Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Με έχει πάει σερί η γκαντεμιά από Κίνα....  Ελπίζω τώρα να έρθει.... 

Παρατήρησα ότι το στέλνουν απο CN το 1ο ήταν απο HK 

Και γω απο HK.Το tracking το εχεις τσεκαρει στο σαιτ των ελτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, risingsun είπε

Και γω απο HK.Το tracking το εχεις τσεκαρει στο σαιτ των ελτα?

ναι , δεν υπάρχει στο σύστημα των ΕΛΤΑ, μάλιστα ρώτησα και τους Ολλανδούς και με παρέπεμψαν στο banggood γιατι δεν είχαν παραλάβει κάτι...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, blackraven είπε

Επιβεβαιώνω και εγώ έχουν κολλήσει  τα πάντα πάλι στα τελωνεία,δεματάκια απο Γενάρη,αρχές Φλεβάρη με ένδειξη ''ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ''.

Αν δεν έχουν κόσμο ας αφήσουν τα δέματα να περνούν ελεύθερα ή ας προσλάβουν προσωπικό,πραγματικά αυτή η απαξίωση των ΕΛΤΑ είναι εξοργιστική ,αν η κυβέρνηση θέλει να κλείσει τα ΕΛΤΑ ας τα κλείσει να αναλάβει ιδιώτης ώστε αυτό το τσίρκο να τελειώσει.

Είναι πραγματικά κρίμα όλο αυτό που συμβαίνει για τους ήρωες των ΕΛΤΑ που παλεύουν καθημερινά καβάλα σε ενα μηχανάκι να χρεώνονται την αγανάκτηση όλων μας επειδή κάποιοι είναι απλά ΑΝΙΚΑΝΟΙ.

Στην τελική ας βάλουν τις κάρχιες που το ξύνουν πίσω απο τα γκισέ στα κέντρα διαλογής αν και κανονικά σπίτια τους πρέπει να τις στήλουν γιατί και εκεί λαλακίες θα κάνουν και τουπέ θα έχουν.

Ενημερωτικά το κέντρο διαλογής που υπήρχε στην Λάρισα και εξυπηρετούσε Θεσσαλία και κεντρική Ελλάδα έκλεισε,πλέον πάνε Θεσσαλονίκη όλα και απο εκεί με καθυστέρηση το λιγότερο 1 ημέρας φτάνουν στον προορισμό τους.

Αυτο φοβομουν....τελικα δεν επεσα εξω...παγιωθηκε η κατασταση 'ρουλέτα'....αμα παραλαβεις, οταν και οποτε παραλαβεις....

Ετσι ειναι, αντι να πηγαινουμε καλυτερα σε αυτη τη χωρα, παμε χειροτερα. Το ecommerce του 2009 στην Ελλαδα, να ειναι καλυτερο και πιο απροβληματιστο απο το ecommerce του 2019....

Αισιοδοξια για το μελλον μας....εμπρος με την οπισθεν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, makfil είπε

Για να σου ζητήσει να υπογράψεις σημαίνει ότι ήταν συστημένο, δηλαδή είχε tracking number

μια καμερα που μου ειχε ερθει τοτε στο black friday που ειχε μια σε τιμη χωμα,ειχε και μου το ελεγε στο ιδιο το amazon (την κατασταση εννοω) σε αυτη τη παραγγελια δεν μου εδωσαν ουτε στο email καποιο tracking,αλλά  και  όταν πάταγα στο track package ελεγε αυτο (βασικα τωρα που περασε η διορια λεει αυτο,τοτε ελεγε μονο το this package doesnt have a tracking id).843794240_.png.ec09e044601fff47b68892d5c0008cce.png

3 λεπτά πριν, mindreader είπε

Αυτο φοβομουν....τελικα δεν επεσα εξω...παγιωθηκε η κατασταση 'ρουλέτα'....αμα παραλαβεις, οταν και οποτε παραλαβεις....

Ετσι ειναι, αντι να πηγαινουμε καλυτερα σε αυτη τη χωρα, παμε χειροτερα. Το ecommerce του 2009 στην Ελλαδα, να ειναι καλυτερο και πιο απροβληματιστο απο το ecommerce του 2019....

Αισιοδοξια για το μελλον μας....εμπρος με την οπισθεν....

οπως ελεγε ο Ποποτας στο καφε της χαρας χαχαχαχα τι  μου θυμησες πολυ γελιο (βεβαια με τη καταστασση της χωρας μονο που δεν γελω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, leros2004 είπε

ναι , δεν υπάρχει στο σύστημα των ΕΛΤΑ, μάλιστα ρώτησα και τους Ολλανδούς και με παρέπεμψαν στο banggood γιατι δεν είχαν παραλάβει κάτι...  

Xμμμμμ....

Ας ελπισουμε τοτε να τα παραλαβουμε καποια στιγμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι βλεπω  απλες αποστολες απο κινα εγινε διμηνο μινιμουμ με ταση για τριμηνο, αν δεν το χασεις εντελως βεβαια.

Εχω δει εξαιρεσεις σε αποστολες με σοβαρο τρακινγκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tornado είπε

απο οτι βλεπω  απλες αποστολες απο κινα εγινε διμηνο μινιμουμ με ταση για τριμηνο, αν δεν το χασεις εντελως βεβαια.

Εχω δει εξαιρεσεις σε αποστολες με σοβαρο τρακινγκ.

Δυστηχως ετσι τα εχουν καταντησει.Με συστημενο ειναι λιγο πιο γρηγορα(απο κινα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν την γλίτωσα την καμπάνα αυτή τη φορά(register airmail),και λογικά αφού θα πρέπει να πάω να το πάρω από ταχυδρομείο. Γίνεται να ζητήσω πρώτα να ανοίξουν το πακέτο για να δω αν έχει γίνει κάποια ζημιά πριν πληρώσω?

bdcc939d993ef789f7cd13cd785777aa.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι μπήκε στο τελωνείο δεν σημαίνει ότι θα χρεωθείς έξοδα, αν η αξία του είναι κάτω από 22€.

Αλλά για να το λες σημαίνει ότι είναι πάνω από την ατέλεια και θα παραλάβεις από το ταχυδρομείο της περιοχής σου.

Δεν μπορείς να το ανοίξεις γιατί δεν το παραδίδει ο υπάλληλος αν δεν πληρώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει παραγγελία από ισπανικό amazon με γρήγορη αποστολή. Είναι να σταλθεί σήμερα. Λέει για προβλεπόμενη παράδοση από 22-27 Μαρτίου. Λόγω της συγκεκριμένης αποστολης υπάρχει η πιθανότητα να παραλάβω και Σάββατο; γιατί μετά πάμε από Τρίτη... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...