Προς το περιεχόμενο

Το Gangnam style φτάνει ένα δισεκατομμύριο θεάσεις στο YouTube


Skylined

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το τραγούδι είναι γαμάτο.
Το χορευτικό απλά τα σπάει.
Ο PSY είναι μάγκας και καλά κάνει και βγάζει ένα κάρο χρήματα από αυτό. (btw έχει βγάλει και άλλα τραγούδια, στην Κορέα δεν είναι διάττοντας αστέρας, έχει χρόνια στη μουσική τους σκηνή)
Δεν με ενδιαφέρει η γνώμη από τους ψευτοκουλτουριάρηδες. (Κυρίως από αυτούς που ακούνε σκυλο-λαϊκά και μου το παίζουν κάποιοι)
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα οι σχιστομάτιδες τα πάντα τα σχετίζουν με την φύση! Με ένα σωρό παιδικά τους μεγαλώσαμε δεν θυμάσαι;

Και στις ταινίες πολεμικών τεχνών βλέπουμε π.χ. το στυλ του φιδιού, του αετού, της τίγρης, του πελαργού και διάφορων ζώων, ενώ μορφές ανατολικού διαλογισμού και ζεν έχουν να κάνουν με την παρατήρηση της φύσης, του νερού, των φύλλων που πέφτουν κτλ. Οι σχιστομάτηδες όντως έχουν μια τέτοια παράδοση.

 

 

Όσο για το συγκεκριμένο horse ridding style dance που βλέπουμε στο gangnam style o PSY είπε πως στις τέσσερις προηγούμενες δισκογραφικές δουλειές του η χορογραφία επίσης εμπνεύστηκε από κινήσεις ζώων, ενώ για την επόμενη η έμπνευση αντλείται από ένα σπορ, δεν αποκάλυψε όμως ποιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μουσική είναι θέμα γούστου. Αν σου αρέσει ένα είδος και διασκεδάζεις με αυτό είτε σκυλάδικο, είτε κλασική, είτε rock, είτε trance είτε.....gangnam style εγώ μαζί σου.

 

Το κομματάκι προσωπικά μου έκανε κλικ από την πρώτη στιγμή που το τσέκαρα, Catchy ρυθμός κλιπάρα απίστευτη (hyuna edition for teh win) και ένα χορευτικό που θα το μνημονεύουμε πολλά χρονιά μετά :lol: Αυτό δεν είναι η pop?

 

Μας αρέσει δεν μας αρέσει είναι το μουσικό φαινόμενο της χρονιάς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε κάνα τόνο και μετά διόρθωσε.

 

"Ας απαγγέλουμε.. = δηλώνει χρονική διάρκεια"

 

Δεν είμαι έφηβος, απλά ανέφερα το άλλο άκρο από αυτό που εννοούσες.

 

Θεωρώ πως όλα χρειάζονται.

 

Παν μέτρο.

δηλαδη όπως "ας λεμε" αντι για "ας πουμε"......

αγγέλλω - ήγγελλον, μέχρι και ο Prof. Dr. Google θα σε διορθώσει....και θα βγάλει και ως αποτέλεσμα ( αν το γράψεις όπως εσυ) την λανθασμένη σου διορθωση στο insomnia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Υπάρχει καμιά είδηση ή θέμα που να μην δημιουργεί φανατισμό και έριδες; Τόσο Ελληνάρες πια...

που είναι η είδηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ας απαγγέλλουμε Καβαφη για να διωξουμε το κακο που μας βρηκε!

 

:-D

Εγω προσωπικα ψυχαγωγήθηκα πολυ περισσοτερο με τους βαρβαρους του Καβαφη σε σχεση με τον κορεατικο αλογισιο χορο. Πραγματικα νομιζω οτι χανω το νοημα. Ο Μαικλ Τζακσον εκανε ωραια και πρωτοτυπα χορευτικα. Ο κορεατης χτυπιεται σαν καθυστερημενος. Περα απο το γελιο του πρωτου διλεπτου, γιατι να κανει τοση επιτυχια?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...