Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε. - όριο για να μην πληρώσεις τελωνείο


tempo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΟΚ, όντως κάνει βόλτες, χαχαχα!!!!

20/3/2018, 19:07:39 	Κ.Δ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 	ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)
20/3/2018, 16:25:15 	Κ.Δ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 	ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Α.Τ.)

Σε δουλειά να βρίσκονται και να σκανάρουν το ίδιο προιόν συνέχεια!

@ makfil ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Επεξ/σία από specre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Από Κίνα προς Αθήνα έκανε 10 ημέρες. Όπως το πάνε θα κάνει μήνα για να μου έρθει από Αθήνα. Έχει πολλά καταστήματα ΕΛΤΑ για να βολτάρει! χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, specre είπε

ΟΚ, όντως κάνει βόλτες, χαχαχα!!!!


20/3/2018, 19:07:39 	Κ.Δ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 	ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)
20/3/2018, 16:25:15 	Κ.Δ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 	ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Α.Τ.)

Σε δουλειά να βρίσκονται και να σκανάρουν το ίδιο προιόν συνέχεια!

@ makfil ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Από ότι φαίνεται το γυρίζουν Αθήνα. Αν ο πωλητης όντως έδωσε το σωστό νούμερο και τα στοιχεία σου φαίνονται καθαρά τότε κάναν αυτοί στα ΕΛΤΑ λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να παραγγείλω από amazon.co.uk ενα gimbal κοντα στο 150αρι και επειδη την εχω πατησει παλιοτερα απο geekbuying με εκτελωνισμο ξερει κανεις αν με priority θα εχω κανενα πιθανο εκτελωνισμο; θα το βαλω ως gift.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vrnsst είπε

Θέλω να παραγγείλω από amazon.co.uk ενα gimbal κοντα στο 150αρι και επειδη την εχω πατησει παλιοτερα απο geekbuying με εκτελωνισμο ξερει κανεις αν με priority θα εχω κανενα πιθανο εκτελωνισμο; θα το βαλω ως gift.

To amazon.co.uk θα σου στείλει από Αγγλία οπότε δεν έχεις πρόβλημα με το τελωνείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Από ότι φαίνεται το γυρίζουν Αθήνα. Αν ο πωλητης όντως έδωσε το σωστό νούμερο και τα στοιχεία σου φαίνονται καθαρά τότε κάναν αυτοί στα ΕΛΤΑ λάθος.

Θα περιμένω μερικές μέρες για να δω που θα κατασταλάξει. Υπάρχει ακόμα χρόνος για dispute (αν έχει γίνει καμιά μ@λ@κί@ από τον πωλητή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, vrnsst είπε

Θέλω να παραγγείλω από amazon.co.uk ενα gimbal κοντα στο 150αρι και επειδη την εχω πατησει παλιοτερα απο geekbuying με εκτελωνισμο ξερει κανεις αν με priority θα εχω κανενα πιθανο εκτελωνισμο; θα το βαλω ως gift.

To gift ειναι ανουσιο για θεματα εκτελωνισμου, εκτός αν με το gift εννοεις να το στειλεις δώρο σε κάποιο άτομο, αλλα και πάλι ανουσιο για τον εκτελωνισμο.

Απο εκει και πέρα, αν στο ειδος-πωλητη γράφει "sold by amazon" ή "fullfilled by amazon" το ειδος θα σταλει απο αγγλία. Αν δε γράφει, επικοινωνησε με τον πωλητη που θες να αγοράσεις και ρώτησε τον που ειναι το item location και απο που κάνει dispatch

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, georgep800 είπε

Καλησπέρα,

Το παρακάτω άραγε σημαίνει ότι μπορεί και να φορολογήθηκε το πακέτο;

Thanks!

asw.JPG

ελευθερο το αφησαν,μην ανησυχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια επανερχομαι για να ρωτησω εαν εχει κανεις εμπειρια απο δέματα unregistered Laos Post (τρακινγκ του στυλ LAOCC00000κλπ). Κατα μέσο όρο απο την στιγμη που αναφέρθηκε οτι έφτασε στην χώρα προορισμού πόσο καιρό κάνατε να παραλάβετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, teotsi21 είπε

Παιδια επανερχομαι για να ρωτησω εαν εχει κανεις εμπειρια απο δέματα unregistered Laos Post (τρακινγκ του στυλ LAOCC00000κλπ). Κατα μέσο όρο απο την στιγμη που αναφέρθηκε οτι έφτασε στην χώρα προορισμού πόσο καιρό κάνατε να παραλάβετε?

Δεν ξέρω απο Λαος, αλλά γενικά τα unregistered αν δεν σταματήσουν τελωνειο (που θα σου στειλουν επιστολή) ο χρόνος ανοιγματος τους σάκου, είναι 3 -15 ημέρες οποτε κοιτάς το γραμματοκιβώτιο σου κάθε μέρα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αναφέρω και εγώ με την σειρά μου το κουφό μπας έχει τύχει και σε κανέναν άλλο...

Παραγγέλνω από Aliexpress digitizer tablet αξίας 4.96 Ευρώ , το οποίο και έχει σκαλώσει τελωνείο ! 

Καλά από 20+ ευρώ δεν υπάρχει περίπτωση τελωνείου, τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση που εμένα δεν είναι ουτε 5 ευρώ καλά - καλά ? να πάρω στο geta να τους τα ψάλω ? 

Εχει τύχει σε κανένα τίποτα αντίστοιχο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Aliexpress σαν τελευταιο status αναφέρει : 2018.03.16 10.51 Started customs clearance process

ενώ απο το Elta Tracking 16/3/2018, 00:10:52    Κ.Α.Τ.    ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ PAYPAL ή ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ή ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑΣ

Αρα ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...