Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

26 λεπτά πριν, mindreader είπε

Το χασιμο δεματων παντως, φαινεται να παγιωθηκε. Παραγγελια προ 2 μηνων, Ιανουαριου, δεν ηρθε ποτε. Πηρα refund. Αλλα ειλικρινα απορω τι γινεται.

Αν το αγόρασες από Κίνα θεωρητικά θα σου έρθει, χτες ήρθε σε εμένα 1 πακέτο από τα μέσα περίπου του Ιανουαρίου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, coffeex είπε

Αν το αγόρασες από Κίνα θεωρητικά θα σου έρθει, χτες ήρθε σε εμένα 1 πακέτο από τα μέσα περίπου του Ιανουαρίου...

Ναι, απο Κινα ηταν. Κι εγω μεν θελω να πιστευω οτι καααααποιααααααααα στιγμη θα ερθει, αλλα δεν μπορουσα να χασω χρηματα. Εχει ομως δημιουργηθει εξτρα ανασφαλεια απο τις περσινες χασουρες. Πλεον διμηνο και δεν ηρθε, τι να περιμενει κανεις, 6μηνο; Ολα γινονται, αλλα το ρισκο μετα το διμηνο ειναι τεραστιο. Τωρα για το ποιος φταιει, τα λεμε και τα ξαναλεμε....απλα δεν μπορω να πληρωνω τη νυφη εγω που πληρωσα απο την πρωτη στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από ότι βλέπω εκεί που κάτι ερχόταν κανονικά εδώ και 2 εβδομάδες σαν να κόλλησε και ακόμη περιμένω και από Ιανουάριο αρκετά δέματα τα μισά είχαν έρθει γρήγορα τα άλλα μισά ακόμη. 

Πάντως από Οκτώβριο Νοέμβριο λογικά χάθηκαν διότι ακόμη δεν μου ήρθε ούτε ενα. 

Επεξ/σία από dinos234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, epsilon753 είπε

Είχα καιρό να πάρω από amazon uk.

Μέχρι πρόσφατα έστελναν με iparcel με tracking number και συνεργάζονταν με μια ελληνική εταιρεία IS&S η κάπως έτσι. Ερχόταν ειδοποιήση και παραλαμβανες από ταχυδρομείο.

Η τελευταια παραγγελία μου στάλθηκε με royal mail χωρίς tracking number. Και δεν έχω παραλάβει. 

Ξερει κάνεις αν αυτά έρχονται συστημένα ή τα αφήνει ο ταχυδρόμος και φεύγει;

Αλλιώς πάει το πακέτο και θα έχουμε τρεξίματα με amazon.

Όσοι χρησιμοποιείτε συχνά amazon uk, παρακαλώ δώστε feedback.

Σε παραγγελία με tracking number (αξία 12€),  ο ταχυδρόμος το άφησε στην είσοδο.

Ημερομηνια παραδοσης εως 6 Μαρτιου, παραδοθηκε στις 19 Μαρτιου.

Επεξ/σία από derorist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ενω ελεγε 18 ηρθε σημερα 20 το mic. Μολις πριν λιγα λεπτα. Απο Αγγλια. Γρηγορη αρκετα η αποστολη. Τσαμπα αγχωνομουν αλλα οι ατιμοι δεν ειχαν δωσει tracking. Ευχαριστημενος και μου αρεσει που το amazon βαζει το κουτι μεσα σε κουτι amazon koutoinception. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, epsilon753 είπε

@jerry banana Τι έκανε ο ταχυδρόμος, το άφησε απλά στο γραμματοκιβωτιο η ήταν συστημένο;

Καλοχρησιμοποιητο το μικρόφωνο

Να σαι καλα φιλε.Ο ταχυδρόμος το έφερε και με έβαλε να βαλω υπογραφη και το ονοματεπωνυμο μου.Ηταν πολυ καλα συσκευασμενο .Δεν ξερω εαν αυτο που με εβαλε να κανω σημαινει συστημενο.

