Προς το περιεχόμενο

Origin - πλατφόρμα διανομής παιχνιδιών της ΕΑ


pasxa_axsap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το authenticator δε το εχω βαλει app στο κινητο και ουτε θελω να το βαλω . Μηπως αυτο εννοουν για να το στειλουν ? Ειχα πολλες αποπειρες hack απο connected accounts απο τοτε που μου υπεκλεψαν τα στοιχεια απο το X1 που πηγε service και αναθεμα τους δε προκειται να συνδεσω ενα γενικο google verification app που γραφουν στα σχόλια οτι σε κλειδωνει αν κατι παθει το κινητο .

9 ώρες πριν, Toolband είπε

Το ιδιο και σε μενα. Μαιλ με τίτλο:  You've redeemed an Origin Access Membership Code. Λέω τον ήπιαμε αλλά διαβάζοντας σε forum το δινουν σε οσους εχουν κάνει 2fa verification

 

 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει αναφερθεί θέμα με χρήση προπληρωμένης στο Origin;

Σε εμένα η αγορά του Premier, την προηγούμενη εβδομάδα, δεν πέρασε και την ίδια στιγμή μου έκανε πολλαπλές χρεώσεις του 1 ευρώ. Έχω μιλήσει 2 φορές με το chat support, και οι δυο είπαν ότι είναι Pre-authorisation χρέωση και ότι θα "επιστραφεί αυτόματα", ο πρώτος μου είπε να μην ξανα-επικοινωνήσω μαζί τους αλλά με την τράπεζα γιατί η τράπεζα με χρέωσε (;;;) και ο δεύτερος μου είπε ότι "το κανόνισε αυτός" και θα επιστραφούν αυτόματα. 

Επεξ/σία από panosp1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/11/2019 στις 7:47 ΜΜ, Toolband είπε

Το ιδιο και σε μενα. Μαιλ με τίτλο:  You've redeemed an Origin Access Membership Code. Λέω τον ήπιαμε αλλά διαβάζοντας σε forum το δινουν σε οσους εχουν κάνει 2fa verification

 

Το ίδιο και εγώ χθες το βράδυ, αλλά δεν έχω βάλει 2fa!

Δεν ξέρω τι γίνεται. Πρέπει να έχω κατεβάσει καμιά 150ρια gb παιχνίδια σε 2-3 ώρες πάντως από την ώρα που το πήρα γραμμή. Υποθέτω βέβαια δεν θα παίξω κανένα μέχρι να λήξει ο μήνας. Πάλι με apex θα την βγάλω. 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/11/2019 στις 10:36 ΠΜ, panosp1 είπε

Έχει αναφερθεί θέμα με χρήση προπληρωμένης στο Origin;

Σε εμένα η αγορά του Premier, την προηγούμενη εβδομάδα, δεν πέρασε και την ίδια στιγμή μου έκανε πολλαπλές χρεώσεις του 1 ευρώ. Έχω μιλήσει 2 φορές με το chat support, και οι δυο είπαν ότι είναι Pre-authorisation χρέωση και ότι θα "επιστραφεί αυτόματα", ο πρώτος μου είπε να μην ξανα-επικοινωνήσω μαζί τους αλλά με την τράπεζα γιατί η τράπεζα με χρέωσε (;;;) και ο δεύτερος μου είπε ότι "το κανόνισε αυτός" και θα επιστραφούν αυτόματα. 

Για την ιστορία, χθες έγινε η επιστροφή των χρημάτων. Πήρε κοντά 2 εβδομάδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι προσθήκες του Δεκεμβρίου:

  • December 5 
    • Star Wars Battlefront II Celebration Edition (Premier)
    • Sparklite (Premier)
    • Breathedge
    • Diluvion: Resubmerged
    • SUPERHOT
  • December 19
    • Wreckfest (Premier)
    • Bloodstained: Ritual of the Night

https://www.ea.com/origin-access-game-updates/news/origin-access-game-updates-december-2019

Επεξ/σία από Despotas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο 1ος μήνας basic συνδρομής με 0,99€ αν ενεργοποιήσετε μέχρι 16/12.

https://www.origin.com/irl/en-us/store/origin-access

Μετά στα 3,99€ φυσικά.

Επεξ/σία από Despotas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Μπορει καποιος να μου δωσει ενα tutorial για το πως μπορώ να παιζω offline single player τα παιχνίδια μου στο origin αλλα και χωρις να με υποχρεώνει να ειμαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ? Εχω γκουκλαρει τα παντα αλλα δε βρηκα τιποτα. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/1/2020 στις 7:14 ΠΜ, giorgosmcmc είπε

Μπορει καποιος να μου δωσει ενα tutorial για το πως μπορώ να παιζω offline single player τα παιχνίδια μου στο origin αλλα και χωρις να με υποχρεώνει να ειμαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ? Εχω γκουκλαρει τα παντα αλλα δε βρηκα τιποτα. Ευχαριστώ!

Καλό είναι να έχεις κάνει login μια φορά έστω για να κρατήσει τα στοιχεία και το library. Μετά απλά το βάζεις σε offline mode από το menu.

Αν σου ζητήσει κωδικό βάζεις τα στοιχεία σου. Δες και το screenshot.

origin.png.f64aab76c04cde7525037d8d83a08c93.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, bromiaris είπε

Βρε παιδιά τι έχει πάθει η πλατφόρμα και δεν επιτρέπει να κάνω εγκατάσταση;;;;

image.png.059242f5df3ff7aa54cb10b73940d6d1.png

τσέκαρε εδώ για να το φτιάξεις
https://answers.ea.com/t5/EA-General-Questions/Error-Code-9-0-when-installing-origin/td-p/6111583

12 ώρες πριν, VIRUSD είπε

Να ρωτήσω γίνετε να μεταφέρω τα παιχνιδια μου από το παλιό account μου σε ένα καινουργιο που έχω φτιάξει

όχι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

Το έφτιαξα τελικά εγκαθιστώντας το σε safe mode…

Οτιδήποτε άλλο από τους τρόπους που βρήκα στο δίκτυο απλά δεν λειτουργούσε σε εμένα.

Σε ευχαριστώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...