Προς το περιεχόμενο

Το μέλλον των πρακτορείων του ΟΠΑΠ


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ειναι μονο η διαρκης παρουσια στο πρακτορειο. Για μερικους μετραει, απο το να πει παω να ριξω το κουπονι, στο να πει δυο κουβεντες για αυτα που επαιξε, να δειξει το κουπονι στο γειτονα, να περιφερει το νικητηριο χαρτακι, το ζεστο χρημα που ειπωθηκε. Στο ιντερνετ παιζεις με τον εαυτο σου, ενω στο πρακτορειο ανταγωνιζεσαι την παρεα. ( για τους γηρεοτερους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 305
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχετε δει σε πολλές χώρες να υπάρχουν πρακτορεία;

 

Καιρός να πάρουν το πουλο κ από εδώ. Υπάρχει το online πλέον για betting, ok τα παιχνίδια με αριθμούς τα αφήνω για τους πτωχούς τω πνεύματι.

 

Ας βάλουν ένα αυτόματο μηχάνημα σε supermarket για όποιον θέλει να παίζει ή atm like μηχανήματα ανά περιοχή κ problem solved.

 

Τα πρακτορεία είναι so Last year, δεν έχουν μέλλον. Κ αυτο είναι ένα στοίχημα... Αχαστο.

 

Ναι θα κλείσουν τα πρακτορεία επειδή εσύ δεν τα γουστάρεις. Ας μείνουν οι γονείς σου άνεργοι πρώτα να μην έχουν να σου δώσουν ούτε για το internet και μετά να δω την γλύκα.

 

Άλλος ένας που πήγαινε μικρός σε προπατζίδικο και τον πέταξε έξω ο πράκτορας επειδή έπιανε το τραπέζι με τους φίλους του και ρδελομπού τα κουπόνια με το στοίχημα.

Καλά με νομοθετικά τερτίπια με καθιστώ και μένα ομορφότερο του Μπραντ Πιτ :lol: Αλλά ναι έχεις δίκιο, είπαμε Ελλάς η χώρα του πίσω. Όταν εναποθέτουμε τις ελπίδες μας σε τύπο που δεν έχει μάθει τη διαφορά ανάμεσα σε camel και donkey όλα είναι πιθανά ακόμα και η ύπαρξη πρακτορείων :lol:

 

Βλέπω ξέρω εγώ τον παππού μου καθημερινά να παίζει τα παπαροπαίγνια, του έχω εξηγήσει ότι όλα είναι μια απάτη και αν αποταμίευε όλα αυτά τα χρόνια τα χρήματα που κατέστησαν πλούσιους τους "βάζω χαρτάκι - βγάζω χαρτάκι" θα είχαμε τώρα μεζονέτα στην Εκάλη με πισίνα και μπάτλερ αλλά αυτός εκεί, και αν μου κάτσει; Με 5 € καθημερινά λέει πως αγοράζει ελπίδα....κορόιδο για μένα.

 

Μην πούμε για την ανφάν γκατέ που συχνάζει εκεί....παρακμή. 

 

Κλασσικός ελληνάρας που αντι να κοιτάξει τον εαυτό του κοιτάει τι κάνουν οι άλλοι. Οτι τους γουστάρει θα κάνουν οι παππούδες με τα πρακτορεία, εσύ κοίτα τον εαυτό σου και άσε τους άλλους, αν κλείσουν τα πρακτορεία είναι δικό τους θέμα και πρόβλημα εσένα δεν σε αφορούν.

Ο παππούς καλά κάνει και τα έπαιζε στο πρακτορείο, οχι νομίζεις θα τα κρατούσε στην άκρη να στα έδινε χαρτζιλίκι για να κάθεσαι άεργος να γράφεις αρλούμπες στα forums. Τώρα αν είχατε μεζονέτα στην Εκάλη, μάλλον θα κλαιγόσασταν πάλι σε κανένα forum/fb για τον ΕΝΦΙΑ και τις τιμές ζώνης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κλεισουν τα πρακτορεια οι παπουδες μετα θα φτιαξουν γιαφκες ειδικες, που θα εχει μεσα πρακτορεια κρυφα, οπως καναν παλια με τα φρουτακια...παντα θα βρισκουν λυσεις! :)

Και θα έχεις αγανακτισμένους λάτρης του ηλεκτρονικου τζόγου να κάνουν καταγγελέιες :P :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κλεισουν τα πρακτορεια οι παπουδες μετα θα φτιαξουν γιαφκες ειδικες, που θα εχει μεσα πρακτορεια κρυφα, οπως καναν παλια με τα φρουτακια...παντα θα βρισκουν λυσεις! :)

Μπα, εγώ βλέπω να γεμίζουν τα κ@λομπαρα με ηλικίες 60+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα κλείσουν τα πρακτορεία επειδή εσύ δεν τα γουστάρεις. Ας μείνουν οι γονείς σου άνεργοι πρώτα να μην έχουν να σου δώσουν ούτε για το internet και μετά να δω την γλύκα.

