Προς το περιεχόμενο

Apollo Quicki 811Tablet 8' 119€


leros2004

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 566
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κρίμα αυτό με το wifi. Κατά τα άλλα από ότι κατάλαβα μείνατε ευχαριστημένοι από το tablet;..και για οσους δεν πρόλαβαν την χαμηλή τιμή μπορείτε να το πάρετε από εδω: http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200019555 (το pc1 πρέπει να είναι θυγατρική του e-shop).

 

edit: μια ερώτηση που θέλω να κάνω είναι αν η οθόνη είναι πλαστική ή γυαλί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Περιμένω το δικό μου αύριο με το καλό. Όμως είδα αυτό:

http://techblog.gr/tablet/vero-tablet-a8826-android-tablet-62953/

 

και σκέφτηκα ότι το apollo έχει +50% πάχος οπότε και ανησύχησα λιγάκι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με το wifi φιλε μου σα να μου φαινεται οτι διεφερει απο quicki σε quicki.
σημερα παρελαβα ενα καινουριο απο αντικατασταση (το αλλο την προηγουμενη παρασκευη το πηγα πισω ,εχουν παραδοση doa 7 ημερων) ενεργοποιοντας λοιπον το wifi επιασα σημα 1 γραμμη ενω το μοντεμ (της on telecom) ηταν εναν οροφο ακριβως απο κατω δηλαδη περιπου 4 μετρα αλλα με πλακα (μπετον και σιδερα) ενδιαμεσα ,

ενω το προηγουμενο quicki μολις εχανα οπτικη επαφη στα τρια μετρα  με ενα τοιχο (τουβλα) ενδιαμεσα εχανε το σημα τελειως (οπως ειχα γραψει σε προηγουμενη αναφορα μου).

δεν το χαρηκα πολυ ομως γιατι μετα απο 15 λεπτα περιπου εχασε το σημα και δεν το εβρισκε ουτε διπλα στο μοντεμ (ενω ενεργοποιουσα το wifi μετα απο λιγο απενεργοποιοταν μονο του και ουτε μου εδινε την επιλογη για ψαξιμο δικτυου) συν το οτι δεν μου εβλεπε το usb flash που το προηγουμενο quicki το εβλεπε κανονικα .

οποτε το πηγα επιστροφη σημερα παλι στο eshop ελληνικου , εξηγω τι παρουσιαζει και παρακαλαω τον υπαλληλο που ηταν και τεχνικος να το κοιταξει λιγο και σαν απο θαυμα οταν το ανοιγει  πιανει 4 δικτυα απο καποια σπιτια εκει διπλα , αλλα το usb flash τζιφος ,τιποτα οποτε επιστροφη και αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλαστική είναι.

Γενικά εγώ είμαι ευχαριστημένος μόνο το wifi με ξενερώνει

Αληθεια πλαστικη ειναι? Καποιος πιο πανω ειχε αναφερει οτι ειναι σκληρη η οθωνη του, μηπως ειναι γυαλινη τελικα? Επιβεβαιωστε βρε παιδια οποιος το εχει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ το έχω και νομίζω πως είναι πλαστικό, δεν έχω πιασει και πολλά για να κατλάβω διαφορά.



Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Περιμένω το δικό μου αύριο με το καλό. Όμως είδα αυτό:
http://techblog.gr/tablet/vero-tablet-a8826-android-tablet-62953/

και σκέφτηκα ότι το apollo έχει +50% πάχος οπότε και ανησύχησα λιγάκι...

εμφανισιακα είναι ολόιδιο με το apollo πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ το έχω και νομίζω πως είναι πλαστικό, δεν έχω πιασει και πολλά για να κατλάβω διαφορά.
tagima, thx for the input! στο αγγιγμα ειναι κρυο? αν ναι τοτε μαλλον γυαλινο, αλλιως πλαστικο. Επισης ποσο λυγιζει και ειδατε γρατζουνιες?

EDIT: Craven, εχεις δοκιμασει να "απομονωσεις" την κεραια? Δηλ. να μην ακουμπαει στην οθωνη/μητρικη/μπαταρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλαστικό είναι σίγουρα. Από wifi σε μένα τουλάχιστον δεν έχει πρόβλημα άρα υποθέτω είναι σίγουρα ρύθμιση του router.Ένα θεματάκι που έχω είναι πως κατέβασα το Need for Speed Most wanted το οποίο το έκανα εγκατάσταση αλλά μόλις το ανοίγω μου λέει πως θέλει ακόμα 1960MB στην SD (άραγε εννοεί την εσωτερική? γιατί έχω βάλει 8GB external). Το θέμα είναι πως το κάνουμε να κάνει εγκατάσταση στην external...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλαστικό είναι σίγουρα. Από wifi σε μένα τουλάχιστον δεν έχει πρόβλημα άρα υποθέτω είναι σίγουρα ρύθμιση του router.Ένα θεματάκι που έχω είναι πως κατέβασα το Need for Speed Most wanted το οποίο το έκανα εγκατάσταση αλλά μόλις το ανοίγω μου λέει πως θέλει ακόμα 1960MB στην SD (άραγε εννοεί την εσωτερική? γιατί έχω βάλει 8GB external). Το θέμα είναι πως το κάνουμε να κάνει εγκατάσταση στην external...

Το Nfs μπορείς να το διαγράψεις γιατί σέρνει τρελά ακόμη και σε Tegra 3 . Δοκίμασε κανένα άλλο πιο ελαφρύ / καλογραμμένο .

Εννοεί την εσωτερική η οποία μόνο με κάποια custom Rom θα μπορούσες να την αλλάξεις ώστε να γίνει η εξωτερική .

Εφόσον όμως δεν υπάρχει τέτοια προοπτική για την ώρα , περιορίσου σε πιο απλά παιχνίδια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταφέρεις να το εγκαταστήσεις (λόγο χώρου το λέω) περιμένω εντυπώσεις... σε Pipo S1 τρεχεί νερό ... γιατί να έχει πρόβλημα το apollo ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Nfs most wanted που είχα δοκιμάσει στο δικό μου Samsung Tab 2 , έσερνε και σε video που είδα σε Nexus 7 έκανε σπασίματα . Ισως το διορθώσανε πρόσφατα , παντως ήταν απο τα βαριά παιχνίδια . Το pipo s1 έχει και χαμηλή ανάλυση 800 χ 480 ίσως γιαυτο να έπαιζε και καλά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...