Προς το περιεχόμενο

Πληρωνω 24 και παιρνω 5-6


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δική τους ευθύνη 100% ακόμα και αν είναι 25 χιλιόμετρα.. και αν έχουν σάπια καλώδια, και αν δεν τους συμφέρει να πάνε πιο κοντά, η αν δεν μπορούν να το προσφέρουν ας μην το χρεώνουν να του δώσουν 4 και να πληρώνει 6 και όχι 24.

α.κανεις λαθος.ο οτε εχει δυο πακετα.2 και 24 και τερμα.αλλοι Providers εχουν 6 και 24.αλλοι εχουν μονο 24.οποτε εσυ διαλεγεις σε ποιο πακετο.το εως 24 ειναι εως 24.αν δεν σου κανει το κανεις 2 στον οτε η πας αλλου.δεν κανουν κατι παραξενο απο τον οτε οσο και αν μισω τον οτε.επισης οταν υπογραφεις δεχεσαι οτι ο χαλκος δεν εχει εγγυημενη αποδοση κτλ.

 

Aπο το κεντρο απεχω περιπου 800μ το σπιτι ειναι καινουργιο σχετικα και οι καλωδιωσεις ειναι καλες (του σπιτιου).Επισης εχετε δικιο εννοουσα να με εχουν σε λαθος προφιλ.Και ο οτε και βεβαια ειναι αλητεια και μονο γιαυτο και φευγω... :-( Αυτο που ουσιαστικα θελω ειναι να δω αν με εχουν σε λαθος προφιλ και αν με εχουν να τους παρω τηλ και να τους "πω αυτο κι εκεινο" μπας και φτιαξει γιατι μετα που θα μπει η 4νετ καλα κρασια γιατι απο τηλ εξυπηρετηση ειναι αστα... Edit: Οι γειτονες πιανουν 10-16 (ο απο κατω οροφος πιανει 12)

οι γειτονες ειναι ενα μετρο συγκρισης αλλα οχι παντα.μπορει να εχεις πεσει σε προβληματικο ζευγαρι .οποτε εκει το δινεις βλαβη εκτος αν γινεται κατι μεσα στο σπιτι σου που δεν το ξερεις.πχ συναγερμος χωρις φιλτρο.ακυρες επιστροφες στα καλωδια και διαφορα τετοια.οποτε μπορει να φταιει και κατι μεσα σε σενα.τωρα για to profile γραψε μας τα χαρακτηρηστικα σου να δουμε τι γινεται για να σου πουμε πιο συγκεκριμενα.

και αυτή είναι μια μεγάλη αλήθεια.. τουλάχιστον και τα ίδια να σου δώσουν θα πληρώνεις τα μισά. Το κλειδί στην ιστορία είναι να ρωτήσεις 2-3 γείτονες.

απλα και με τους γειτονες ειναι στο περιπου παντα.

Ο οτε εχει γινει πολυ @#@#%$ οταν εκανα την συνδεση μου ειπαν οτι θα πιανω (μιας και βρισκομαι κοντα σε ΚΑΦΑΟ και στο κεντρο τους) γυρο στα 12-14 αλλα τπτ τωρα μπορει και να με εχουν κλειδωσει χαμηλοτερα το εχω δει και βιωσει με την τελλας παλαιοτερα... Ας επανελθω... Τους παιρνω τηλ και τι τους λεω?

α.γραψε μας χαρακτηριστικα και μετα παιρνεις τηλ.το κοντα σε καφαο δεν παιζει ρολο .το κοντα στον οτε παιζει ρολο.αν εχεις connex tv σε κοβουν σε ταχυτητα .

Εχω ηδη κανει αιτηση για αλλο provider (xmas offer). Επειδη εχουμε ψιλομπερδευτει ας συνοψησω... Εχω κανει αιτιση στη 4νετ απλα επειδη η φορθνετ νοικιαζει τη γραμμη του οτε συνεπος θα εχω το ιδιο προφιλ. Αυτο που θελω να κανω ειναι να δω αν υπαρχει κατι λαθος στη γραμμη (απο πλευρα οτε) ωστε οταν μπω στην φορθνετ να μην χρειαζεται να μπαινω σε πολλυπλοκες διαδικασιες καθως η εξυπηρετηση της φορθνετ δεν ειναι για πολλα πολλα
θα εχεις τον ιδιο χαλκο οχι το ιδιο Profile>μην μπερδευεις το ενα με το αλλο.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα κ πάνω από τους κανόνες της αγοράς υπάρχουν οι Ηθικοί κανόνες.. και είναι ανήθικο να υπόσχεσαι κάτι που δεν έχεις και δεν μπορείς να προσφέρεις..σύμφωνα με τα λεγόμενα του παλικαριού. Φυσικά από εκεί κ πέρα έχεις τις επιλογές σου και ο TS αναγκάστηκε να δει κ τις εναλλακτικές.