 

Άλλος ένας που πήγαινε μικρός σε προπατζίδικο και τον πέταξε έξω ο πράκτορας επειδή έπιανε το τραπέζι με τους φίλους του και ρδελομπού τα κουπόνια με το στοίχημα.

 

 

Κλασσικός ελληνάρας που αντι να κοιτάξει τον εαυτό του κοιτάει τι κάνουν οι άλλοι. Οτι τους γουστάρει θα κάνουν οι παππούδες με τα πρακτορεία, εσύ κοίτα τον εαυτό σου και άσε τους άλλους, αν κλείσουν τα πρακτορεία είναι δικό τους θέμα και πρόβλημα εσένα δεν σε αφορούν.

Ο παππούς καλά κάνει και τα έπαιζε στο πρακτορείο, οχι νομίζεις θα τα κρατούσε στην άκρη να στα έδινε χαρτζιλίκι για να κάθεσαι άεργος να γράφεις αρλούμπες στα forums. Τώρα αν είχατε μεζονέτα στην Εκάλη, μάλλον θα κλαιγόσασταν πάλι σε κανένα forum/fb για τον ΕΝΦΙΑ και τις τιμές ζώνης.

Ποιοι γονείς ρε lol.

 

Ξέρεις σαν ενήλικος δουλεύω κιόλας, δεν περιμένω όπως εσύ τους γονείς να μου πληρώσουν το ίντερνετ (αυτό σε καίει στη ζωή ε χαχαχα)

 

Κατά τα μη μου άγχεσαι. Αν κλείσει το πρακτορείο πες στους γονείς σου να ανοίξουν τίποτα άλλο εξίσου... παραγωγικό, καμία σουβλακερί, κανένα φούρνο, κανα take away Coffee :lol: για να σου ΠΛΗΡΏΝΟΥΝ το Internet.

 

Όταν.....ενηλικιωθείς κ μπορείς να πληρώσεις το Internet σου, μου ξανά απευθύνεις το λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να ρωτήσω.. εχω δει κάποιους που πουλάνε άδειες διαφημιζοντας οτι έχουν δικαίωμα πανελλαδικής μετακίνησης... ξέρεις κανείς αν ισχύει αυτο? γιατι αλλού έχω διαβάσει οτι γίνεται μέσα στον ιδιο μόνο νομό. Επισης η μεταβιβαση γινεται κανονικά σαν πώληση? δηλαδή θέλω να πω ο οπαπ αποδεχετε την πώληση αδείας απο τον πράκτορα και γίνετε κανονικά και με τον νόμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να ρωτήσω.. εχω δει κάποιους που πουλάνε άδειες διαφημιζοντας οτι έχουν δικαίωμα πανελλαδικής μετακίνησης... ξέρεις κανείς αν ισχύει αυτο? γιατι αλλού έχω διαβάσει οτι γίνεται μέσα στον ιδιο μόνο νομό. Επισης η μεταβιβαση γινεται κανονικά σαν πώληση? δηλαδή θέλω να πω ο οπαπ αποδεχετε την πώληση αδείας απο τον πράκτορα και γίνετε κανονικά και με τον νόμο?

Ωραία η απορία σου, ας μας απαντήσει όποιος γνωρίζει....

 

Μπορεί κάποιος π.χ να αγοράσει μια άδεια που είναι σε ένα στενό ξεχασμένο και από τον θεό και να πάει μετά το μαγαζί κεντρικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

με τα οπαπ Play μαθαμε τιποτα νεοτερο? φτουρανε ή πανε ακλαφτα? δεν εχω μπει μεσα ακομα (και επειδη ξερω μαθηματικα ουτε προκειται) αλλα επειδη ειχα δει σε προπατζιδικο της μηχανες πριν γινουν ακομα τα οπαπ πλαυ η κατασταση ειναι κακομοιρια..

θιγω το αλλο, ανοιξε οπαπ πλαυ στην γειτονια, και αποτι ειδα απεξω στα ωραρια δουλευει κατι 10-2 το μεσημερι μονο τις καθημερινες και κατι 9-3 το σαββατο νομιζω καπως ετσι? παμε καλα? τις πιο ακυρες ωρες ανοικτο και περιμενει να πλουτισει? ή ειναι γενικες οι ωρες για ολους ? κατι δεν παει καλα..

