Προς το περιεχόμενο

Η ZTE θα παρουσιάσει στη CES το Grand S smartphone με οθόνη 5" Full HD


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ZTE σύμφωνα με ανακοίνωσή της ετοιμάζεται να παρουσιάσει το Grand S smartphone στα πλαίσια της έκθεσης CES στις 8 Ιανουαρίου, το οποίο πρόκειται να αποτελέσει τη νέα της ναυαρχίδα. Η συσκευή θα διαθέτει οθόνη 5" ιντσών με υποστήριξη full HD και σύμφωνα με την εταιρεία θα είναι το λεπτότερο στον κόσμο στην κατηγορία του.Το μόνο smartphone με υποστήριξη πλήρης ανάλυσης στην αγορά αυτή τη στιγμή είναι το J Butterfly που είδαμε πριν από λίγες ημέρες από την HTC. To 2013 αναμένεται να δούμε ακόμη περισσότερες συσκευές που θα υποστηρίζουν τέτοιες αναλύσεις, ενώ αναμένονται αντίστοιχες ναυαρχίδες από τη Samsung και την LG με υποστήριξη 1080p αναλύσεων.

 

Ακόμη δε γνωρίζουμε περισσότερα τεχνικά χαρακτηριστικά για το Grand S, αλλά σύμφωνα με τη φημολογία θα διαθέτει τετραπύρηνο chip, 8MP φωτογραφική μηχανή και θα τρέχει το λογισμικό του Android Jelly Bean.

 

Link.png Site: http://www.technobuffalo.com/2012/12/13/5-inch-zte-grand-s-will-be-unveiled-at-ces-on-jan-8/[/url]'']technobufallo.com

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Είμαι ο μόνος που δεν βρίσκει κανένα νόημα στις full hd σε αυτές τις ίντσες? Για μένα 10000 φορές να τ κάνουν με διπλάσια αυτονομία...

 

οχι φιλε μου, μιλαμε για αχρηστη τεχνολογια στο τετραγωνο. δεν υπαρχει λογος να μπουν σε ευρεια παραγωγη τετοιου στυλ οθονες. οι πραγματικες-πρακτικες εφαρμογες τους βρισκοναι αλλου

 

καλη ειναι η εξελιξη αλλα ας γινεται με σκοπο την πραγματικη εξυπηρετηση και οχι απλα το μαρκετινκ (βλεπε nfc)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το nfc αν χρησιμοποιουταν σωστα και ευρεως θα ηταν πραγματικα εξυπηρετικο περα απο καθε φαντασια, αλλα ετσι οπως τα χουν κανει πρεπει να βρεις ατομο με ιδια σειρα συσκευων για να ανταλλαξεις μια απλη φωτο

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως πάμε το ανθρώπινο είδος θα πρέπει να εξελίξει τα χέρια του σε... ΠΛΟΚΑΜΙΑ για να καταφέρει να κρατήσει 5" κινητά.

 

Δεν έχουμε όλοι τα banana fingers σας κύριοι! Τι κακό έχουν οι 4 και οι 4,5", μου λέτε;

 

Λύσσα κακιά πια. Σιχτίρ' συγχίστηκα πάλι.

 

Επίσης συμφωνώ με όλους τους προλαλήσαντες. Πολύ κακό για το ήδη "τελειωμένο" θέμα retina, λίγη δουλειά για την αυτονομία που καίει κόσμο, και πραγματικά στραβομάρα στο θέμα NFC που θα μπορούσε να μας πάει αιώνες μπροστά σαν τεχνολογία εφαρμοσμένη στα επίπεδα που είναι το bluetooth σήμερα.

 

Τώρα θα μου πεις, ο άλλος βγάζει κινητά με δυο οθόνες λες και είμαστε εξωγήινοι, το NFC μας μάρανε. Έχουμε τεχνολογίες και δεν έχουμε ιδέα πώς να τις εφαρμόσουμε.

 

Και τελειώνει κι ο κόσμος. :devil:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E, ο καλός θεούλης έκοψε πόντους απ' τα δάχτυλα/πλοκάμια/whatever και μου τους έδωσε αλλού.

 

Αλλά το γαμωκινητό με τα "λειψά" δάχτυλα/πλοκάμια/whatever το χρησιμοποιείς. Όχι με την... προίκα σου. ;)

 

-Φάση θα 'χε αυτό το τελευταίο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέτος nip/tuck δε σου λέω τπτ.

 

Ε, βγαίνουν ρε παιδί μου, αλλά όσο πάει πυκνώνει το τοπίο από τέρατα 5 ιντσών.

 

Πες μου δέκα τετραπύρηνα 4"-4,3" ή με 1GB ram. :\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

χρειάζονται αυτές οι ίντσες state of the art hardware?

 

προφανώς πυκνώνει το τοπίο στις 4.7 ίντσες, είναι πιο βολικό να έχεις μεγαλύτερη οθόνη, δεν θα πάθεις και κάτι να το κρατήσεις και με τα 2 χέρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τί ρόλο παίζει αυτό το S και το προτιμούν όλοι στις high-end συσκευές τους; Ενδεικτικά αναφέρω τα Galaxy S (όλη τη σειρά), τα Sony Xperia Arc S, σκέτο S και Tablet S, τα "ενδιάμεσα" iPhone (3gs, 4s), τα HTC One S, Desire S και 8S, το Nexus S, αυτό το ZTE, και είμαι σίγουρος ότι έχει κι άλλα που δεν θυμάμαι. Σημαίνει κάτι που έχω χάσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το κινητό το παίρνεις για να κάνεις πράγματα. Τα πράγματα τα κάνεις όχι με το μέγεθος της οθόνης, αλλά με την ανάλυσή της.

 

Οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί να ΜΗΝ υπάρχει state of the art hardware σε αυτές τις ίντσες.

 

Το ίντσες-hardware δεν μπορώ να το συσχετίσω, και θεωρώ ότι πρέπει να είναι συσχετισμένο. Με ενοχλεί εργονομικά το θέμα.

 

Προχθες έπιασα το έκτρωμα της LG με την 4:3 οθόνη και έφαγα φρίκη. Ο αντίχειρας δεν έφτανε από άκρη σ' άκρη στο οριζόντιο! Ήμουν λίγο "άαααααασε μας κουκλίτσα μου!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...