Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για την ταμπακιέρα κουβέντα πάντως..Την βρήκες την ισοτιμία στο paypal?Βρήκες και πώς απενεργοποιείται?Ακόμα και στο help/όρους του paypal τα γράφει αυτά.Απάντησε τουλάχιστον μιας και διαβάζουν κι άλλοι το θέμα και δεν είναι ωραίο να μένουν στον αέρα ανακρίβειες,ειδικά όταν αφορούν το συμφέρον του αγοραστή.

 

Και επειδή στο κεφάλαιο του paypal στον οδηγό είδα ότι δεν αναφέρει πουθενά για την δυνατότητα επιλογής της ισοτιμίας όπως αναφέρεται στο κεφάλαιο του amazon,και από τα συμφραζόμενα χθες κατάλαβα ότι ΔΕΝ το γνώριζες,συμπεραίνω ότι όσο καιρό χρησιμοποιείς το paypal πλήρωνες με την δικιά του ισοτιμία και ούτε γνώριζες πόσο είναι ούτε πως να την απενεργοποιήσεις.

 

Αυτό από μόνο του δεν είναι κακό,όλοι μαθαίνουμε,ίσα ίσα ευκαιρία να το προσθέσεις τώρα χάρη στους δύο φίλους πιό πάνω που σου άνοιξαν τα μάτια.Άλλωστε ο οδηγός είναι αξιέπαινη προσπάθεια αλλά επιδέχεται εμπλουτισμού/διορθώσεων,έτσι?Το κακό είναι ότι σε διάφορα θέματα έχεις δώσει συμβουλές βάσει της εμπειρίας σου από το paypal,ενώ τελικά δεν γνωρίζεις βασικά πράγματα.Και όταν στα επισημαίνει κάποιος,είναι λες και μιλάει σε τοίχο,μια φορά δεν έχεις παραδεχτεί ότι δεν γνώριζες κάτι όσο καλά πίστευες.Ανθρώπινο είναι,δεν θα χαλάσεις την εικόνα σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά, καλησπέρα. Περιμένω δεματάκι (κινητό) από Royal Mail την άλλη εβδομάδα, αλλά ίσως χρειαστεί να λείπω από το χωριό. Εδώ στο χωριό έχουμε μόνο ACS και ΕΛΤΑ. Πού θα πάει το δέμα; Θα μπορώ να τους πω να μου το στείλουν μετά σε άλλη διεύθυνση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, καλησπέρα. Περιμένω δεματάκι (κινητό) από Royal Mail την άλλη εβδομάδα, αλλά ίσως χρειαστεί να λείπω από το χωριό. Εδώ στο χωριό έχουμε μόνο ACS και ΕΛΤΑ. Πού θα πάει το δέμα; Θα μπορώ να τους πω να μου το στείλουν μετά σε άλλη διεύθυνση;

 

 

Royal Mail είναι το αγγλικό ταχυδρομείο και στην Ελλάδα παραλαμβάνεις από τα ΕΛΤΑ.

Το δέμα με το κινητό μάλλον θα μείνει στο γραφείο των ΕΛΤΑ και ο ταχυδρόμος θα αφήσει ειδοποιητήριο στη διεύθυνσή σου.

Εάν λείπεις για αρκετό καιρό και δεν το παραλάβεις, είναι ενδεχόμενο να επιστραφεί στον αποστολέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να παραγγείλω από τρίτη χώρα (εκτός ΕΕ) μια θήκη για το κινητό αξίας κάτω των 10€ μαζί με μεταφορικά θα πληρώσω τίποτα άλλο εκτός από την αξία του δέματος και τα μεταφορικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα!

εχει αγορασει κανεις απο το diytrade.com?

ενδιαφερομαι να αγορασω καποια ακουστηκα (ακριβης απομινηση beats) αλλα θα ηθελα να ακουσω σχολια πρωτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά,

Το γερμανικό άμαζον δεν έχει δωρεάν μεταφορικά όπως το αγγλικό με παραγγελίες πάνω απο κάποιο ποσό?

Θέλω να αγοράσω ένα ρούτερ που έχει 130 ευρώ αλλά βγαίνει τελική τιμή 150 ευρώ

Κάνω κάτι λάθος εγώ ή απλά δεν έχει δωρεάν μεταφορικά? Δεν βλέπω και κάποια επιλογή για free delivery

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Royal Mail είναι το αγγλικό ταχυδρομείο και στην Ελλάδα παραλαμβάνεις από τα ΕΛΤΑ.

Το δέμα με το κινητό μάλλον θα μείνει στο γραφείο των ΕΛΤΑ και ο ταχυδρόμος θα αφήσει ειδοποιητήριο στη διεύθυνσή σου.

Εάν λείπεις για αρκετό καιρό και δεν το παραλάβεις, είναι ενδεχόμενο να επιστραφεί στον αποστολέα.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Θα μπορούσες να μου πεις, αν γνωρίζεις, πότε να περιμένω το δέμα; Την προηγούμενη Τετάρτη λέει ότι έφυγε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ. Θα μπορούσες να μου πεις, αν γνωρίζεις, πότε να περιμένω το δέμα; Την προηγούμενη Τετάρτη λέει ότι έφυγε. 

 

 

Συνήθως, έρχεται σε 10-12 ημερολογιακές μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

θέλω να κάνω αγορά laptop και βρήκα αυτό το σαιτ το οποίο τα έχει πολλή φθηνά.

http://eu-electronics.co.uk

 

Ξέρεις κανείς αν είναι αξιόπιστο?

 

Μαλλον οχι αν κρίνω απο το μύνημα που φωρτόνει η σελίδα (Index of /.ftpquota), αλλα μαλον το εχεις καταλάβει ηδη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...