Απλά ένα ερώτημα μου είναι αν πρέπει να υπάρχουν ακόμα όλα αυτά μετά από τόσα χρόνια ADSL σε αυτή την χώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα κ πάνω από τους κανόνες της αγοράς υπάρχουν οι Ηθικοί κανόνες.. και είναι ανήθικο να υπόσχεσαι κάτι που δεν έχεις και δεν μπορείς να προσφέρεις..σύμφωνα με τα λεγόμενα του παλικαριού. Φυσικά από εκεί κ πέρα έχεις τις επιλογές σου και ο TS αναγκάστηκε να δει κ τις εναλλακτικές.

Απλά ένα ερώτημα μου είναι αν πρέπει να υπάρχουν ακόμα όλα αυτά μετά από τόσα χρόνια ADSL σε αυτή την χώρα.

ανηθικο δεν το θεωρω.ειναι μεχρι 24 και το ξερεις απο την αρχη και αυτο ισχυει παντου.παντα θα υπαρχουν περιοχες που δεν θα καλυπτονται ειτε ελλαδα ειτε εξωτερικο.ενταξει οτι τα καλωδια ειναι χαλια αυτο ειναι αλλη ιστορια.αυτο ειναι που προσπαθουν να φτιαξουν τωρα με το vdsl.να μην υπαρχουν κεντρικα κατα καποιο τροπο να επηρεαζουν την ταχυτητα.απο εκει και περα εννοειται οτι μπορει να παει σε αλλη εταιρεια.δεν τον πιεζει κανεις να κατσει εκει .αφου παιζει χαλια ας δοκιμασει την τυχη του αλλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.κανεις λαθος.ο οτε εχει δυο πακετα.2 και 24 και τερμα.αλλοι Providers εχουν 6 και 24.αλλοι εχουν μονο 24.οποτε εσυ διαλεγεις σε ποιο πακετο.το εως 24 ειναι εως 24.αν δεν σου κανει το κανεις 2 στον οτε η πας αλλου.δεν κανουν κατι παραξενο απο τον οτε οσο και αν μισω τον οτε.επισης οταν υπογραφεις δεχεσαι οτι ο χαλκος δεν εχει εγγυημενη αποδοση κτλ.

 

Για την ιστορία, διορθωσέ με αν κάνω λάθος, νομίζω το έως υποχρεούται να το λέει ο παροχος στην διαφημιστική καμπάνια, έχει θεσμοθετηθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα λέει ο poulinos είναι.

Έως 24 είναι το συμβόλαιο που έχεις υπογράψει.

Τώρα αν εσύ έχεις βεβαιωθεί πως η δικιά σου καλωδίωση είναι εντάξει, ίσως έχεις πέσει σε προβληματικό βρόγχο αν όλοι στη περιοχή πιάνουν διπλάσιες ταχύτητες. Συμβαίνει. Στον επόμενο πάροχο ζητάς επίμονα να σε αλλάξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα ειναι οτι δεν ειναι μονο η 24αρα εως 24

ειναι και η 2αρα πολλες φορες εως 2!!

σε πολλες περιοχες πολλοι κλειδωνουν και κατω απο 1 Mbit...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok πηρα τηλ και ζητησα να με αλλαξουν προφιλ... Απο 8 SNRmargin τωρα ειμαι στα 6 SNR και πιανω 9.5 με 10μβπσ Επισις δοκιμασαν τη γραμμη μου και καπου εχει απωλεις αλλα μου ειπε ειναι ασημαντες οποτε τωρα ειμαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα λέει ο poulinos είναι. Έως 24 είναι το συμβόλαιο που έχεις υπογράψει. Τώρα αν εσύ έχεις βεβαιωθεί πως η δικιά σου καλωδίωση είναι εντάξει, ίσως έχεις πέσει σε προβληματικό βρόγχο αν όλοι στη περιοχή πιάνουν διπλάσιες ταχύτητες. Συμβαίνει. Στον επόμενο πάροχο ζητάς επίμονα να σε αλλάξουν.

