Προς το περιεχόμενο

Πολύ χαμηλές επιδόσεις με 5850


sintalkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.3dmark.com/3dm11/5492463

 

ρε παιδιά το cryostasis είναι παιχνίδι του 2007 !!!!

 

Μα τόσο μικρό σκορ?

 

Αν δεν βρω άκρη θα κάνω φορμάτ ,αλλά έχω πολλά παρτίσιονς..

 

 

Το cryostasis μη το λαβάνεις καν υπόψιν. Είναι βαρύ και κακογραμμένο παιχνίδι. Τρέξε το Aliens vs Predator benchmark με τις default τιμές και πες αποτελέσματα. Το έιχα τρέξει πολλές φορές με την 5850 παλιά σε ανάλυση 1920Χ1080 όμως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στο avp benchmark dx11 το έτρεξα απλά και είχα 30 fps min αλλά μόνο σε 1 σκηνή ,average κοντά στα 40 και max fps 57

 

στο heaven dx11 v3.0 έχω αυτά τα αποτελέσματα

post-105515-0-47515800-1357597936_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε η καρτα κυκλοφορησε το 2009 κανε τις πραξεις και θα καταλαβεις γιατι σερνεται σε ουλτρα ρυθμισεις.Μια 5870 που μου εχει απομεινει τι ιδιο και αυτη ,τι να κανουμε περασανε τα χρονια για τη σειρα αυτη.Εσυ βεβαια θες και σοβαρο επεξεργαστη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθόλου δεν σέρνεται η 5870. Ίσα ίσα που η σειρά αυτή στέκεται αξιοπρεπώς. Έχω πει ότι αρχίζει και δείχνει τα χρόνια της, αλλά όχι ότι δεν παίζει καλά. Μέχρι στιγμής παίζω με max details, απλά δεν βάζω φίλτρα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανες κάτι από αυτά που είπαμε πιο πριν και δεν λύθηκε το πρόβλημα;
(Με κάποιους Drivers πιο παλιά, υπήρχε ένα θέμα. Δεν ανέβαζε τα ρολόγια η κάρτα γραφικών σε Load, κρατώντας τα idle). Όταν παίζεις κάποιο παιχνίδι, έχεις ανοιχτό το MSI Afterburner να βλέπεις τη συχνότητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ρευμα πιστευω οτι πρεπει να ερχεται απευθειας απο το τροφοδοτικο και στις 2 συνδεσεις

Αυτο το καλωδιο που δινει ρευμα και στο σκληρο, χμμμ  κατι δεν μου αρεσει 

 

Η καρτα ειχε προβλημα απο τοτε που την εβαλες η το παρουσιασε καποια στιγμη αργοτερα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σας πω ρε παιδιά εγώ σχεδόν ποτέ δεν έμεινα ευχαριστημένος από την κάρτα αφού όλο και κολλούσε κάποιο παιχνίδι, πάντως επειδή το έψαξα τα saints row 3 και cryostasis έχουν γενικά θέμα με αυτή την κάρτα ,άρα τα αποκλείω.Θα βάλω σε λίγο to CRYSIS να δω τι ψάρια θα πιάσω.

 

 

ορίστε και τα αποτελέσματα από το gpu-z 

 

 

post-105515-0-24618600-1357656158_thumb.gif

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δωσε ενα screenshot απο gpuz για να δουμε ποσο τρεχει το pci-x ,γιατι μπορει να παιζει issue.

+1. Αν και τα αποτελέσματα του Ηeaven μου φαίνονται ψιλο-νορμαλ για pcie x16, δες γιατί μπορεί να κουνήθηκε λίγο η κάρτα ή να έχει στραβω-βιδώσει (το είχα πάθει και εγώ).

 

Πάντως φίλε μου, το cryostasis το είχα παίξει και εγώ με την πρώτη 5850 που είχα (reference απο HIS) και το παράτησα τις πρώτες 2 ώρες. Και να φανταστείς οτι για επεξεργαστή είχα έναν Phenom x4 955 στα 3.8 τότε (σαφώς ανώτερο απο e7500)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σας πω ρε παιδιά εγώ σχεδόν ποτέ δεν έμεινα ευχαριστημένος από την κάρτα αφού όλο και κολλούσε κάποιο παιχνίδι, πάντως επειδή το έψαξα τα saints row 3 και cryostasis έχουν γενικά θέμα με αυτή την κάρτα ,άρα τα αποκλείω.Θα βάλω σε λίγο to CRYSIS να δω τι ψάρια θα πιάσω.

 

 

ορίστε και τα αποτελέσματα από το gpu-z 

 

 

attachicon.gif5850sintalkas.gif

εδω  εχεις περασει τους 11.8 πηγαινε στους 12.10 αφου καθαρισεις τους παλιους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...