Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει κανείς εύκαιρο save σε hierarch square να κοιτάξει λίγο το PC latency σε nvidia με RT on/off??

Προσπαθώ να το κάνω να δουλέψει με RT σε αποδεκτό latency και αρνείται κατηγορηματικά.

Δεν ξέρω τι έχουν κάνει, αλλά δεν γίνεται με 60 κλειδωμένα να έχω 30-35 ms συνολικό latency και με τα ίδια καρέ ξεκλείδωτα με ανοιχτό RT να πηγαίνει 65++ ms.

Έχει δοκιμάσει κανείς άλλος να δει πόσο πιάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, just getting started είπε

Έχει κανείς εύκαιρο save σε hierarch square να κοιτάξει λίγο το PC latency σε nvidia με RT on/off??

Προσπαθώ να το κάνω να δουλέψει με RT σε αποδεκτό latency και αρνείται κατηγορηματικά.

Δεν ξέρω τι έχουν κάνει, αλλά δεν γίνεται με 60 κλειδωμένα να έχω 30-35 ms συνολικό latency και με τα ίδια καρέ ξεκλείδωτα με ανοιχτό RT να πηγαίνει 65++ ms.

Έχει δοκιμάσει κανείς άλλος να δει πόσο πιάνει;

μήπως σου ανοίγει το frame gen; Γιατί PC Latency 65ms μου κάνει για frame gen με γύρω στα 80fps. Άρα περίπου 50 πραγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα αν ανοίξω και αυτό, άστο φεύγει το latency 75-80++. Και με κλειστό reflex, πάει και 100ms 🤣

Για σύγκριση άνοιξα και vsync με κλειστό RT και πήγα από 35ms στα 100 επίσης. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω όσους παίζουν με vsync στα 60. Unplayable μου φαίνεται.

10 minutes ago, just_a_dude said:

μήπως σου ανοίγει το frame gen; Γιατί PC Latency 65ms μου κάνει για frame gen με γύρω στα 80fps. Άρα περίπου 50 πραγματικά.

Και εγώ αυτό περίμενα με βάση άλλα παιχνίδια σε παρόμοια καρέ, αλλά δεν, αυτό τα δικά του. Μάλλον για κλειστό RT με βλέπω αν δεν βρω άλλη λύση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, γιατί το δικό μου είναι 60αρι δεν είναι vrr οπότε αν κλειδώσω και -3 από το refresh rate πάμε για cinematic experience xD

Απλά τα αφήνω όλα ξεκλείδωτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε σεις αναβαθμιζετε pc κτλπ και δεν δινετε σημασια στην οθονη που ειναι αυτο που κοιτατε στην τελικη....

60 χωρις vrr πρεπει να ειναι μια δεκαετιας φανταζομαι . Ξεκλειδωτα σημαινει tearing αλλα οχι και παραπανω latency. Κατι αλλο την αυξανει 

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά στο πρόγραμμα είναι και η οθόνη, δεν θα είχε νόημα να πάρω πρώτα την οθόνη με την κάρτα που είχα και να μην μπορώ να τρέξω τίποτα. Όντως κοντεύει δεκαετία όμως 🤣

Το δε tearing δεν με ενοχλεί τόσο γιατί όσα περισσότερα frames φτάνεις, τόσο πιο σπάνιο είναι.

Το θέμα είναι το latency στο ποντίκι/input ότι είναι ψιλό συγκεκριμένα σε αυτόν τον τίτλο με RT, ανεξάρτητα από το μόνιτορ και ανεξάρτητα αν η κάρτα είναι 99% ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, just getting started είπε

Έχει κανείς εύκαιρο save σε hierarch square να κοιτάξει λίγο το PC latency σε nvidia με RT on/off??

Προσπαθώ να το κάνω να δουλέψει με RT σε αποδεκτό latency και αρνείται κατηγορηματικά.

Δεν ξέρω τι έχουν κάνει, αλλά δεν γίνεται με 60 κλειδωμένα να έχω 30-35 ms συνολικό latency και με τα ίδια καρέ ξεκλείδωτα με ανοιχτό RT να πηγαίνει 65++ ms.

Έχει δοκιμάσει κανείς άλλος να δει πόσο πιάνει;

Το δοκίμασα και με κλειδωμένα 60fps έχω και εγώ 30-35ms ακόμη και με RT ON (χωρίς frame gen εννοειται).

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Έρχονται πολύ μεγαλύτερες παραμετροποιήσεις απ' το Skyrim

The Witcher 3 REDkit Modding Tools Playtest Announced

''These modding tools will offer you the freedom to edit almost anything in the game.''

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...