Προς το περιεχόμενο

Blue screen problem in power on


panos-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Εχεις δικιο το εψαξα και εγω αυτο. Οντως το συγκεκριμενο αρχειο ειναι προβληματικο. Αλλα σε συνδυασμο μαλλον mε το spyware (εννοειται χωρις firewall) πρεπει να δημιουργηθηκε το crash, γιατι και παλαιοτερα που ειχα εγκαταστημενο σκετο το comodo δεν ειχα προβλημα.

Το συγκεκριμενο αρχειο ισως ειναι προβληματικο παντα σε συνδυασμο με κατι αλλο, οπως ειπα και στο προηγουμενο post ;)  Δεν μπορει να ειναι τοσο στον κοσμο τους οι devs του comodo, δεν θα υπηρχε comodo. Απλα πιθανοτατα ειναι λιγο πιο δυστροπο οταν ειναι να συνεργαστει με αλλους drivers. Ξαναλεω ολα αυτα ειναι υποθεσεις μου, βασισμενες στο γρηγορο google search και στα λεγομενα σου :)

Kαι κατι αλλο. Oταν εγκατεστησα σε ξεχωριστο partition linux mint στην εκκινηση του υπολογιστη (οχι των windows) oταν επιλεγεις διαμερισμα, εγκατασταθηκε και το memtest. Oταν επιλεγω κατα την εκκινηση του υπολογιστη το memtest, κανει ελεγχο για σφαλματα της μνημης. Μετα απο 10-12 λεπτα μου βγαζει κατω δεξια την ενδειξη  ''Νo errors press esc to exit''. Πρεπει να το αφησω οντως πανω απο τρεις ωρες για να φανει το αποτελεσμα η αρκει η ενδειξη που μου βγαζει. Oi μνημες ειναι -- elixir ddr3 2X1GB ΣΤΑ 1333ΜΗΖ . Ευχαριστω.

Eνα 4ωρο-5ωρο θα πρεπει να τρεξει, για να μπορεσεις ανετα να πεις πως οι μνημες σου ειναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Gi0 γνωμη μου ειναι οτι χλωμο ναναι κατι αλλο εκτος απο το comodo. Τοχω συναντησει αρκετες φορες αυτο το θεμα, καθως επισης και ολο το παγωμα του pc, αδρανεια δικτυου και κανα 2 ακομη που δε θυμαμε.

 

Εγω θα ελεγα στο φιλο να το ξαναεγκατστησει αν το εχει βγαλει και να το απεγκαταστησει με revo σε advanced mode.  Βεβαια ποτε δε ξερεις....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Gi0 γνωμη μου ειναι οτι χλωμο ναναι κατι αλλο εκτος απο το comodo. Τοχω συναντησει αρκετες φορες αυτο το θεμα, καθως επισης και ολο το παγωμα του pc, αδρανεια δικτυου και κανα 2 ακομη που δε θυμαμε.

Agreed, απλα δεν λεω πως δεν ειναι το comodo. Λεω πως ειναι το comodo σε συνδυασμο με κατι αλλο. Και υποθετω πως αυτοι οι συνδυασμοι ειναι ισως επικινδυνα πολλοι και εχει αυτα τα αποτελεσματα. Εξου και

 

 

[snip]γιατι και παλαιοτερα που ειχα εγκαταστημενο σκετο το comodo δεν ειχα προβλημα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Agreed, απλα δεν λεω πως δεν ειναι το comodo. Λεω πως ειναι το comodo σε συνδυασμο με κατι αλλο. Και υποθετω πως αυτοι οι συνδυασμοι ειναι ισως επικινδυνα πολλοι και εχει αυτα τα αποτελεσματα. Εξου και

 

True. But... σαν να μου φαίνεται ότι, γενικά το comodo, είναι πολύ ιδιότροπο.

