Προς το περιεχόμενο

Thinkpad L520 Free-dos-328ευρω


xristoforos89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε_παιδια_ενω_πριν_ενα_λεπτο_λειτουργουσε_κανονικα__ξαναανοιξα_το_καπακι_

και_δεν_δουλευει_το_κουμπι_space_γιαυτο_γραφω__ετσι__γαμω_τη_τυχη_

_μου_και_μολις_δαβαζα_για_το_καμμενο__πιξελ...δε_πατιεται_κανονικα_ειναι_

πιο_μαλακο__απο_τα__υπολοιπα_πληκτρα..

 

 

τι___στο_καλο_ειναι_αυτο_τωρα__δεν_εχει_φαει_τουμπα_ποτε_ουτε_πιεση_Στο_

καπακι_ουτε_δυο_βδομαδες_δε_το_Χω_και_το_προσεχω_αρκετα_λετε_απλα_να_Εχει_φυγει_

απο_τη_θεση_του_πως_βγαινει?

 

placeholder:_ :ph34r: _http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/mobiles_pdf/0a60342_01.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο service κατευθείαν, η βλάβη είναι στο πληκτρολόγιο κατά πάσα πιθανότητα. Μην αρχίζεις να βγάζεις πλήκτρα, δεν είναι και το απλούστερο πράγμα να ξαναμπούν σωστά. Μόνο αν σου έπεσε κάτι μέσα και δεν τερματίζει το space bar στο πάτημα, γύρνα το ανάποδα και δοκίμασε να εντοπίσεις που είναι το αντικείμενο και να το ξεμπλοκάρεις.

 

Πρώτα απ'όλα βέβαια, επανεκκίνηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι:

ειναι κανενας που εχει βαλει windows 8 στο μηχανημα και ξαφνικα ενω το χρησιμοποιει του μπαινει σε sleep? Μετα απο 2 sec επανερχεται, αλλα ειναι αρκετα σπαστικο, το κανει 1 φορα ανα δυο ημερες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι:

ειναι κανενας που εχει βαλει windows 8 στο μηχανημα και ξαφνικα ενω το χρησιμοποιει του μπαινει σε sleep? Μετα απο 2 sec επανερχεται, αλλα ειναι αρκετα σπαστικο, το κανει 1 φορα ανα δυο ημερες..

αυτο που περιγραφεις μου ετυχε μονο μια φορα στις αρχες νομιζω κατι  εκανα εγω με το touchpad

εκανα μια περιεργη μανουβρα αλα street fighter super hyper death touchpad-move κατα το σερφινγκ με το δαχτυλακι μου και μπηκε σε sleep mode ισως και να μην εχει σχεση  με το touchpad  αλλα δεν ξαναγινε ποτε 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@haHa, μου συνέβει και εμένα μια φορά και μάλλον πρέπει να είναι κάποιος συνδιασμός πλήκτρων ή κάποιο gesture στο touchpad που ενεργοποιεί το sleep.

 

To poulaki1976 πρέπει να έχει δίκιο, γιατι και εγώ χρησιμοποιώ το "thumbstick" ή όπως αλλιώς το λένε και η παλάμη μου ακουμπάει το touchpad. Μάλλον θα πρέπει να το απενεργοποιήσω . . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που περιγραφεις μου ετυχε μονο μια φορα στις αρχες νομιζω κατι  εκανα εγω με το touchpad

εκανα μια περιεργη μανουβρα αλα street fighter super hyper death touchpad-move κατα το σερφινγκ με το δαχτυλακι μου και μπηκε σε sleep mode ισως και να μην εχει σχεση  με το touchpad  αλλα δεν ξαναγινε ποτε 

 

 

@haHa, μου συνέβει και εμένα μια φορά και μάλλον πρέπει να είναι κάποιος συνδιασμός πλήκτρων ή κάποιο gesture στο touchpad που ενεργοποιεί το sleep.

 

To poulaki1976 πρέπει να έχει δίκιο, γιατι και εγώ χρησιμοποιώ το "thumbstick" ή όπως αλλιώς το λένε και η παλάμη μου ακουμπάει το touchpad. Μάλλον θα πρέπει να το απενεργοποιήσω . . .

 

Εχετε βαλει και οι δυο σας το TP Fan Control?

