Προς το περιεχόμενο

Πολύ χαμηλές επιδόσεις με 5850


sintalkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να διευκρινίσω κάτι για να μην παρεξηγηθώ: Το πως αντιλαμβάνομαι εγώ το gaming δεν σημαίνει ότι είναι και σωστό ή ότι δεν υπάρχει καλύτερη/πιο πλήρης εμπειρία. Αν έρθει και μου πει κάποιος "διαθέτω μεγάλο μπάτζετ, πες μου μια κάρτα" δεν θα του πω πάρε 6870 γιατί με μεγαλύτερη δεν θα δεις διαφορές, έτσι?

 

Έπειτα είναι και το παιχνίδι. Θεωρώ ότι το πιο βαρύ που έπαιξα τελευταία ήταν το hitman absolution. To ίδιο το παιχνίδι όμως με τη λογική που έχει δεν άφησε την κάρτα να τα φτύσει. Με ποιά έννοια? Το παιχνίδι ήταν stealth. Μακελειό δεν έκανα, γρήγορη κίνηση δεν είχα, ως εκ τούτου βγήκε νεράκι.

 

Το συμπέρασμα μου τελικά είναι ότι με 6870 ή παρόμοια κάρτα μπορεί κάποιος ακόμα να ευχαριστηθεί τα σύγχρονα παιχνίδια με μικρές ουσιαστικά υποχωρήσεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.youtube.com/watch?v=MAiAz0iDhK0&feature=youtu.be

δεν μπορουσα να τραβιξω καλο βιντεο διοτι με το ενα χερι κρατουσα το κινητο και το αλλο προσπαθουσα να παιξω κατι που δεν γινετε..τα συμπερασματα δικα σας αν και δεν ειναι τπτ αυτο το βιντεο διοτι δεν ειναι μεσα σε μαχη....αλλα περιπου στην μαχη τα fps ειναι 37-45 με χωρις κανενα κολημα.

Επεξ/σία από georsev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο,αν εξαιρεσουμε το γεγονος οτι οι ρυθμισεις ειναι custom...καλη προσπαθεια παντως.Μπορω να το κανω κι εγω με 4870 και ας μην παιζει dx11.Και θα βλεπεις 50-60fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο,αν εξαιρεσουμε το γεγονος οτι οι ρυθμισεις ειναι custom...καλη προσπαθεια παντως.Μπορω να το κανω κι εγω με 4870 και ας μην παιζει dx11.Και θα βλεπεις 50-60fps.

Δεν σου εγραψα ποιο πανω με κλειστα φιλτρα?δεν σου ειπε κανεις οτι παιζω full ultra με ανοιχτα ολα.Απλα εσει δεν καταλαβενεις τι σου λενε....ναι ετσι οπως τα λες εχω 25-35 χωρις να πειραξω τπτ μονο να το βαλω ultra.Ωραια βαλε εσυ αυτη την καρτα που λες με αυτες τις ριθμυσεις και ερχομαι να δω αν θα βγαλεις τα ιδια fps....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο,αν εξαιρεσουμε το γεγονος οτι οι ρυθμισεις ειναι custom...καλη προσπαθεια παντως.Μπορω να το κανω κι εγω με 4870 και ας μην παιζει dx11.Και θα βλεπεις 50-60fps.

Έτσι έτσι κλασική ελληνική στενοκεφαλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι έτσι κλασική ελληνική στενοκεφαλια.

επισης.Δεν χρειαζεται να προσπαθουμε να αποδειξουμε το ανεφικτο.Παγκοσμιως ολοι γνωριζουν οτι η 5850 ειναι μουσειακη καρτα για τα νεα παιχνιδια.Τωρα αν καποιος παιζει custom settings,η ακομη και 1280χ1024 κατι γινεται.Το παλικαρι τι μου δειχνει? λες και ειναι ο πρωτος που εκανε την ανακαλυψη,εδω τοσα χρονια αυτο εκανα(να τρωω μερες στο crysis2).Απο το 2011 οταν ειχα μια 5870 προσπαθουσα να παιξω οσο καλυτερα μπορουσα με 2500κ για cpu και απλα ultra specs NO GO! Μην το κουραζουμε αλλο το θεμα.

Ξερεις ποσο πιανει σε ουλτρα dx11 η 5870 ? πολυ συχνα 17-18-19-22fps ! gameplay ειναι αυτο τωρα? Υμαρτον ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως ετσι μπορει να ειναι αλλα αυτο που βλεπω στο μονιτορ μου το ιδιο βλεπεις και εσυ ασχετα που παιζεις ολα στο ultra με τα δικα μου settings.Τεσπα δε συγκρινω καρτες απλα προσπαθω να σου αποδειξω οτι και με αυτες τις παλιες καρτες που αποκαλεις..κανεις μια χαρα την δουλεια σου και στο ματι με αυτο το παραπανω που ζητας δεν εχει διαφορα...επομενως συμπερασμα δικο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως ετσι μπορει να ειναι αλλα αυτο που βλεπω στο μονιτορ μου το ιδιο βλεπεις και εσυ ασχετα που παιζεις ολα στο ultra με τα δικα μου settings.Τεσπα δε συγκρινω καρτες απλα προσπαθω να σου αποδειξω οτι και με αυτες τις παλιες καρτες που αποκαλεις..κανεις μια χαρα την δουλεια σου και στο ματι με αυτο το παραπανω που ζητας δεν εχει διαφορα...επομενως συμπερασμα δικο σου.

οτι κανεις μια χαρα την δουλεια σου συμφωνω απολυτως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 sintalkas τελικά τι φταίει βρήκες  τι δεν πάει καλά ?

 

Στο λέω γιατί πρόσφατα πήρα αυτήν την κάρτα και έβγαλα ίδια σκορ με εσένα στο 3d mark 11 δηλαδή 

τελικό σκορ p3257 και τα άλλα κοντά σου με g550 celeron 1155 8gb ram 1600...γενικά καλά είσαι αν δεν είσαι εσύ τότε πρέπει να το ψάξω και εγώ. 

 

Η κάρτα επειδή βλέπω ότι υπάρχει σφαγή είναι καλή παίζει τα πάντα αλλά αρκεί να μην τα ρίχνεις κιόλα πάνω :) κάνεις και υποχωρήσεις από εδώ και εμπρός, εγώ πάντως σε ανάλυση 1080p δεν έχω παρατήρησή κάποιο θέμα πέρναν από το nfs most wonted το καινούργιο το οποίο μάλλον έχει απατήσεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεί και να έχεις δίκιο αλλά εγώ δεν έχω celeron αλλά core 2 duo άρα θα έπρεπε να έχω καλύτερα αποτελέσματα...

 

Ο συγκεκριμένος celeron έχει τις ίδιες επιδόσεις με τον επεξεργαστή σου, μπορεί και λίγο καλύτερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως να σου πω πως και την 7970 να έχεις το cryostasis δεν θα το τρέξει άνετα, ενώ με μια 8800gtx θα είναι τέντα. Και το έπαιζα τώρα με την 6870 unplayble αλλά το τελείωσα γιατί αυτοί οι σοβιετικοι στο gaming είναι απαιχτει. Επίσης το bf3 είναι τέρμα optimized για pc οπότε θα το τρέχεις άνετα, εγώ πάντως ναι το τρέχω όπως και το sleeping dogs που είναι έπος. Πάντως το cryostasis είναι ati hater και δεν έχουν βγάλει κάνα πατς γμτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...