Προς το περιεχόμενο

War Thunder


LongTom

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Αν και έκανα μία μκία (ζήτησα cover αλλά έστριβα να αποφύγω τον αντίπαλο και ο τύπος που ήρθε να βοηθήσει δεν είχε βολή και τον κατέρριψαν κι εκείνο) και άκουγα φωνές (μου έλεγε να πετάω ευθεία και συνέχεια ********** από τα βρισίδια -_-), βρήκα κάτι άτομα και πετάξαμε μαζί λίγο και κατάφερα να κάνω το πρώτο μου ΗΒ kill. ^_^

 

Τίποτα σπουδαίο, αλλά οκ, it was the first. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 215
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Δυστυχώς επειδή δεν είμαι καλός στο ΗΒ ακόμα, δεν παίρνω XP για τα αεροπλάνα που θα έπαιρνα από ΑΒ.

Oπότε πρέπει να grindάρω εκεί, γιατί χρειάζομαι τα upgrades.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λογικό. :)

 

Γιατί άλλο να σε ram-άρουν επειδή έχουν άλλα Χ αεροπλάνα και άλλο να κάνεις head-on (έτσι πήρα το kill), να κόβεις το φτερό του άλλου και να γυρνάς με ένα τρύπιο φτερό και κάνοντας glide γιατί χάλασε η μηχανή μέχρι το αεροδρόμιο για επισκευές. :)

Btw, σκυλιά οι μηχανικοί, ούτε σε F1 να σε φτιάξουν τόσο γρήγορα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνα από τα χαμηλά lvl και στα HB όπως στο arcade, και όπως σου είπε newlynx δύσκολα θα γυρίσεις arcade, πάντως εάν κάνεις 1 kill να σαι υπερευχαριστημένος για αρχή (και εμείς μην νομίζεις 1-2 kill κάνουμε κατά μ.ο.),

 

το πρόβλημα για μένα στο HB είναι το ΜatchΜaking και η αναμονή.

 

Κέρδισε ύψος και μην βουτάς μόνος, περίμενε να εμπλακούν όλοι και μετά κυνήγα το ποιον αδύνατο ακάλυπτο που δεν δε έχει καταλάβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα το hb ειναι που δεν με ευχαριστει καθολου,ειναι βεβαια που εχω κ υπομονη 0

και στο ab εχει στρατηγικη(ες) και θελει και μελετη

 

το θεμα ειναι οτι ανετα βγαινεις πρωτος χωρις να δωσεις ουτε ενα σεντ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ξεκίνα από τα χαμηλά lvl και στα HB όπως στο arcade, και όπως σου είπε newlynx δύσκολα θα γυρίσεις arcade, πάντως εάν κάνεις 1 kill να σαι υπερευχαριστημένος για αρχή (και εμείς μην νομίζεις 1-2 kill κάνουμε κατά μ.ο.),

 

το πρόβλημα για μένα στο HB είναι το ΜatchΜaking και η αναμονή.

 

Κέρδισε ύψος και μην βουτάς μόνος, περίμενε να εμπλακούν όλοι και μετά κυνήγα το ποιον αδύνατο ακάλυπτο που δεν δε έχει καταλάβει.

 

Yep, Zoom and Boom. :)

 

Αυτό πήγαμε να κάνουμε, αλλά έχουν την ίδια ιδέα και οι αντίπαλοι, οπότε γίνονται και εμπλοκές ψηλά, όπου το LaGG μου υστερεί (ειδικά απέναντι σε Spitfire), αλλά γενικά πρέπει να δω τα turn rates, κλπ.

 

Γενικά έχω θέμα στο να πλησιάσω βομβαρδιστικά, πάω για ZnB, αλλά πάνε και αυτά γρήγορα και κάνω λάθος και βγαίνω πίσω τους, όπου με κάνουν κονφετί με τον rear gunner.

 

Mάλλον με βλέπω για Mig-3.

 

Όπως καταλάβατε, παίζω Ρώσους για αρχή. :)

Καλά όπλα, αλλά από ευελιξία πάσχουν νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όπως καταλάβατε, παίζω Ρώσους για αρχή. :)

Καλά όπλα, αλλά από ευελιξία πάσχουν νομίζω.

Εκτός από το Chaika (δεν υπάρχει μεγαλύτερο troll-αεροπλάνο) στην αρχή μόνο όταν φτάσεις στο Yak-9 θα δεις φως. Μέχρι τότε υπομονή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εσύ κι ένας φίλος μου που μου λέει συνέχεια "πάρε Γερμανούς!" γιατί τους γουστάρει πολύ σε WW2 setting. :P

Chaika ναι, το έχω προχωρήσει αρκετά σε ΑΒ, μιας και κάνει καλή δουλειά στα πολυβόλα. :)

 

ΥΓ. Ξέχασα Newlynx, έπαιξα με τον Άγγελο σε μια ΗΒ αποστολή. Νικήσαμε (αλλά δεν έκανα κάτι σπουδαίο εκεί :P). :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...