Προς το περιεχόμενο

..The Animus Project..


Doc1355

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπράβο για το project σου έχω ξαναπεί θέλω να σου κάνω μερικές ερωτήσεις τώρα.

 

πριν ξεκινήσεις το animus είχες h100 σε push pull πάνω.
σκέφτομαι να βάλω μια h100i εγώ (ίδιες σε πάχος ψυγείου).
μπορείς να μου πεις πόσο χώρο έχεις από το πάνω μέρος/ταβάνι του κουτιού μέχρι τις ram slots και αν είχες κάποιο πρόβλημα στην τοποθέτηση ? και τι πάχος είχαν οι ανεμιστήρες που είχες σε push αν τους έχεις κρατημένους να δω αν με παίρνει με αυτούς που έχω τώρα στην α50?

 

σορρυ για το off-topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 416
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τέλος το μοναδικό σημείο που μας "στεναχώρησε" ήταν ότι δεν καταφέραμε να έχουμε το πάνω διπλό ψυγείο σε διάταξη Push pull με ανεμιστήρες 25mm πάχους. Με 20mm ήμασταν στο όριο, καθώς χάιδευαν την μητρική μας στο σημείο των memory clips.

 

Aπ ότι λέει η Αγάπη, 20mm πάχος και λιγότερο:

 

 

http://www.thelab.gr/cases-reviews/corsair-graphite-600t-special-edition-en-leyko-108605.html?garpg=8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπράβο για το project σου έχω ξαναπεί θέλω να σου κάνω μερικές ερωτήσεις τώρα.

 

πριν ξεκινήσεις το animus είχες h100 σε push pull πάνω.

σκέφτομαι να βάλω μια h100i εγώ (ίδιες σε πάχος ψυγείου).

μπορείς να μου πεις πόσο χώρο έχεις από το πάνω μέρος/ταβάνι του κουτιού μέχρι τις ram slots και αν είχες κάποιο πρόβλημα στην τοποθέτηση ? και τι πάχος είχαν οι ανεμιστήρες που είχες σε push αν τους έχεις κρατημένους να δω αν με παίρνει με αυτούς που έχω τώρα στην α50?

 

 

σορρυ για το off-topic

Είχα εξηγήσει τον τρόπο που το έκανα αλλα τώρα ποιός το βρίσκει...

Λοιπόν για να βάλεις 25mm ανεμιστήρες σε push/pull πρέπει να τραβήξεις το ψυγείο προς τα έξω (όπως το κοιτάς απο το πλάι το κουτί) ώστε να δώσεις χώρο στις ram!

Ετσι όμως βάζεις μόνο 5 απο τις 8 βίδες που θα έπρεπε να βάλεις κανονικά καθώς το ψυγείο πλέον είναι σε άλλη θέση απο την κανονική!

 

Τις βίδες αυτές τις βάζεις πάνω στο ψυγείο χωρίς τους ανεμιστήρες!!! Τους ανεμιστήρες τους πιάνεις είτε με δεματικά είτε με οτιδήποτε άλλο εσύ νομίζεις! 

 

Είχα μια φωτογραφία που τράβηξα όταν το έκανα,θα την ψάξω να την δέις!

 

 

Aπ ότι λέει η Αγάπη, 20mm πάχος και λιγότερο:

 

 

http://www.thelab.gr/cases-reviews/corsair-graphite-600t-special-edition-en-leyko-108605.html?garpg=8

H Αγάπη όμως λέει για την κανονική θέση του ψυγείου!

 

 

 

 

 

 

EDIT: Ελα την βρήκα! Οπως βλέπεις το ψυγείο έχει μετακινηθεί,τους ανεμιστήρες μετά τους βάζεις ΣΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΘΕΣΗ που θα έπρεπε να μπούν όπως σου είπα!

 

c3b00971_PA090107.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαινεται οτι ηρθε και η σειρα μου να σου πω ενα μπραβο για τη φοβερη δουλεια σου, ημουν απο τους πρωτους που εκανε συνδρομη απορρημενος για το πως μπορεις να φτιαξεις καλυτερο ενα τετοιο κουτι ( περα απο την υδροψυξη ) και με εχεις αφησει .... :o (ετσι)

:P

 

Καλη συνεχεια και να χουμε παντα τετοια :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να παρεις ενα τοσο ομορφο και συμμαζεμενο κουτι και να το αλλαξεις θελει πολλα κοτσια.

Καλη συνεχεια ευχομαι και αναμενουμε αποτελεσματα!

Επεξ/σία από pabou13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο για την πολύ καλή δουλειά..όσο και να κοστίσει όσο και να σε κουράσει αξίζει το αποτέλεσμα..

μπράβο και καλή συνέχεια!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συγχαρίκια μου Μάνο για το εγχείρημα, είμαι σίγουρος ότι και πάλι θα μας αφήσεις χαζούς.

 

Για αρχή να πώ οτι μόνο και μόνο από τις επιλογές των WC parts φαίνεται ότι το έχεις ψάξει πολύ το θέμα με το 600t. Θέλει συγκεκριμένα πράγματα για να βγει καθαρό αποτέλεσμα. 360 rad στην οροφή ας πούμε είναι πιο πολύ φασαρία παρά αποτέλεσμα (έπαθα και έμαθα).

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για τον λόγο που μπαίνεις στο τριπάκι της υδρόψυξης. Είναι για τα λουκς και γενικά το ταξίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συγχαρίκια μου Μάνο για το εγχείρημα, είμαι σίγουρος ότι και πάλι θα μας αφήσεις χαζούς.

 

Για αρχή να πώ οτι μόνο και μόνο από τις επιλογές των WC parts φαίνεται ότι το έχεις ψάξει πολύ το θέμα με το 600t. Θέλει συγκεκριμένα πράγματα για να βγει καθαρό αποτέλεσμα. 360 rad στην οροφή ας πούμε είναι πιο πολύ φασαρία παρά αποτέλεσμα (έπαθα και έμαθα).

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για τον λόγο που μπαίνεις στο τριπάκι της υδρόψυξης. Είναι για τα λουκς και γενικά το ταξίδι.

 

Ετσι ακριβώς όπως το λές φίλε Γιάννη!!! Το ταξίδι είναι κάτι που δεν περιγράφεται ούτε με λέξεις,ούτε με το αποτέλεσμα..

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια σου φίλε μου και εδώ και στο Overclock.net

Είμαι σίγουρος ότι θα βγάλεις πολύ καλό loop μήν ανησυχείς!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μείνει με το στόμα έτσι >>>  :confused:  :confused:  :confused:  :confused:  :confused:  :confused:  :confused:  :confused:  :confused:  :confused:  :confused:

 

 

ΔΩΣΕ ΚΙ ΑΛΛΟ ΠΡΑΜΑ ΠΟΥ ΣΑΛΕΥΕΙ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

 

smiley-happy110.gifsmiley-happy110.gif

 

Stay tuned,έρχεται η συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...