Προς το περιεχόμενο

Thinkpad L520 Free-dos-328ευρω


xristoforos89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μάλλον παίζουν και διαφορετικές μπαταρίες εκτός από διαφορετικές οθόνες...

 

Το δικό μου design capacity λέει 47520Wh δεν παίζει να ήταν παραπάνω και να έπεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα & sorry για το offtopic,

εχει δοκιμάσει να βάλει κανείς στο L520 FireWire Card σε win8?

Θέλω να τραβήξω τα κασετακια  από dv videocamera.


Από το Lenovo site βρήκα αυτή στα 25$, ομως supports μέχρι Win7 http://www.cellularfactory.com/laptop/LENOVO/4/50590/762523/

και από ebay αυτήν με 9$, ομως supports μέχρι Vista :angry:

http://www.ebay.com/itm/Express-Card-34mm-to-2-Port-FireWire-IEEE-1394A-Express-Expansion-Card-fr-Laptop-/170730499107?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27c054ac23


Έχει βρει  κάποιος κάτι σχετικό? thaxx



 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BigBlack δεν μου τα λες καλά . Έμενα μου βγάζει Full Charge Capacity 48.94 Wh . Πάω για αντικατάσταση δηλαδη ?

Aς βγάλει κάποιος τη μπαταρία και να κοιτάξει τα εξής: Να γράφει σε κόκκινο στρογγυλό πλαίσιο 55+ (δεξιά) και πάνω αριστερά , δίπλα από το λογότυπο της Lenovo πόσα Volt, Ah και Wh δίνει η μπαταρία του για να βγάλουμε άκρη.

 

Aς αναφέρει επίσης και το FRU (κάτω αριστερά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aς βγάλει κάποιος τη μπαταρία και να κοιτάξει τα εξής: Να γράφει σε κόκκινο στρογγυλό πλαίσιο 55+ (δεξιά) και πάνω αριστερά , δίπλα από το λογότυπο της Lenovo πόσα Volt, Ah και Wh δίνει η μπαταρία του για να βγάλουμε άκρη.

 

Aς αναφέρει επίσης και το FRU (κάτω αριστερά)

 55+, 10.8V, 4.4Ah, 48Wh, FRU:42T4921 Απο μακρο παλληνης HD+ ,win8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα. Άρα έχουν έρθει παρτίδες με τρεις διαφορετικές μπαταρίες. Δύο τύπου 55+, η μία με 48 Wh, η άλλη με 57 Wh, και μία τύπου 70+ με 57 Wh.

Αυτά από τα μάκρο μέχρι στιγμής φαίνεται ότι έχουν όλα την 55+ με τις 48 Wh.

 

Έχω βρει ένα από την Pansystems με την 55+ 57 Wh, ένα από e-experts με την 55+ 48 Wh και όλα τα υπόλοιπα που έχω δει είναι από τη νέα παρτίδα με την 70+ 57Wh.

 

Άρα οι διαφορές στην τιμή από το μάκρο, σε ορισμένες περιπτώσεις δικαιολογούνται (υποδοχή mini pci express, μεγαλύτερη μπαταρία).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τους παρω στην Λενοβο;

Αλλα τι να πω;

 

-Γεια σας. Ειμαι ο τοπικ σταρτερ απο το ινσομνια.. Εχω την μικρη μπαταρια!! Στειλτε την μεγαλυτερη μην τα κανω λαμπογυαλο εκει μεσα

(ή μηπως θα τρομαξει; :P )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τους παρω στην Λενοβο;

Αλλα τι να πω;

 

-Γεια σας. Ειμαι ο τοπικ σταρτερ απο το ινσομνια.. Εχω την μικρη μπαταρια!! Στειλτε την μεγαλυτερη μην τα κανω λαμπογυαλο εκει μεσα

(ή μηπως θα τρομαξει; :P )

Για κάνα 5λεπτο σκεφτόμουν ότι το μήνυμά μου ήταν λίγο επίφοβο και πως δεν θα έπρεπε να το ποστάρω, αλλά είπα να γλυτώσω κόπο στον ΒΒ κ τον αλγοριθμο που ετοιμαζε για τις μπαταρίες σε σχέση με τα καταστήματα αγοράς κλπ :P

 

Κι'αυτή η lenovo, ένα ένα μας τα βγάζει. Ευτυχώς που τα ανακαλύψαμε κατόπιν εορτής, για φαντάσου να έπρεπε να τσεκάρουμε από την αρχή οθόνη, μπαταρία, υποδοχή msata και ποιός ξέρει τί άλλο θα βρούμε ακόμη... :ph34r:

 

Δε πιστεύω να έχει κανείς σας thinklight ε?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...