Προς το περιεχόμενο

Πληρωνω 24 και παιρνω 5-6


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω παντως με το 6αρι προφιλ την 4net συγχρονιζω στα 15bps απο 11 στον οτε

Με το 6άρι είναι σημαντική η διαφορά. Και το μηνιαίο κόστος είναι και αυτό πολύ φτηνότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρτατε και στα ποσα συγχρονιζεις.αν συγχρονιζεις λιγο η διαφορα 6 και 9 ειναι μικρη.οσο πιο ψηλα συγχρονιζεις τοσο πιο μεγαλη η διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως απλα  μερικες φορες το 6αρι γινεται 3αρι και η συνδεση γινεται πιο unstable... Οταν πεφτει στο 3 (εχει πεσει 2 φορες ολες και ολες)εχω αποσυνδεσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αν η γραμμη δεν ειναι καλη το 6μπορει να φτασει ευκολα πιο χαμηλα και να χασει sync.αν και εκει υπαρχει λυση.σου αλλαζει ο isp το profile απο 6 στο 8 η στο 11 κτλ.επισης καποιοι με καλες γραμμες κατεβαζουν μονοι τους το margin στο 3 για πιο μεγαλη ταχυτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πληρώνω 24 και δεν εχω πιάσει ποτε πάνω απο 11. συν οτι τωρα τελευταια κολλάνε οι σελίδες και τρώω πιο συχνά disconect.ευτυχως λήγει το συμβόλαιο μου με τους παλιό κλέφτες με τις ειρωνικες τηλεφωνητριες στην εξυπηρέτηση πελατών και θα τους στείλω στον αγυριστο..!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα περιεργο πραγμα... Την προηγουμενη εβδομαδα εκανε εργασιες ο οτε στην περιοχη μου... Απο τοτε οταν το snr πεφτει στο 3 το ρουτερ καρφωνει 6η βαζει και το nos και τρεχει με 16mbps Wtf? Κανονικα πιανω 13-14...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πληρώνω 24 και δεν εχω πιάσει ποτε πάνω απο 11. συν οτι τωρα τελευταια κολλάνε οι σελίδες και τρώω πιο συχνά disconect.ευτυχως λήγει το συμβόλαιο μου με τους παλιό κλέφτες με τις ειρωνικες τηλεφωνητριες στην εξυπηρέτηση πελατών και θα τους στείλω στον αγυριστο..!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

με σενα θα τα πουμε και απο Pm

 

Ενα περιεργο πραγμα... Την προηγουμενη εβδομαδα εκανε εργασιες ο οτε στην περιοχη μου... Απο τοτε οταν το snr πεφτει στο 3 το ρουτερ καρφωνει 6η βαζει και το nos και τρεχει με 16mbps Wtf? Κανονικα πιανω 13-14...

για να παιξει 16 οταν συγχρονιζεις 13 σημαινει οτι πρεπει να χασει συγχρονισμο και να ξανασυγχρονισει στα 16  για τον xy λογο.αλλιως δεν γινεται.Δηλαδη για καποιο λογο αν παιζεις στα 16 θα πρεπει να εισαι και sync στα 16 και για να γινει αυτο θα πρεπει να χασεις συγχρονισμο και απο 13 να πας στα 16.το οποιο και αυτο ειναι λιγο παραξενο.γιατι για να χασει συγχρονισμο πρεπει να πεσει το margin.αμα πεσει το margin το ρουτερ μετα αν μπορουσε να συγχρονισει καπακια θα συγχρονιζε λιγοτερο και οχι περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ παραξενο.κατι βρωμαει και δεν ειναι τα ποδια μου.τι να πω.να κανει dc's λογω οτι πεφτει το margin και αντι να κλειδωσει πιο χαμηλα μετα η εστω το ιδιο να πηγαινει πιο ψηλα τι να πω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς δεν πληρώνουμε 24 αλλά πληρώνουμε "μέχρη 24"

Εγώ έχω αλλάξει όλους τους παρόχους πλην της σίτα και άλλα τόσα μόντεμ και πάντα έπιανα περίπου στα 8...

 

Δυστυχώς είμαι μακριά από το κέντρο ή δε ξέρω γω από τι από ότι κατάλαβα και γιαυτό γενικά πιάνω τόσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφοσον η αποσταση παραμενει η ιδια υπο νορμαλ συνθηκες απο τον εναν provider στον αλλον θα εχεις πανω κατω την ιδια ταχυτητα.υπαρχουν και εξαιρεσεις αλλα μην το ψαξουμε δεν εχει νοημα.και μαλον πρεπει να εχεις κανα 40+ attenuation κοινως 3,3+ km μακρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...