Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για HD7950 3GB


AngelOfDeath7_GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eτσι και η δική μου (Asus 7950 DC2T) ειναι κλειδωμένο το voltage με το πρόγραμμα της asus. Της φλασάρεις ένα άλλο bios της asus και κερδίζεις καμποση συχνότητα και ρεύμα.

Παλι ομως μεχρι ενα οριο. (1200/1.175). Νομίζω πως δε χρειάζεσαι και παραπάνω, εκτός αν θες να ασχοληθείς με OC σθεναρά.

 

Οι καρτες ειναι παντως γαιδουράκια. Αλλος τη δουλεύει 1150/1600 με μόλις 1.16 ρεύμα, αν διαβασα καλά καπου εδώ. Εγώ την πήγα για δοκιμή μονον, 1278/1500/1.256

3d mark εβγαλε επίσης (αλλα δε ξερω αν αντεξει furmark) με 1200/1575 με μολις 1.17

 

Προσωπικα, οταν παίζω παιχνίδια την ανεβάζω χαλαρά μεχρι τα 1100.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οπως ανεφερες, Πραγματικά η 7950 είναι vfm... Αν πάρει κάποιος αγορασει υλοποίηση με καλο σύστημα ψύξης χωρίς ιδιεταιρη προσπάθεια ακουμπά επιδόσεις 7970 ghz edition.l.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία και μόνο απο αυτά που έχω διαβάσει και ανάλογα πάντα την υλοποίηση οι τιμές που παίζουν είναι πάνω κάτω 1000/1500

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε να κανω καποιες δοκιμές για να βρώ τα ρολογια που παίζουν στη στοκ ταση, αλλα οταν μου ρθει όρεξη!

 

Παντως και 1.15 ρεύμα, δε νομίζω ειναι δα και τίποτε τρομερό έτσι; Κι ας μη ξεχνάμε, πως (αντε και 1.25 ρεύμα) πόση ώρα ποια θα παίζεις τοσο απαιτητικό παιχνιδι και θα εχεις τη καρτα να δουλεύει τέρμα ;;;

 

Θα μου πεις, εμένα με πήραν τα χρόνια, αλλος μπορει να καιγεται κανα 12 ωρο τη μέρα... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ποιοτική διαφορά ανάμεσα στο O/c με ανέβασμα τάσης και στο o/c με στοκ τάση. Στο πρώτο υπάρχει έστω και το απειροελάχιστο ρίσκο. Πάγια γνώμη μου είναι ότι δεν αξίζει κάποιος να πάρει ούτε αυτό το ρίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στοκ, 1.125 έτσι;

 

Μπράβο. Θα το δοκιμάσω κι εγώ απο περιέργεια.

 

Ναι 1.125. Σίγουρα βοηθάει και το πολύ καλό σύστημα ψύξης, είναι πολύ δροσερή..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...