Προς το περιεχόμενο

Η ZTE θα παρουσιάσει στη CES το Grand S smartphone με οθόνη 5" Full HD


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

warning-masturbation-warning-demotivational-poster-1217619248.jpg

 

Πέρα απ' την πλάκα...

 

Γιατί όχι; Αυτό δεν καταλαβαίνω. Δεν είναι ότι θα βάλω και τη γάτα μου να κλάψει, απλά θα ήθελα να δω καλό (top notch, όχι "απλά καλό") κινητό στις 4,3" που βολεύει εμένα.

 

Με τη λογική του "τι να το κάνεις το 4πύρηνο" καθιστάς περιττή και την ύπαρξη του καλύτερου hardware. Τώρα, τίποτα. Σε ένα χρόνο, θα το θέλω όπω ήθελα φέτος διπύρηνο γιατί κολλούσε το σύμπαν στο μονοπύρηνο. Εκεί κινείται το hardware, εκεί θα κινηθεί και το software.

 

Τεσπα, θεωρώ λίγο παράλογο σε μια γκάμα 100άδων κινητών να καταλήγουμε στο πρωτόγονο "μεγαλύτερη οθόνη = καλύτερο κινητό". Και είμαι και λίγο πρήξας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αν σκεφτείς ότι είναι πιο εύκολο να δούμε μεγαλύτερες αναλύσεις στις περισσότερες ίντσες τότε είναι καλύτερο μιας και η επιφάνεια εργασίας είναι μεγαλύτερη...

 

το να κάθομαι να browsάρω στις 4" και να χρησιμοποιώ συνέχεια zoom δεν το βρίσκω ιδιαίτερα βολικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σκεφτείς ότι είναι πιο εύκολο να δούμε μεγαλύτερες αναλύσεις στις περισσότερες ίντσες τότε είναι καλύτερο μιας και η επιφάνεια εργασίας είναι μεγαλύτερη...

 

το να κάθομαι να browsάρω στις 4" και να χρησιμοποιώ συνέχεια zoom δεν το βρίσκω ιδιαίτερα βολικό...

 

Στην εποχή των smartphones και των tablets από την προσωπική μου εμπειρία και τις ανάγκες μου, ελάχιστα sites απαιτούν να χρησιμοποιήσεις το website. Applications παντού (ευτυχώς).

 

Δεν νομίζω πως αξίζει να έχω ένα θεριό για να browsάρω και μετά να θέλω ξεχωριστή τσάντα για να το βάλω επειδή δε χωράει στην τσέπη μου. :P

 

Οπότε ερχόμαστε στο προκείμενο: ο καθένας κάνει ότι θέλει με το κινητό του. Απλά αυτός που θέλει περιορισμένες διαστάσεις, παίρνει και μικρότερες προδιαγραφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το note 2 πουλαει τρελα και εγω τωρα καθομαι και διαβαζω αυτα που διαβαζω....περι ορεξεως κολοκυθοπιτα....

 

εμ, έλα που κάποιοι θέλουν κολοκυθόπιτα. ντε και καλά note 2? :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εμ' date=' έλα που κάποιοι θέλουν κολοκυθόπιτα. ντε και καλά note 2? :fear:[/quote']

 

Μήπως έχεις μπερδέψει τη 5" οθόνη με τη 32"αρα του σπιτιού σου;;; :P

Διαβάζω τι έχεις γράψει και νομίζω ότι είμαι Κύκλωπας!!!

 

Είμαι λοιπόν 1.83, κανονικά προς μεγάλα χέρια, και το Note II των 5.5" ΚΑΙ χωράει σε όλες μου τις τσέπες (εκτός αν φοράει κάποιος για τζιν στυλ ψαλτης-Γαρδελης αλά "come to me για να τη βρεις") ΚΑΙ πολλές λειτουργίες του τις χειρίζομαι με το ένα χέρι.

Πόσο πιο εύκολα μάλλον θα χειρίζεται κάποιος μια οθόνη 5"...

 

Έτσι έλεγαν πριν κάποια χρόνια για τις 32" τηλεοράσεις!!! Κορόιδευαν όποιον τις είχε... Πλέον γνωρίζετε που κινούμαστε σε ίντσες...

 

Anyway, υπάρχουν οθόνες για όλα τα γούστα...

Εγώ πάω να δω τη σειρά μου στο Note... :)

 

Καλό βράδυ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο μόνος που δεν βρίσκει κανένα νόημα στις full hd σε αυτές τις ίντσες? Για μένα 10000 φορές να τ κάνουν με διπλάσια αυτονομία...

 

Για τηλεοράσεις το έφτιαξαν αλλά σε λίγο θα το δούμε και σε γραμματόσημο. Όλοι προσπαθούν να κάνουν κάτι για να ξεχωρίσουν και τώρα τα PPI είναι της μόδας όπως και το πάχος της συσκευής. Είναι πλεονέκτημα να μπορείς να ισχυριστείς οτι έχεις τη λεπτότερη συσκευή ακόμα και αν είναι κατά 0,1mm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το iPhone σημαίνει speed. To iPhone 3GS ήταν εμφανισιακά τό ίδιο με το iPhone 3G. Απλά είχε γρηγορότερο επεξεργαστής και το βγάλαν 3GS. Το ίδιο ισχύει και με το iPhone 4S εμφανισιακά είναι το ίδιο με το iPhone 4. Σίγουρα το επόμενο iPhone θα λέγεται iPhone 5S . Παρεμπιπτόντως το iPhone 5 θα έπρεπε να ονομάζεται iPhone 6 αφού είναι η έκτη γενιά iPhone.

 

Για τα υπόλοιπα κινητά το S μάλλον είναι θέμα μάρκετινγκ παρά κάτι συγκεκριμένο. Κάτι σαν το R (racing) στις μοτοσυκλέτες και αυτοκίνητα.

Ρε παιδιά τί ρόλο παίζει αυτό το S και το προτιμούν όλοι στις high-end συσκευές τους; Ενδεικτικά αναφέρω τα Galaxy S (όλη τη σειρά), τα Sony Xperia Arc S, σκέτο S και Tablet S, τα "ενδιάμεσα" iPhone (3gs, 4s), τα HTC One S, Desire S και 8S, το Nexus S, αυτό το ZTE, και είμαι σίγουρος ότι έχει κι άλλα που δεν θυμάμαι. Σημαίνει κάτι που έχω χάσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι να υπαρχουν επιλογες γιατι καποιοι δεν βολευονται η δε γουσταρουν οπως και να χει.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα το Note 2 και το πουλησα. Τηλεφωναρα πραγματικα αλλα τεραστιο. Δεν το μπορεσα τελικα. Μια μερα μαλιστα ειχα παραγγειλει ενα σαντουιτς. Κατα λαθος δαγκωσα το note 2. Μπερδευτικα το πιστευετε;

 

To Xperia S για μενα εχει τη χρυση τομη Οθονης/Αναλυσης 4.3'' 720p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...