Προς το περιεχόμενο

Boxing Days @ Amazon.co.uk


jpapadakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 232
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

60gb/1.5 gb ανα λεπτό = 40 λεπτά . Καπου κανεις λάθος. Εκτος αν εννοεις ότι τα αρχεια που θα μεταφερεις σε φλασάκι είναι όλα 10-20-30 Kb....Οπότε εκει θα αργήσει...Αλλά θα αργήσει και το sandisk..ΕΚει χρειαζεσαι ssd.

Οπως και να εχει τα 40 λεπτά για μεταφορά 60 Gb δεν ειναι καθόλου ασχημα για φλασακι..Και δε προκειται να το κάνεις ποτέ ετσι και αλλιώς..Συνήθως θα το γεμιζεις σιγα σιγα..Αν τωρα κανεις αυτη τη δουλεια συνεχεια να μεταφερεις 60 γιγα απο ενα Pc στο αλλο τότε παιρνεις εξωτερικό σκληρό usb 3 γιατι απλά τα 60 Gb δε σου ειναι αρκετα..

Οπως ειπα και πριν οποιαδηποτε συνηθισμένη μεταφορά αρχείων 7-8 gb δε θα παίρνει πάνω από 5-6 λεπτά και με το lexar..

 

Αλλου είναι τα αρνητικά του Lexar Και όχι στην ταχυτητα. Δεν εχει τόσο ποιοτικό πλαστικό + δεν εχει Lifetime εγγυηση..Αλλά η τιμή τα καλύπτει..Ειδικά για το 32αρι που ειχε βγει στα 12.5 ευρω στο Black Friday

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 64 gb πιστευω ειναι υπερβολικα!!

Μετα πας σε εξωτερικο δισκο 2,5''

Σκεψου να θες να μεταφερεις 60 gb και να σου λεει 14 ωρες....

Ειναι οτι καλυτερο υπαρχει αυτη τη στιγμη σε αυτην τη χωρητικοτητα.

Ετσι κι αλλιως το γεμιζεις σιγα σιγα.

Αν θες μεγαλα αρχεια πας σε εξωτερικο.

Για το λογο που το θελω να εχω δηλαδη μεσα πολλες ταινιες και αλλα αρχεια μικρα για την δουλεια μου και να μην σβηνω και ξαναγραφω καθε λιγο και λιγακι με ενα 16αρι χελωνα που εχω ειναι οτι καλυτερο.

 

Παρτο κι εσυ αν ειναι γιατι θα το μετανιωσεις μετα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη με 4πλασια χωρητικοτητα να εχει 2πλασια τιμη ?

σορρυ που αργησα αλλα ημουν εκτός. βλακεια ειπα πριν; πηρα 2 χ32 για δωρεαν μεταφορικά, το 1 εκανε 13,4 λιρες μαζι με φπα. ο στοχος εκπληρωθηκε για τις 26, για οποιον δεν εχει. για εμενα που ειχα παραγγείλει ειναι μιση χωρητικοτητα στη μιση τιμη, πιστευω οτι 64 ειναι υπερβολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευω οτι 64 ειναι υπερβολη.

Ο καθενας για τον λογο που το χρειαζεται ξερει αν αξιζει ή οχι.

Για μερικους σιγουρα μπορει να ειναι υπερβολη αλλα για αλλους να ειναι πραγματικη ευκαιρια σ'αυτα τα χρηματα.

Παραδειγμα εγω αυτη τη στιγμη εχω 2 16gb και 2 8gb.

Επειδη οπως ειπα και πριν το θελω για ταινιες και για πολλα αρχεια που χρησιμοποιω για την δουλεια μου το συγκεκριμενο μου λυνει τα χερια και τα οποια προβληματα ειχα με τα 4 στικακια που εχω.

