Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε. - όριο για να μην πληρώσεις τελωνείο


tempo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και το νήμα έχει πάρα πολλά posts πλέον και μου είναι αδύνατο να ψάξω να βρω αν έχει αναφερθεί ξανά, μπορεί κάποιος να μου πει αν προκύπτει πλέον έξτρα κόστος για μικρές αγορές από Κίνα, της τάξης των 5-15€?

 

Ευχαριστώ!

Μερικές σελίδες πίσω που κοίταξα μέχρι 22 ευρώ δεν έχεις πρόσθετο κόστος. Αυτό κατάλαβα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχεις δίκιο. Ανέβασα όλη την πορεία του δέματος σε ένα screenshot. Αν θέλεις, ρίξε μια ματιά σε παρακαλώ.

Courier.png

Έτσι όπως φαίνεται τωρα το δέμα σου δεν μπήκε κάν στο τελωνείο και σου έρχεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε ολους...θελω τις πολυτιμες συμβουλες σας αν γνωριζετε.

εχω παραγγειλει ηλεκτρονικο τσιγαρο απο κινα λεει οτι 12/9 εφτασε ελτα αλλα ουτε φωνη ουτε ακροαση!
ειναι νορμαλ αυτη η αναμονη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε ολους...θελω τις πολυτιμες συμβουλες σας αν γνωριζετε.

 

εχω παραγγειλει ηλεκτρονικο τσιγαρο απο κινα λεει οτι 12/9 εφτασε ελτα αλλα ουτε φωνη ουτε ακροαση!

ειναι νορμαλ αυτη η αναμονη? 

 

Είναι γνωστή η καθυστέρηση στα ΕΛΤΑ από τον ΙΟΥΝ.

Θέλει υπομονή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,

 

θελω να αγορασω κατι απο Αμερικη (iherb). Με 18-20 ευρω, οχι παραπανω. Πρέπει να πληρώσω? Δεν καταλαβαινω ρε παιδια :unsure: 

(περιμένω και ενα δεμα απο εκει.. αξιας 16 ευρω.. Πρεπει να φοβαμαι και για αυτο?? :( )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,

 

θελω να αγορασω κατι απο Αμερικη (iherb). Με 18-20 ευρω, οχι παραπανω. Πρέπει να πληρώσω? Δεν καταλαβαινω ρε παιδια :unsure: 

(περιμένω και ενα δεμα απο εκει.. αξιας 16 ευρω.. Πρεπει να φοβαμαι και για αυτο?? :( )

 

Αυτό που είναι πιθανόν να σου ζητήσουν είναι χαρτί από τον ΕΟΦ για τα είδη που αγόρασες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που είναι πιθανόν να σου ζητήσουν είναι χαρτί από τον ΕΟΦ για τα είδη που αγόρασες.

μαλιστα..Και αν το ζητάνε, πρεπει να παω στο ΕΟΦ η μπορω να το ζητήσω μέσω email..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε κάποιος τεκμηριωμένα να δώσει τα φώτα του παρακαλώ σχετικά με το 3ευρω που χρεώνουν τα ΕΛΤΑ, ισχύει ή όχι;

 

Όχι κανονικά δεν υσχει όμως κάποιοι ελτατζιδες το χρεώνουν παράνομα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή δεν εχω ξαναπάρει, θέλω να πάρω αυτό το ρολόι
https://www.gearbest.com/men-s-watches/pp_493596.html?wid=21
καταρχάς τι επιλογή βαζω για αποστολή; unregistered ή registered? για τελωνείο τώρα που με καίει, ελπίζω πως δε περναει,αλλα αν περάσει τι πληρώνω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε αναζήτηση σ' αυτό το θέμα με την λέξη "ΕΟΦ"

θα το κανω.

Και αλλη μια ερωτηση - ενας γνωστος μου ειπε, οτι το δεμα δεν μπορεί να περιέχει παραπανω απο 3 κουτακια με βιταμινες/συμπληρωματα διατροφης, αν θα ειναι 4 - θα πληρώσεις το τελωνειο, ακόμα και αν αξια του δέματος θα ειναι 20 ευρω.

Ισχύει αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...