Προς το περιεχόμενο

War Thunder


LongTom

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλύτερα να ξεκινήσεις free και βλέπεις στη συνέχεια αν αξίζει να πληρώσεις. Παίξε arcade αλλά, για μένα, καλύτερο είναι το Realistic. Ποιο δύσκολο αλλά και πιο ανταποδoτικό.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ τα καλυτερα αεροπλάνα για να ξεκινήσουμε free ποια ειναι;Διαβάζω τα καλυτερα για τα Ρωσικά στα πρώτα tiers.Ισχυει;

 

Φιλε για μένα αξίζει να παίζεις με όλες τις χώρες αν και τα ιαπωνικά αεροπλάνα θα σου σπάσουν λίγο τα νευρά :-D εγώ αυτό κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα ξεκινήσει μα αμερικάνικα και ιδίως βομβαρδιστικά για να μπορώ να παίρνω κανα πόντο γιατί αλλίως στις εναέριες μονομαχίες είσαι τελείως ψωμί στην αρχή. Καλό είναι να πάρεις και αυτό που έχει τον πίσω πυροβολητή. Ξεκλειδώνει εύκολα και παίρνεις πόντους με καταρρίψεις γιατί ο πίσω πυροβολητής βαράει αυτόματα μόνος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω να ξεκινήσω warthunder κ είδα κάτι πακέτα στη steam.Αξιζει να δώσω κανα 20αρικο ή να ξεκινήσω free κ βλέπουμε;Έχω κ ενα απλό joystick της Logitech στο ντουλάπι κ αραχνιαζει αλλα απο οτι λέτε μαλον για αρχή καλυτερα με το mouse.

Επίσης απο οτι κατάλαβα ξεκινάμε με arcade mode κ παίζουμε ολα τα tutorials.Σωστα;

Χρειάζεται οπωσδήποτε voice chat το game;

Δεν αξίζει πριν δεις πέντε πράματα.

Πρώτα παίξε αρκετά,μερικές εβδομάδες το λιγότερο, και δες εάν γουστάρεις.Όπως πάντα το παιχνίδι είναι Pay2grindfaster μετά από το δεύτερο tier.

Μετά εάν θέλεις να επενδύσεις πάρε κάποιο πακέτο που έχει κάποιο premium όχημα(άρμα ή αεροπλάνο) και κάποιες μέρες premium.Αυτό είναι το καλύτερο εάν γουστάρεις να τα σκάσεις.

Αλλά καλύτερα είναι να περιμένεις ημέρες προσφορών,κάποιες φορές τα πακέτα πέφτουν και 20-30%.

 

Ξεκινάς από όπου γουστάρεις,εάν το έχεις στους flight sims μπορείς να πας σε όλα τα mod εύκολα.Με ποντίκι ή με joystick.

Στα άρματα είναι καλό να παίξεις στα RB-SB που είναι πολύ ποιο ικανοποιητική εμπειρία.

Δεν ξέρω για το voice chat,εάν γουστάρεις να παίζεις με φίλους γιατί όχι;Προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει τροπος να αναγνωρίζω ποιο αεροπλανο είναι AI controlled;

Ναι έχει brackets από πάνω με το όνομα(σαν [TETSUO] ).Επίσης δεν έχει τίτλο,όπως Rammer-Ace κ.ο.κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παίζω γερμανούς, αεροπλάνα και τανk. αλλα τι έχει γίνει με τα cannons των αεροπλάνων? ενώ τα έχω ξεκλειδώσει νομίζω δέν βαράνε, θα το κοιτάξω ξανά βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παίζω γερμανούς, αεροπλάνα και τανk. αλλα τι έχει γίνει με τα cannons των αεροπλάνων? ενώ τα έχω ξεκλειδώσει νομίζω δέν βαράνε, θα το κοιτάξω ξανά βέβαια...

Α)Υπάρχουν belts που βαράν 1-3/4 practice rounds.Δηλαδή χάνεις 1 στα 3 Hits.Όταν "ξεκλειδώσεις" άλλες θα λυθεί.

B)Το παιχνίδι εξ'ανέκαθεν είχε μεγάλο πρόβλημα με το hit detection.Όταν βλέπεις εκρηξούλες από hit σημαίνει ότι το παιχνίδι σου δείχνει hit,αλλά ο server δεν το δέχεται.Το πάθαινα πολύ συχνά στην Ελλάδα με την 2αρα σύνδεση μου.Ακόμη δεν έχει λυθεί και ούτε πρόκειται γιατί πολύ απλά οι devs λεν το κλασσικό πια στα Α.Ευρωπαϊκά MMOs "working as intended".

Γ)Πριν λίγους μήνες τα 30mm των γερμανών έφαγαν nerf στο RoF και στην ζημιά που προκαλούν.Δεν ξέρω εάν έχει αλλάξει γιατί το έχω ψιλοαφήσει το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά επειδή είμαι λίγο άσχετος με τα games και με το κλασικό ποντίκι δυσκολεύομαι στον έλεγχο του αεροπλάνου τι μου προτείνεται, να πάρω ένα ποντίκι ειδικό για games, η να τα σκάσω σε joystick και ποια προτείνεται περιμένω απόψεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 4 μήνες μετά...

τα δεντρα και τα βράχια,που κολλάει το άρμα σα βδέλλα ή σκαρφαλώνει,να δω ποτε θα το φτιάξουν...
καλα αυτο με τα σοβιετικά άρματα που θέλουν πυρηνικά...Νταααααξ...είπαμε ρωσική εταιρεία αλλά το παρά γάμησαν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...