Προς το περιεχόμενο

SNR,Noise Margin,Profiles Παρόχων και Αλλαγές Profiles Για Σταθερότητα.


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα κάνανε κατι εργασίες στην καμπίνα τις γειτονίας και το αποτέλεσμα είναι αυτό.

Οχι πως πριν είχα κάποιο πρόβλημα ταχύτητας αλλα απο crc & fec errors ειχα 5 ψηφιο σε λιγες ωρες μεσα. Στα games δε ειχα καπου καπου packet loss και μένει να δω τώρα αν αλλαξε κατι.

image.png.aadf2fb6d205fb88abe35cb0857b305e.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Στις 20/4/2023 στις 10:33 ΜΜ, vaggos88 είπε

Σήμερα κάνανε κατι εργασίες στην καμπίνα τις γειτονίας και το αποτέλεσμα είναι αυτό.

Οχι πως πριν είχα κάποιο πρόβλημα ταχύτητας αλλα απο crc & fec errors ειχα 5 ψηφιο σε λιγες ωρες μεσα. Στα games δε ειχα καπου καπου packet loss και μένει να δω τώρα αν αλλαξε κατι.

image.png.aadf2fb6d205fb88abe35cb0857b305e.png

 

Απο errors εισαι πολυ καλα,συγκρινοντας με εμενα που ανεβαζει με το που κανω επανεκινηση.στα errors γενικα τι φταιει η καλωδιωση η η καμπινα?επισης να πω οτι και εγω καποιες στιγμες εχω packet loss σε παιχνιδια

Επεξ/σία από zeus2014
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Έχω νόβα 100 και τις τελευταίες εβδομάδες σχεδόν κάθε απόγευμα πέφτει το ίντερνετ και το μόντεμ κάνει 2-3 απανωτά restart. Επίσης αργεί αρκετά να συγχρονησει η γραμμή. Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει 10 μερες ενω για χρονια ειμουν απο τους τυχερους με καλη και σταθερη φουλ γραμμη ιντερνετ.. ξαφνικα βλεπω καποιες ωρες να lagαρουν η να μην ανοιγουν σελιδες, με το ζορι να παιζει βιντεο . να εχω  τυχαια ρεσταρτ του ρουτερ 3-4 φορες την μερα . και ειδα οτι πλεων εχω πολλα crc errors. υποψην εχω φουλ καλο κλειδωμα γραμμης και download .μιλησα με live chat , και εκανα φορμα με πηραν τηλ . και αλλα λεω αλλα μου λεγαν για το προβλημα. τους εξηγω οτι δεν εχω θεματα αλλα και αυτοι αλλαξε καλωδιο , κανε ρισετ, κτλ κτλ ... τι πρεπει να τους πω ακριβως  για να διορθωθει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Μηπως μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να αυξησω το snr margin, ωστε να κανω τη συνδεση μου πιο σταθερη; Υποφερω απο αποσυνδεσεις και εχω 100αρα cosmote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Ponemenos1 είπε

Μηπως μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να αυξησω το snr margin, ωστε να κανω τη συνδεση μου πιο σταθερη; Υποφερω απο αποσυνδεσεις και εχω 100αρα cosmote.

Εχω την εντύπωση οτι μονο ο ΟΤΕ μπορει να το αλλαξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Επειδή έχω διαφορα προβλήματα με το ιντερνετ στην δουλειά, σας εκθετω το στατους του speedport της Cosmote . Πιστεύετε πως φταίει το ρούτερ, το καλώδιο του κτιρίου που βρίσκεται ή είναι θέμα  καφάο cosmote? Τσεκάρετε τα errors, μέτρηση από Τετάρτη απόγευμα (δυόμιση ημερών περίπου)....
 

στατθσ.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, passenger57 είπε

Επειδή έχω διαφορα προβλήματα με το ιντερνετ στην δουλειά, σας εκθετω το στατους του speedport της Cosmote . Πιστεύετε πως φταίει το ρούτερ, το καλώδιο του κτιρίου που βρίσκεται ή είναι θέμα  καφάο cosmote? Τσεκάρετε τα errors, μέτρηση από Τετάρτη απόγευμα (δυόμιση ημερών περίπου)....
 

στατθσ.jpg

δοκίμασε με αλλο ρουτερ για αρχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...