελείωσα το DLC (και το main game) σε NG+4 και έχω να πω το εξής: Miracles/Pyromancies 90% nerfed for bosses. Τα sorceries είναι στο 60% damage reduction.

 

Όπως και να έχει όμως πολύ καλό το DLC σε σημείο να το θεωρώ και καλύτερο από το main game. Θύμισε DS1 με puzzles και διάφορα επίπεδα κλπ, περιμένω πως και πως τα άλλα 2.

 

Για να το δω κι εγώ στο NG+7 και θα σας πω για επίπεδο δυσκολίας:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα είσαι spell caster, you are gonna have a bad time. Ετοίμασε amber herbs και τα λοιπά για να γεμίζεις spell uses αλλιώς...

 

Παράδειγμα για να καταλάβεις.

 

NG+4

Sunlight Spear Damage @ 99 FTH w/ Lightning Dragon Chime +5 (max lightning damage δηλαδή):

 

Vanilla Enemies -> ~1100-1200

Vanilla Bosses -> ~700

 

DLC Enemies -> ~430

DLC Elana/Sinh -> 59

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ στο πρώτο DS είχα σκοτώσει την Boobs που μου έδωσε ολόκληρο Lordvessel, τον δράκο θα άφηνα?:P

 

Ακόμα και ο δρόμος για αυτό το boss είναι θάνατος.Τουλάχιστον έχω πεθάνει καμια 30αρια+ φορές και έχουν αρχίσει να εξαφανίζονται κάποια τυπάκια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...