Προς το περιεχόμενο

Boxing Days @ Amazon.co.uk


jpapadakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το stick δεν αξίζει με τέτοια ταχύτητα σε usb 3.0

Αναλόγως την τιμή που θα εχει. ΤΟ στικάκι δεν εχει καμια σχεση με τα πολύ αργά στικάκια που κυκλοφορούν και σε usb 3. Πιανει μέτριες ταχύτητες(για usb 3) συγκρίσιμες με εναν usb 2 σκληρό δισκο..Με αλλα λόγια αν η τιμή είναι καλή και το στικάκι θα αξιζει..

Παντως αργό δεν είναι. Είναι σαν ενα πολύ γρηγορο Usb 2 στικακι ή ενας usb 2 σκληρος. Προσωπικά αυτά τα 30 Mb/s μου φαινονται ικανοποιητικά.(Το 32αρι που ειχα παρει στο BF τόσο πιανει σε μεταφορες μεγαλων αρχειων και οχι 20 mb/s)

Επεξ/σία από baskon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες το 16αρι το έχω στο καλάθι με 13λιρες και κατι(2 για δωρεαν μεταφορικά) αλλα θα αποσταλει 7 Γενάρη. το 64αρι πρεπει να πεσει κατω απο 26 λιρες για να λεει. κερδίζεις και το φπα και εισαι οριακα καλυτερα. για περισσοτερο απλα δε λεει 64αρι στικακι ειναι μανουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το στικακι ειναι απατη για usb 3...

Χιλιες φορες να παρετε αυτο

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B007YXA5TC/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=computers

 

που εδω θα δειτε κανονικες ταχυτητες usb3...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το στικακι ειναι απατη για usb 3...

Χιλιες φορες να παρετε αυτο

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B007YXA5TC/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=computers

 

που εδω θα δειτε κανονικες ταχυτητες usb3...

Διπλασια χωρητικοτητα και στα ιδια λεφτα το lexar.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρταται ο καθενας τι κανει..

Μεχρι προσφατα επι πολλά χρονια τα περισσοτερα φλασακια Usb 2 Που πουλιοντουσαν ειχαν εγγραφη 5 mb/s. Τα πολύ γρηγορα και ακριβά ήταν στα 30 Mb/s. Παρολαυτα οι περισσότεροι επαιρναν τα αργα, καθως πολύ απλά ηταν σημαντικότερη η τιμή από την ταχύτητα. Αυτο δε σημαινει οτι καποια δισεκατομμυρια φλασακια που εχουν πουληθει ηταν απάτη.

 

Οσο για το φλασακι που δειχνεις οντως πολύ καλό αλλά τσιμπάει λίγο...Μονο να πω ότι πηρα 32αρι Lexar στα Black Friday Με 9.99 λιρες.. Τα 30 Mb/s που πιανει σημαινει ότι όλες οι 1080P ταινιες μεταφερονται σε 3-7 λεπτά αναλογα το μεγεθος. Εμενα με καλύπτει. Αν μου ελεγες σημερα παρε αυτό στα 12.5 ευρώ ή το sandsisk στα 30 σαφως θα επαιρνα το πρωτο .

 

Οπότε για καποιους απο εμας υπάρχει και το VFM.

Για καποιους άλλους όχι. Εμφανέστατα εσυ ανοίκεις στη δευτερη κατηγορία και αυτό φαινεται και απο την εικόνα του προφιλ σου :) Οχι οτι είναι κακό. Αλλά προσωπικά το πρωτο που κοιταω ειναι το VFM..Αν βγαλω 5-6 εκατομμύρια στο Τζοκερ το ξαναβλέπουμε..Μεχρι τοτε θα κοιταω να πάρω το καλύτερο που μπορώ να βρω και το οποιο καλυπτει άνετα τις αναγκες μου και παντα σε σχεση με το κοστος..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...