Προς το περιεχόμενο

Apollo Quicki 811Tablet 8' 119€


leros2004

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παρέλαβα σήμερα. έκανα ένα πρόχειρο video unboxing. το ανεβάζω και σας το δείχνω.

Επειδη πρώτη φορά έχω στα χέρια μου και tablet και android προτεινετε μου κανένα βαρύ παιχνίδι να δοκιμάσω και να ανεβάσω ένα βίντεο για να δούμε πως τρέχει. Γιατί αν πάει καλά παραμένει αξιόλογη συσκευη ακόμα και για τα 149 ευρώ που έχει χωρίς την προσφορά.

Γενικά πάει πολύ καλά. Κατεβασα τον chrome άλλα έκλεινε από μόνος μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα, τον έβγαλα και έβαλα τον opera που πάει τέλεια. Γενικά πολύ καλό για σερφαρισμα και αρκετά smooth. Η οθόνη αρκετά καλή με ικαναποιει πλήρως μπορώ να πω, καλή φωτεινότητα (και δεν την έχω βάλει στο full) αλλά μέτρια γωνία θέασης αλλά όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω κάποιος δεν θα το βλέπεις από πλάγια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 566
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ευχαριστώ!!!

:) επίσης ξέχασα να αναφέρω πως κλείστο δεν φορτίζει ούτε σε μένα. τελικά αυτό θεωρείται πρόβληματάκι?

 

 

Λοιπόν να το unboxing - power on. Το βίντεο δεν είναι καλό αλλά μια ιδέα θα την πάρετε.

Περιμένω να μου πείτε κάποιο παιχνίδι βαρύ να δοκιμάσω και επίσης ποιο πρόγραμμα benchmark να κατεβάσω να το κάνουμε και ένα τέτοιο test και θα ανεβάσω και πάλι βίντεο για να το δείτε και σεις.

Σας ξαναλέω πρώτη επαφή και με tablet και με android γι αυτό σας ρωτάω!

 

Ακόμη μια παρατήρηση...όταν κρατάς το tablet από κάτω τα δάχτυλα φαίνονται καμιά φορά στην οθόνη ανάλογα με την πίεση, μάλλον δεν είναι καλό αυτό ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις ξενέρωσα άσχημα, μέσα στο σπίτι σε απόσταση περίπου 7-10 μέτρα δεν πιάνει το wifi καθόλου...

 

ναι τα έβαλα τα ελληνικά, όσοι ξέρουν το android θα το βρουν εύκολα οι υπόλοιποι ψάξιμο στο menu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχημα νέα αυτά για το wifi πάντως μιας και είσαι ο δεύτερος που τονίζει τέτοιο πρόβλημα.. αν σκεφτούμε πως το AP το έχω στο μεσαίο δωμάτιο και θα είμαι στο σαλόνι 5-6 μέτρα μακριά με τοίχο ανάμεσα μάλλον θα έχω σοβαρό θέμα... με βλέπω να πηγαίνω για μοντάρισμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μπαταρία από το 100% μέχρι το 15% που με προειδοποιήσε κράτησε 3 ώρες με 15 λεπτά περίπου να το έχω standby. ετοίμασα ένα πρόχειρο πάλι βίντεο που δείχνω το σερφάρισμα με τον opera και μερικά παιχνίδια στα οποία δεν κόλλησε καθόλου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το πήρα... το περιμένω αλλά αυτο με το wifi με έχει ανησυχήσει...

Μοντάρισμα εννοούσα να κοιτάξω να το ανοίξω (στην κυριολεξία) ΜΗΠΩΣ και μπορέσω να βελτιώσω κάπως το wifi του... αλλά για κάτι τέτοιο θα προτιμούσα να το κάνω σε ένα μεταχειρισμένο tablet που θα το χω πάρει φτηνότερα παρά σε ένα καινούριο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατάλαβα, είναι πολύ ωραία συσκευή είναι κρίμα να το πειράξεις. πραγματικά τα χαρακτηριστικά του πολύ καλά και δεν πιστευώ πως με 119 ευρώ θα έβρισκα άλλο έστω με παρομοια. οπότε τι να κάνουμε θα υποστούμε αυτό το wifi...

 

πάρτε και μια ιδέα από ιντερνετ και παινχίδια

 

http://www.youtube.com/watch?v=iCLjyyUUBr8&feature=youtu.be

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρατήρησα κάτι που μου έκανε εντύπωση, καθώς ήμουν στο σαλόνι είδα ότι βλέπει και άλλα δικτυα εκτός σπιτιού, πως είναι δυνατον να μην έχω σήμα από το router εντός σπιτιου και να βλέπει άλλα και μάλιστα 3 από 4 γραμμές εκτός σπιτιου. Άρα ίσως έχει πρόβλημα το router μου αν και δεν έιναι και ότι να ναι. είναι ένα της cisco.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Το παρήγγειλα και εγώ από τη Παρασκευή και περιμένω με σχετική αγωνία. Στο μεταξύ διαβάζω εδώ τα σχόλια των κατόχων.

 

Ευχαριστούμε tagima για τις πληροφορίες. Σχετικά με το WiFi, μήπως έχει κάποια αλλεργία σε συγκεκριμένα κανάλια; Δοκίμασες να αλλάξεις κανάλι εκπομπής από το router σου μήπως κάνει καμία διαφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρατήρησα κάτι που μου έκανε εντύπωση, καθώς ήμουν στο σαλόνι είδα ότι βλέπει και άλλα δικτυα εκτός σπιτιού, πως είναι δυνατον να μην έχω σήμα από το router εντός σπιτιου και να βλέπει άλλα και μάλιστα 3 από 4 γραμμές εκτός σπιτιου. Άρα ίσως έχει πρόβλημα το router μου αν και δεν έιναι και ότι να ναι. είναι ένα της cisco.

 

Αυτά που μπορώ να σκεφτώ:

1) Πιάνεις όσα είναι μπροστά απ το tablet και έχεις θέμα με όσα είναι απ την μεριά του backplate.. δοκίμασε εκεί που δεν πιάνεις να γυρίσεις την οθόνη προς το modem σου και δες αν άλλαξε κάτι

2) Κακή υλοποίηση του wifi (φίλτρα κτλ) με αποτέλεσμα να κόβει συχνότητες ή ψηλά ή χαμηλά.. αν ισχύει αυτό δοκίμασε να βάλεις το Modem σου σε άλλο κανάλι (δοκίμασε ένα στην μέση το 5-6 πχ) και δες αν άλλαξε κάτι

3) Θέμα με 802.11g ή n αν πιάνεις μόνο τα μεν ή τα δε (ή ακόμα χειρότερα πχ θέμα με τα 2.4 ghz και να πιάνεις πχ τα 5ghz καλύτερα.. κτλ)

Δοκιμάζεις και βλέπεις :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έχω αυτό το router http://www.e-shop.gr...l?id=PER.615261

και από τι διαβάζω και άλλοι έχουν θέμε με το wifi. όπως γράφει ένας στα σχόλιο στο eshop έχει αδύναμο wifi

 

έχετε καμιά ιδέα τι να κάνω? τις ρυθμίσεις που μου είπαν κάποιοι πιο πάνω δεν ξέρω να τις κάνω...

Επεξ/σία από tagima
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...