Προς το περιεχόμενο

Apollo Quicki 811Tablet 8' 119€


leros2004

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας κι από 'μένα!Ετοιμάζομαι κι εγώ για το πρώτο μου tablet και πραγματικά τα έχω χαμένα!!'Αλλος μου λέει μακριά από κινέζικα,άλλος ''έλα μωρέ 'ντάξει,μια χαρά είναι και τα κινεζάκια'' και γενικά είμαι μπερδεμένος!!Σε αυτο να προσθέσω και τις ελλάχιστες γνώσεις που έχω με tablets και γενικότερα ''τεχνολογία''!!...αυτό που θέλω είναι ένα φθηνό tablet (έως 150Ε πάνω-κάτω) που να σερφάρω ανετα,γρήγορα,να χαζέυω ταινίες (φαντάζομαι εξωτερικος σκληρος δισκος συνδέεται χωρις προβλήμματα στο Apollo) και να συνομιλώ μέσω skype ή msn!!....ελπίζω να είναι καλή επιλογή (σας διάβασα προσεκτικά) γι' αυτά που χρειάζομαι το Apollo μιας και η τιμή είναι super αλλά και η εγγύηση είναι σημαντική!!Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα όπως και το αν είναι προτιμότερο να βρώ από 'δω στις αγγελίες (insomnia) κάτι καλύτερο έστω και ελαφρώς μεταχειρισμένο!!Tελικά το Apollo έχει ελληνικό μενού??????..πφφφ... 02.21 κι αντι να κοιμάμαι ψάχνω tablets.. :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 566
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

φίλε zordi και γω μία από τα ίδια. δεν ξέρω από android και ψάχνω εδώ και πολύ καιρό ένα tablet. ετοιμαζόμουν για ipad mini αλλά λόγω των καιρών πάω σε μία πιο φθνηνη λύση. έχω ψάξει, έχω δει διάφορα και πολλά που προτειναν τα παιδιά εδώ στο forum αλλά κατέληξα στο Apollo λόγω της εγγυήσης και γιατί στην ελληνική αγορά σε αυτή τη τιμή δεν θα βρεις καλύτερο εκτός και αν μέσα στις γιορτές βγει κάποια πιο καλή πρσοφορά, που είναι πολύ πιθανο!

 

όσο για τα ελληνικά το μόνο που ξέρω είναι αυτό το οποίο το γράφει στο επίσημο site multi language OSD menu

ξέρω επίσης ότι αν δεν έχει ελληνικά μπορείς να βάλεις σίγουρα ελληνικό πληκτρολόγιο από google play και αν έχω καταλάβει καλά ίσως και να μπορείς να κατεβάσεις και τα ελληνικά για το μενού αν δεν είναι προεγκατεστημένα

Επεξ/σία από tagima
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ισχύει ότι μπορεί να έχει μικρή εμβέλεια δεν είναι καλό αυτό. Μέσα στο σπίτι δεν είμαστε ΟΚ? τώρα δεν λέει να πάρεις ένα tablet και να μπλέξεις με καλώδια και usb sticks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με Pipo S1 (παρομοια χαρακτηριστικα) αλονιζω σε ολο το σπιτι χωρις προβλημα... Δεν πιστευω να εχει θεμα με το wifi....

 

Για τα Ελληνικα μαθαμε τιποτα;

 

Αποστολή από το GT-I9000 με τη χρήση Forum Runner

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον....Σήμερα το έχω στα χέρια μου το Αpollo Quicki 811 από e-shop. Σε πρώτη εντύπωση δίχνει αρκετά καλό . Ωραίο design, λεπτό και σχετικά ελαφρή. Η οθόνη είναι σκληρή και ανταποκρίνεται πολύ καλά στο touch.(δεν δοκίμασα ακόμα multitouch). Έχει και ελληνικά. Στις συνδέσεις δίχνει και Ethernet . Ποιότητα ήχου και εικόνας πολύ καλή. Για wifi δεν έχω δει ακόμα πως πιάνει. Γνώμη μου αν και θα δείξει στην πορεία όταν το ζορίσω λίγο, αξίζει τα λεφτά του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα με τρελάνετε ... 12/12 έκανα και εγώ την παραγγελία πρωί και σήμερα μου λένε απο Δευτέρα παραλαμβάνουμε δεν μας έχουν έρθει τα tablet ακόμα απ τον προμηθευτή.. κάποιο eshop με δουλεύει κοινώς :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα με τρελάνετε ... 12/12 έκανα και εγώ την παραγγελία πρωί και σήμερα μου λένε απο Δευτέρα παραλαμβάνουμε δεν μας έχουν έρθει τα tablet ακόμα απ τον προμηθευτή.. κάποιο eshop με δουλεύει κοινώς :)

Λοιπον....Σήμερα το έχω στα χέρια μου το Αpollo Quicki 811 από e-shop. Σε πρώτη εντύπωση δίχνει αρκετά καλό . Ωραίο design, λεπτό και σχετικά ελαφρή. Η οθόνη είναι σκληρή και ανταποκρίνεται πολύ καλά στο touch.(δεν δοκίμασα ακόμα multitouch). Έχει και ελληνικά. Στις συνδέσεις δίχνει και Ethernet . Ποιότητα ήχου και εικόνας πολύ καλή. Για wifi δεν έχω δει ακόμα πως πιάνει. Γνώμη μου αν και θα δείξει στην πορεία όταν το ζορίσω λίγο, αξίζει τα λεφτά του.