Διαβασα οτι ισως να φταιει αυτο, γιατι επειδη συχνα δεν γυρνανε οι ανεμιστηρες, μπορει να ανεβαινουν καποιες θερμοκρασιες(οχι του επεξεργαστη) κ να αναγκαζουν το λαπτοπ να μπαινει σε sleep.

 

Βρηκα οτι συμβαινει σε αρκετους, ανεξαρτητα απο το αν εχει windows 7 ή  windows 8.

http://forums.lenovo.com/t5/R-and-L-Series-ThinkPad-Laptops/L520-random-sleep-and-constant-fan/td-p/445045

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος είμαι καθώς τώρα είδα το θέμα.!!Τεσπα προφανώς και ενθουσιάστηκα καθώς ήθελα να αντικαταστήσω το λαπτοπ του σαλονιού.!!Από που λέτε είναι καλύτερα να το παραγγείλω.?θέλω φυσικά το μοντέλο με τη μεγάλη ανάλυση , από το e-lenovo αυτό δε θα μου στείλουν.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το e-lenovo φαίνεται να είναι πολυ αξιόπιστο με το στοκ του. Οταν του τελειώσανε με την μεγάλη ανάλυση το έβγαλε εκτός διαθεσιμότητας και όταν παρέλαβε, το έβγαλε ξανα διαθέσιμο αλλα με +20 ευρω. Αγόρασε το άφοβα..... στο ακραίο σενάριο, ακόμα και λάθος αν γίνει, απο τη στιγμή που στα χαρακτηριστικά του αναφέρουν οτι είναι 1600x900, οφείλουν να στο αντικαταστήσουν. Εξάλλου μπορείς να ελέγξεις και μόνος σου τι φοράει, πριν ανοιξεις την συσκευασία απο την σελίδα της Link.png Site: http://support.lenovo.com/en_US/product-and-parts/partsLookup.page">Lenovo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο service κατευθείαν, η βλάβη είναι στο πληκτρολόγιο κατά πάσα πιθανότητα. Μην αρχίζεις να βγάζεις πλήκτρα, δεν είναι και το απλούστερο πράγμα να ξαναμπούν σωστά. Μόνο αν σου έπεσε κάτι μέσα και δεν τερματίζει το space bar στο πάτημα, γύρνα το ανάποδα και δοκίμασε να εντοπίσεις που είναι το αντικείμενο και να το ξεμπλοκάρεις.

 

Πρώτα απ'όλα βέβαια, επανεκκίνηση!

 

ναι οκ μπηκα απο αλλο pc δε μου εχει πεσει τιποτα, το πληκτρο δεν εχει δυναμη επαναφορας απο το ελατηριο οποτε κατι εχει βγει απο τη θεση του αλλα και δε κανει επαφη με το κυκλωμα ουτε κανει κλικ γιατι δε δουλευει οσο και να το πατησω.. θα μου αλλαξουν μονο πληκτρολογιο? ποσες μερες θα κανουνε? ειναι μεσα στην εγγυηση ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσα Α ισχύ δίνει ο πολυφορτιστής? Νομίζω πως ισχύει: περισσότερη ισχύς = γρηγορότερο φόρτισμα = μικρότερη διάρκεια ζωής της μπαταρίας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε ότι έχει καλό service η lenono, ε;;;

Παρά την τηλεφωνική συνεννόηση όταν πήγα και το είδαν, είπαν ότι δεν το καλύπτουν γιατί είναι μόνο ένα ενώ δήθεν καλύπτουν 2 και άνω .... και όλα αυτά σε υπολογιστή εβδομάδας.....

Μίλησα και με το stechi και θα δω αν από εκεί κάνουν κάτι δεδομένου του δικαιώματος κατά νόμο να επιστρέψεις οτιδήποτε αγόρασες εξ αποστάσεως εντός 14 ημερών....

Update

Αψογο το stechi ... αμεσα αλλαγή μηχανήματος... χωρίς μα μου ή άλλα όμορφα ελληνικά...

Ευγε στα παιδιά του Stechi...

btw εχει ακόμα απόθεμα και είναι εγγυημένα το 1600Χ900.....

http://stechi.skroutzstore.gr/p.Lenovo-Thinkpad-L520-B960-4GB-320GB-FREEDOS-1600CH900-5016C74-3-chronia-eggyisi-choris-windows.761449.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...