καλο θα ηταν για να μην χρειαστει να αλλαξει μετα βρογχο ,να ζηταγε απο την αρχη νεο βρογχο στο νεο παροχο.βεβαια εχει μεγαλυτερο τελος ενεργοποιησης.

το προβλημα ειναι οτι δεν ειναι μονο η 24αρα εως 24 ειναι και η 2αρα πολλες φορες εως 2!! σε πολλες περιοχες πολλοι κλειδωνουν και κατω απο 1 Mbit...

ενταξει εκει παλι δεν μπορει να γιξνει κατι.αμα δεν θελει καποιος απλα δεν βαζει.οταν εχει χτισει ο αλλος πχ σπιτι στο βουνο και ειναι 5 Km μακρια απο τον οτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο θα ηταν για να μην χρειαστει να αλλαξει μετα βρογχο ,να ζηταγε απο την αρχη νεο βρογχο στο νεο παροχο.βεβαια εχει μεγαλυτερο τελος ενεργοποιησης.

Αυτό ακριβώς εννοούσα. Να το ζητήσει πριν την ενεργοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο θα ηταν για να μην χρειαστει να αλλαξει μετα βρογχο ,να ζηταγε απο την αρχη νεο βρογχο στο νεο παροχο.βεβαια εχει μεγαλυτερο τελος ενεργοποιησης.

 

ενταξει εκει παλι δεν μπορει να γιξνει κατι.αμα δεν θελει καποιος απλα δεν βαζει.οταν εχει χτισει ο αλλος πχ σπιτι στο βουνο και ειναι 5 Km μακρια απο τον οτε...

εννοω οτι θα πρεπε παλι να το διαφημιζουν ως 2,...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κανονικα ειναι και εως 2 .απλα συνηθως οι περισσοτεροι τα εχουν τα 2 mbit.αν τωρα δεν τα εχεις εκει πολλες φορες σου λενε και οι ιδιοι οτι ξερεις διεκοψε τελειως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ ^ Kαλά νταξ.Αυτά είναι λαμογίστικες λογικές των εταιριών σε μια χώρα που ότι δηλώσεις είσαι.Αμα είναι ετσι να διαφημίζουν και ΕΩΣ 100μβς αλλα εσυ να εχεις 10.Θεωρητικά και ενα αυτοκινητο μπορει να κινηθει για πάντα μονο με μια γκαζια αλλα οι αυτοβιομηχανιες δε το πλασαρουν ετσι.Όταν διαφημίζεις το εως 24μβς θα πρέπει να υπάρχει και ένας τουλάχιστον πολίτης΄(εκτός από αυτούς που είναι μέσα στο κτήριο του ΟΤΕ(που ουτε αυτοι πιανουν)) ο οποίος να ''πιάνει'' αυτή τη ταχύτητα,πράγμα που δεν συμβαίνει.Οι περισσότεροι στην καλύτερη των περιπτώσεων είναι στο μισό απότι διαφήμιζουν και ίσως καποιοι ελάχιστοι να φτάνουν μεχρι τα 15μβς.Επίσης όταν αποδεδειγμενα η τηλεφωνικη γραμμη σου πιάνει ας που πούμε 12μβς με συνδεση ''24αρας'',όταν ζητήσεις να πας σε αλλο προγραμμα πχ 8μβς τότε πιάνεις 4.Αρα δεν ειναι θεμα ''κακής'' γραμμης αλλά πολιτικής που εφαρμόζουνε οι εταιρίες σε μια χωρα όπου κυριαρχει η ανομία και ο πολιτης ειναι τελείως απροστατευτος.

Το πιο ''τίμιο'' που μπορούσαν οι εταιρίες να κάνουν είναι την ημερα που ερχεται ο τεχνικός να σε συνδέσει,ο οποίος μετραει με το κοκοψαρο εξω απο το σπίτι (που μεχρι εκεί ειναι η αρμοδιοτητα τους) τι ταχυτητα πιάνεις και ελαχιστα διαφερει από αυτη που εχεις μεσα στο σπιτι(αλλά αυτό είναι δικό σου πρόβλημα) και αναλογα να πληρώνεις,Άμα βελτιώθει έχει καλώς πληρώνεις παραπάνω.Τίμια και ξεκάθαρα και όχι όπως συμβαίνει μεχρι τωρα που πληρώνεισ για 24,πέρνεις 12 και σου λένε και στο τέλος ''άμα γουστάρς'' αλλιώς φύγε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...