Οποτε για εμενα ειναι απο τις καλυτερες ευκαιριες στα συγκεκριμενα χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δε είναι αχρηστη η χωρητικότητα..Εχεις ανεση για να βαλεις και αλλο..Ολα εξαρτωνται απο την τιμή..Ποιος δε θα θελε 128αρη φλασακι με ταχυτητες ssd στα 30 ευρω; Φυσικά αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει οπότε όλοι κανουμε συμβιβασμούς..Καλή τιμή οι 13.4 λίρες ..Βέβαια στα BF είχε πεσει περισσοτερο..Πιθανώς αν περίμενες στις επόμενες μέρες των boxing deals να εβγαζε κατι φθηνο στα 32 γιγα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο black friday το ειχα βαλει καλαθι αλλα ειχε μεταφορικα αποτι ειχα δει. μπορω να ακυρωσω οποια στιγμη θελω γιατι ειναι σε αναμονη η αγορα λογω ελλειψης αποθεματος. αν βαλει κατι, που δε νομιζω ακυρωνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον

αν ερθει το στικακι και ειναι πολυ αργο, θα το επιστρεψουμε [ολοι] και θα παρουμε το sandisk. okay?

 

σοβαρα τωρα.

ειναι καπως sluggish...

 

επισης

η μονη προσφορα που τρωγωτανε πριν απο το στικακι ηταν η soundbar.

 

ειδωμεν tommorow

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιό είναι το 32αρι που έχει 13,2 λίρες να το χτυπήσω ? Το 32αρι Lexar έχει 17,99.

 

Ακούστε με εμένα τι έγινε.Χτύπησα το 64αρι Lexar αλλά στο email επιβεβαίωσης διαπίστωσα ότι το χρέωσαν στην κανονική τιμή 38,23 λίρες δηλ. Ακυρώνω την παραγγελία και προσπαθώ να κάνω άλλη.Μάταια όμως. Στις 25,99 δεν το έβαζε σο καλάθι με τίποτα. Τελικά το ξαναπήρα στις 38, Μίλησα με amazon chat για το θέμα και μου είπαν πώς όταν σταλεί θα μου κάνουν refund την διαφορά.

 

Αλλά η αλήθεια είναι τώρα που το σκέφτομαι πώς και με 32GB είμαι οκ. Αν μπορεί κανείς να βάλει το link στις 13 λίρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιό είναι το 32αρι που έχει 13,2 λίρες να το χτυπήσω ? Το 32αρι Lexar έχει 17,99.

 

Ακούστε με εμένα τι έγινε.Χτύπησα το 64αρι Lexar αλλά στο email επιβεβαίωσης διαπίστωσα ότι το χρέωσαν στην κανονική τιμή 38,23 λίρες δηλ. Ακυρώνω την παραγγελία και προσπαθώ να κάνω άλλη.Μάταια όμως. Στις 25,99 δεν το έβαζε σο καλάθι με τίποτα. Τελικά το ξαναπήρα στις 38, Μίλησα με amazon chat για το θέμα και μου είπαν πώς όταν σταλεί θα μου κάνουν refund την διαφορά.

 

Αλλά η αλήθεια είναι τώρα που το σκέφτομαι πώς και με 32GB είμαι οκ. Αν μποεί κανεί να βάλει το link στις 13 λίρες...

 

Delivery Option: 

FREE Super Saver Delivery  Items Ordered Price 1 of: Lexar 64GB JumpDrive S73 USB 3.0 Flash Drive[Accessory] 

Condition: New

Sold by: Amazon EU S.a.r.L. £38.23  

Item(s) Subtotal: £31.08 Postage & Packing: £0.00   ----- Total before VAT: £31.08 VAT: £7.15   ----- Total: £38.23 Promotion Applied: -£12.24   ----- Total for this Delivery: £25.99

 

  αφαιρούσε τα λεφτά και το χρέωνε κανονικά στις 26 λίρες στο επόμενο βήμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Delivery Option: 

FREE Super Saver Delivery  Items Ordered Price 1 of: Lexar 64GB JumpDrive S73 USB 3.0 Flash Drive[Accessory] 

Condition: New

Sold by: Amazon EU S.a.r.L. £38.23  

Item(s) Subtotal: £31.08 Postage & Packing: £0.00   ----- Total before VAT: £31.08 VAT: £7.15   ----- Total: £38.23 Promotion Applied: -£12.24   ----- Total for this Delivery: £25.99

 

  αφαιρούσε τα λεφτά και το χρέωνε κανονικά στις 26 λίρες στο επόμενο βήμα

 

Όπως είπα όμως σε εμένα δεν έβγαζε το Promotion Applied: -£12.24. και τελικά πήγε £38.23

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...