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω και εγώ έχουν κολλήσει  τα πάντα πάλι στα τελωνεία,δεματάκια απο Γενάρη,αρχές Φλεβάρη με ένδειξη ''ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ''.

Αν δεν έχουν κόσμο ας αφήσουν τα δέματα να περνούν ελεύθερα ή ας προσλάβουν προσωπικό,πραγματικά αυτή η απαξίωση των ΕΛΤΑ είναι εξοργιστική ,αν η κυβέρνηση θέλει να κλείσει τα ΕΛΤΑ ας τα κλείσει να αναλάβει ιδιώτης ώστε αυτό το τσίρκο να τελειώσει.

Είναι πραγματικά κρίμα όλο αυτό που συμβαίνει για τους ήρωες των ΕΛΤΑ που παλεύουν καθημερινά καβάλα σε ενα μηχανάκι να χρεώνονται την αγανάκτηση όλων μας επειδή κάποιοι είναι απλά ΑΝΙΚΑΝΟΙ.

Στην τελική ας βάλουν τις κάρχιες που το ξύνουν πίσω απο τα γκισέ στα κέντρα διαλογής αν και κανονικά σπίτια τους πρέπει να τις στήλουν γιατί και εκεί λαλακίες θα κάνουν και τουπέ θα έχουν.

Ενημερωτικά το κέντρο διαλογής που υπήρχε στην Λάρισα και εξυπηρετούσε Θεσσαλία και κεντρική Ελλάδα έκλεισε,πλέον πάνε Θεσσαλονίκη όλα και απο εκεί με καθυστέρηση το λιγότερο 1 ημέρας φτάνουν στον προορισμό τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα ήθελα να σας ρωτήσω παράγγειλα από ebay ένα δέμα απο Ηνωμένο Βασίλειο  110€ μου γράφει ότι στέλνετε με pbi και Hermes .Ήθελα να ρωτήσω θα πληρώσω τίποτα στο τελωνειο (δεν μου είχε κρατήσει στην αγορά Τέλη Εισαγωγης ); Και ποτέ περίπου θα φτάσει 

Επίσης τι ειναι αυτα τα τελη εισαγωγης που γράφει σε ορισμένα προϊόντα;

Επεξ/σία από Theodora43
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jerry banana είπε

Να σαι καλα φιλε.Ο ταχυδρόμος το έφερε και με έβαλε να βαλω υπογραφη και το ονοματεπωνυμο μου.Ηταν πολυ καλα συσκευασμενο .Δεν ξερω εαν αυτο που με εβαλε να κανω σημαινει συστημενο.

Για να σου ζητήσει να υπογράψεις σημαίνει ότι ήταν συστημένο, δηλαδή είχε tracking number

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/3/2019 στις 2:27 ΜΜ, leros2004 είπε

Να βάλω και εγώ τον πόνο μου απο banggood: 19 Ιανουαρίου αποστολή με Priority, από τότε κολλημένο σαν παγόβουνο..

vGTkr7.jpg

Η απάντηση του banggood: 

SrjFpx.jpg

Πέρασε η διορία, φυσικά δεν άλλαξε κάτι, οπότε θα μου τα ξαναστείλουν. άντε πάλι αναμονή.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Πέρασε η διορία, φυσικά δεν άλλαξε κάτι, οπότε θα μου τα ξαναστείλουν. άντε πάλι αναμονή.... 

Περιεργο,το priority ειναι γρηγορο απ'οτι γνωριζω.Το λεω γιατι παραγγειλα και γω απο banggood την προηγουμενη βδομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, risingsun είπε

Περιεργο,το priority ειναι γρηγορο απ'οτι γνωριζω.Το λεω γιατι παραγγειλα και γω απο banggood την προηγουμενη βδομαδα.

Με έχει πάει σερί η γκαντεμιά από Κίνα....  Ελπίζω τώρα να έρθει.... 

Παρατήρησα ότι το στέλνουν απο CN το 1ο ήταν απο HK 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...