 

 

 

Και εγώ δεν έχω/είχα καλές εμπειρίες με Comodo. Όπου το έχω συναντήσει όλο προβλήματα ήταν!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμενο αρχειο ισως ειναι προβληματικο παντα σε συνδυασμο με κατι αλλο, οπως ειπα και στο προηγουμενο post ;)  Δεν μπορει να ειναι τοσο στον κοσμο τους οι devs του comodo, δεν θα υπηρχε comodo. Απλα πιθανοτατα ειναι λιγο πιο δυστροπο οταν ειναι να συνεργαστει με αλλους drivers. Ξαναλεω ολα αυτα ειναι υποθεσεις μου, βασισμενες στο γρηγορο google search και στα λεγομενα σου :)

Eνα 4ωρο-5ωρο θα πρεπει να τρεξει, για να μπορεσεις ανετα να πεις πως οι μνημες σου ειναι οκ.

Αν υπαρχει προβλημα θα δεχτει το e-shop να τις αντικαταστησει γιατι ο υπολογιστης εχει ακομα 1 και χρονο εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν υπαρχει προβλημα θα δεχτει το e-shop να τις αντικαταστησει γιατι ο υπολογιστης εχει ακομα 1 και χρονο εγγυηση.

Εννοειται πως ναι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Agreed, απλα δεν λεω πως δεν ειναι το comodo. Λεω πως ειναι το comodo σε συνδυασμο με κατι αλλο. Και υποθετω πως αυτοι οι συνδυασμοι ειναι ισως επικινδυνα πολλοι και εχει αυτα τα αποτελεσματα. Εξου και

Ισως να γινετε σκοπιμα απο πλευρας comodo (το οποιο στην τελευταια εκδοση αφαιρεσε τα Ελληνικα και στις 4 γλωσσες εχει μεσα και  ακουσων τα τουρκικα ''lamogia'') για να μην εχεις εγκατεστημενο firewall με συνδυασμο αλλο antivirus παρα μονο αυτο. Λεω ισως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται πως ναι.

Μπορεις να μου πεις με ποιο η ποια κουμπια κανουμε screenshots στην διαδικασια του memtest (επειδη δεν ειναι στην κανονικη λειτουργια ), ετσι ωστε αν βρω κατι να εχω τα τεκμηρια, επειδη η διαδικασια ειναι πολυωρη? Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δυστυχως θα πρεπει να το πας μπακαλικα: κινητο, καμερα, οτι διαθετεις. Και εαν θελεις να προσθεσεις εξτρα πληροφοριες, κανε κατι αντιστοιχο (βαλε εφημεριδα εαν θελεις)  ;)

 

 

w4NXM.jpg

 

 

Βεβαια δεν αποδεικνυει οτι οντως ειναι οι μνημες τις οποιες σκοπευεις να επιστρεψεις, απλα ειναι ενα εξτρα στοιχειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχως θα πρεπει να το πας μπακαλικα: κινητο, καμερα, οτι διαθετεις. Και εαν θελεις να προσθεσεις εξτρα πληροφοριες, κανε κατι αντιστοιχο (βαλε εφημεριδα εαν θελεις)  ;)

 

 

w4NXM.jpg

 

 

Βεβαια δεν αποδεικνυει οτι οντως ειναι οι μνημες τις οποιες σκοπευεις να επιστρεψεις, απλα ειναι ενα εξτρα στοιχειο.

Aν κανω το test και βρεθουνε σφαλματα στις μνημες, θα πρεπει να παω τον υπολογιστη (desktop) oλη την κεντρικη μοναδα, αλλιως αν βγαλω τις μνημες δεν σου το αναγνωριζουνε γιατι εκοψες την ταινια, ενω ο υπολογιστης εχει ακομα εγγυηση. Απλως θα αντιγραψω (φωτογραφησω) το memtest για να εχω τα τεκμηρια που ανεφερα παραπανω. Ασε που θα υπαρχει καποιο μηχανημα να τις ελεγξουνε επιτοπου αν ειναι προβληματικες

Επεξ/σία από Sirios8e
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...