 

πες μας για το wifi το δοκιμασες ??? με ενδιαφερει αλλα με προβληματιζει αυτο που λεει στο manual οτι για να εχει wifi πρεπει να ειναι στα 2 μετρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα με τρελάνετε ... 12/12 έκανα και εγώ την παραγγελία πρωί και σήμερα μου λένε απο Δευτέρα παραλαμβάνουμε δεν μας έχουν έρθει τα tablet ακόμα απ τον προμηθευτή.. κάποιο eshop με δουλεύει κοινώς :)

+1 τα ιδια κι εδω λολ.. και στην κατασταση ακομα γραφει "αναμονη παραλαβης" (παραγγελια εγινε βραδυ 10/12!). Προσωπικα εγω δε βιαζομαι ιδιαιτερα κιολας..

 

Κατα τα αλλα, οσοι το πηραν πειτε ρε παιδια τα εξης:

1) Γωνιες θεασης οθονης και γενικα ποιοτητα (υποκειμενικα παντα)

2) Εχει root (αυτο συνηθως φαινεται απο το εγκατεστημενο application "SuperUser")

3) Το πισω μερος ειναι απο πλαστικο ή ειναι μεταλλικο? (μακαρι να ναι πλαστικο, λιγοτερες πιθανοτητες για προβληματα με wifi)

4) Μπαταρια ποσο περιπου κραταει (και σε τι ειδους χρηση)

Ευχαριστω εκ των προτερων! B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω και εγώ στα παραπάνω...νομίζω τα ενδιαφέροντα για όσους δεν έχουν παραλάβει (και μπορούν ακόμα να σωθούν :P) είναι

1) Ποιότητα οθόνης (ανάλυση, ευκρίνεια, χρώματα πως περίπου σας φαίνεται, υλικό κατασκευής)

2) Τελικά η μπαταρία είναι όντως 4000 mah και πόσο περίπου κρατάει με κανονική ή σκληρή χρήση (φυσικά αυτό όχι για τώρα... νωρίς ακόμα αλλά φαντάζομαι ως την Δευτέρα ε θα το έχετε σκίσει ώστε να χρειαστεί φόρτιση :))

3) Αν κάνετε κανένα benchmark πείτε μας :)

4) Η κάρτα γραφικών είναι η 4πύρηνη mali.. φαντάζομαι δεν θα χρειάζεται ιδιαίτερη επιβεβαίωση εδώ ότι τα πάει μια χαρά σε full hd mkv και παιχνίδια...

5) To wifi αν μπορείτε να κάνετε μια δοκιμή σε σχέση με το laptop σας πχ... (δεν το συζητάμε για τα 2 μέτρα ότι δεν ισχύουν αλλά πίσω από 1 τοίχο πχ θα ήταν άσχημο να έχει δυσκολίες)

6) Με τι έκδοση Android έρχεται και αν σας εμφάνισε καμιά αναβάθμιση ή ότι πήραμε αυτό είναι για πάντα :P (μέχρι τουλάχιστον να βρούμε αντίστοιχο tablet με υποστήριξη για ασφαλή αναβάθμιση)

7) Με το google store όλα οκ?

 

Όποιος δεν βαριέται λοιπόν ας μας κάνει ένα review μέσα στο ΣΚ... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγες ακομα πληροφοριες μετα απο λιγο search-fu. Το tablet αυτο φαινεται να μοιαζει (ισως 1 προς 1) με αυτα:

http://www.pandawill.com/koyopc-mr28-tablet-pc-8-inch-android41-dual-core-dual-camera-8g-silver-p68773.html

http://www.pandawill.com/ko-para8-full-tablet-pc-8-inch-rk3066-dual-core-android-41-8gb-dual-camera-hdmi-silver-p70171.html

http://www.alibaba.com/product-gs/694861961/Rock_chip_3066_8inch_oem_tablet.html

 

Η εικονα απο το πολωνικο site για συγκριση:

http://www.apollo.eu/binary/image/?src=96af4ccd745ff66aff6c0e12643dbff5/IIFFAXMM.jpg

 

Αν προκειται για κλωνο των παραπανω, τοτε απ'οτι φαινεται μπορει να παρει android 4.1 jelly bean (αντε ομως να βρεις το firmware!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...