οσο για το αλλο, στην περιοχη μου σε αποσταση 150 μετρων (κυριολεκτικα) ενα οπαπ , στην μεση το οπαπ πλαυ, και στην ακρη αλλο προπατζιδικο... απορω πως δωσανε αδειες..

τα προπατζιδικα ειναι απο παλια παντως, τουλαχιστον 15 χρονια, το οπαπ πλαυ δεν εχω δει κανεναν να μπαινοβγαινει, τουλαχιστον αυτος που το εχει ειναι μαφια και ας χασει τα λεφτα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι υποτιθεται οτι ειναι τα 'play' γιατι εχασα τις εξελιξεις;
Μετεξελιξη των κλασικων προπατζιδικων; Κατι αλλο;
Ή θα υπαρχουν ολα, παλιοτερου στυλ και play?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, mindreader είπε

Τι υποτιθεται οτι ειναι τα 'play' γιατι εχασα τις εξελιξεις;
Μετεξελιξη των κλασικων προπατζιδικων; Κατι αλλο;
Ή θα υπαρχουν ολα, παλιοτερου στυλ και play?

θα υπαρχουν ολα μαζι..

οπαπ πλαυ, η κακομοιρικη εκδοση του καζινο, με φρουτακια και λοιπες μηχανες...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 24/5/2018 στις 1:56 ΜΜ, opcorsa είπε

θα υπαρχουν ολα μαζι..

οπαπ πλαυ, η κακομοιρικη εκδοση του καζινο, με φρουτακια και λοιπες μηχανες...

μονο φρουτακια, απο 25 εως 50. Λοιπη μηχανη θα βρεις μονο καμμια καφετιερα, αυτοματο πωλητη κτλπ....

Στις 24/5/2018 στις 1:24 ΜΜ, opcorsa είπε

με τα οπαπ Play μαθαμε τιποτα νεοτερο? φτουρανε ή πανε ακλαφτα? 

θιγω το αλλο, ανοιξε οπαπ πλαυ στην γειτονια, και αποτι ειδα απεξω στα ωραρια δουλευει κατι 10-2 το μεσημερι μονο τις καθημερινες και κατι 9-3 το σαββατο νομιζω καπως ετσι? παμε καλα? τις πιο ακυρες ωρες ανοικτο και περιμενει να πλουτισει? ή ειναι γενικες οι ωρες για ολους ? κατι δεν παει καλα..

Καποια πανε σφαιρα, καποια δεν πανε. Ειναι και θεμα "μαγαζατορα".... 

Το ωραριο οσο δουλευα σε αυτο τον τομεα ηταν συνεχομενο απο το πρωι εως τις 2 ή 4 τα μεσανυχτα αναλογα την μερα. +οτι καποιες μερες το χρονο εχουν δικαιωμα να ειναι 24ωρα. 

Εισαι σιγουρος οτι πριν ανοιξει το play δεν ειχαν ρωτησει τους τριγυρω πρακτορες αν ενδιαφερονται; Απο την εμπειρια μου καποια πρακτορεια "κερδισαν" πελατες απο τα play, γιατι συνδιαζουν και τον υπολοιπο τζογο του οπαπ (Κινο, στοιχημα, κτλπ) ενω τα play  ΔΕΝ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Ξέρει κανείς τα ποσοστά κέρδους που έχει το προποτζίδικο στα διάφορα παιχνίδια;

Περισσότερο είχα την απορία για τα λαχεία, νομίζω ήταν 10% κάποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, ObeyWario! είπε

Ξέρει κανείς τα ποσοστά κέρδους που έχει το προποτζίδικο στα διάφορα παιχνίδια;

Νομίζω 8% του τζίρου. Πολύ ψηλό βέβαια. Όταν στις online εταιρίες παίζεις στοίχημα με 5% γκανιότα ο ΟΠΑΠ δε μπορεί να υποστηρίξει λιγότερο από 11-12%

Επεξ/σία από NickTheQuick
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενδιαφέρον θα είχε να μας πουν, σε ετήσιο κύκλο, ποιά είναι η πραγματική γκανιότα για τον ΟΠΑΠ και όχι η θεωρητική.

Εξηγώ:

Η γκανιότα έχει νόημα όταν περιμένεις ότι τα παιγμένα ποσά ισομοιράζονται σε όλα τα σημεία και παίξιμο σε μονά παιχνίδια.

Εγώ το μόνο που βλέπω τριγύρω μου, είναι χαμένοι παίκτες. Στα 100 ευρώ παιγμένα, πόσα επιστρέφει ο ΟΠΑΠ; Γιατί αν έχει μεγάλα καθαρά κέρδη, θα μπορούσε να δώσει καλύτερες αποδόσεις τουλάχιστον ή να υποστηρίξει τους πράκτορες.

Επεξ/σία από Lanike71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...