Προς το περιεχόμενο

Εφιάλτης στο «ταξί»: Εγώ γλίτωσα κι αυτός κυκλοφορεί ελεύθερος.


Pireotis88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο.Κ.... και; Την αναγνώρισε ο ταξιτζής, ας πούμε; Ειλικρινά δεν ειρωνεύομαι, απλά δεν καταλαβαίνω το τι θα ήταν άξιο προσοχής - και σχετικό με το θέμα του thread - στις φωτογραφίες...

 

μην ρωτας εμενα, ρωτα αυτον που τις ανεβασε εδω. εγω απλως εξηγω απο που ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 171
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχουν απεργία τα ΜΜΜ και σταματάει ένας ασxετος με το ΙΧ, με αυτή τη φάτσα

923482.jpg

  και προσφέρεται να σε πάει στον προορισμό σου. και μπαίνεις. αν δεν είσαι με συνδρομο down, καλά έκανε και στον φόρεσε. ηλιθια!

 

 

edit: το παλικάρι δεν ήταν ταξιτζής, κυκλοφορούσε με δικό του ΙΧ και ψαρευε

Επεξ/σία από Socratis_g
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομιζω πως ενας βιαστης λειτουργει με τη λογικη "Πωωω αυτη ειναι γαματη γκομενα μακαρι να μου καθοταν αλλα δεν παιζει. Ωπα, κατσε, θα τη βιασω, problem solved".

 

Το τι θα ενεργοποιησει την πραξη ενος παρανοικου πιστευω πως μπορει να ειναι οτιδηποτε, απο το καλσον της θειας μου της Γκολφως που ειναι 70 χρονων μεχρι το στηθος του 20χρονου πιπινιου.

 

Γενικα δε θεωρω πως οι σκεψεις ενος βιαστη εχουν καμια σχεση με τη λογικη ενος υγιους ατομου, οποτε δεν ξερω κατα ποσο οι πιθανοτητες λογω ντυσιματος (ή ελλειψης αυτου) παιζουν ρολο.

 

Μην το κρινετε με βαση το οτι ενα ξεκωλο ενδεχομενως ψαχνεται, αρα παιζουν περισσοτερες πιθανοτητες να κατσει σε καποιον που θα της την πεσει οποτε περισσοτερα αγαρμπα καφροπεσιματα αφου προκαλει, εδω μιλαμε για τις σκεψεις και τον ειρμο ενος παρανοικου (ανεξαρτητως του συγκεκριμενου περιστατικου).

 

Απ'ό,τι έχω διαβάσει, οι σκέψεις τέτοιων ατόμων περιστρέφονται γύρω από το πόσο ευάλωτη δείχνει η κοπέλα. Δεν παίζει ρόλο αν είναι Μεγαν Φοξ, παίζει ρόλο η αυτοπεποίθηση και η γενικότερη συμπεριφορά της. Δηλαδή θα την πέσει σε όποια νομίζει ότι θα μπορέσει να τρομοκρατήσει εύκολα.

 

 

 

εχουν απεργία τα ΜΜΜ και σταματάει ένας ασxετος με το ΙΧ, με αυτή τη φάτσα

923482.jpg

  και προσφέρεται να σε πάει στον προορισμό σου. και μπαίνεις. αν δεν είσαι με συνδρομο down, καλά έκανε και στον φόρεσε. ηλιθια!

 

Νο οφφενς, αλλά θες κτηνίατρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μια, είναι ωραία γκόμενα, της συμβαίνουν τα άπειρα στα ταξί και χωρίς να προκαλεί. Αν είσαι κοπέλα ή συναναστρέφεσαι με κοπέλες, είναι γνωστό.

 

Bασικά είναι που θα πέσεις, θέμα τύχης. Υπάρχουν και σοβαροί ... Οι χειρότεροι είναι οι κλασσικοί μπακουροταξιτζήδες 30-40 χρονών που την έχουν δει μαμάω και δέρνω... Μιλάμε για εντελώς λ@λ@κες. Στις φοιτητούπολεις ειδικά την πέφτουν χύμα και ζητάνε τηλέφωνα... Βέβαια και στην Αθήνα που είναι χάος...

 

Σας έχει τύχει να μπείτε σε  ταξί που να μην έχει πίσω πινακίδα;;; Μου έτυχε μια φορά πριν κάτι χρόνια να μπω με άλλα 3 άτομα να πάμε σε ένα σινεμά. Ο τύπος ήταν η κλασσική σκατόφατσα, καμιά 50αρια χρονών, αγέλαστος ούτε που μας μίλαγε και μας κοίταγε περίεργα. Το ταξί ήταν ότι πιο βρώμικο υπάρχει, χαρτιά κάτω πεταμένα και πολύ βρωμιά γενικά λίγδα μέχρι και στα χερούλια στις πόρτες...  χώρια ότι όλα εκεί μέσα κοπάναγαν.

 

Αν θέλετε ασφάλεια να προτιμάτε ραδιοταξί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'ό,τι έχω διαβάσει, οι σκέψεις τέτοιων ατόμων περιστρέφονται γύρω από το πόσο ευάλωτη δείχνει η κοπέλα. Δεν παίζει ρόλο αν είναι Μεγαν Φοξ, παίζει ρόλο η αυτοπεποίθηση και η γενικότερη συμπεριφορά της. Δηλαδή θα την πέσει σε όποια νομίζει ότι θα μπορέσει να τρομοκρατήσει εύκολα.

 

 

 

 

Νο οφφενς, αλλά θες κτηνίατρο.

 

 

και αυτές που μπενάνε μέσα, ψυχίατρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Μονο εμενα μου φανηκε υπερβολικη η αντιδραση της κοπέλας; Μου φαινεται ότι περισσότερο ολα αυτα έγιναν στο μυαλο της παρα στην πραγματικοτητα. 

Πεστα ρε φιλε. Ειδε ενα κατσαβιδι και πηδηξε απο το αμαξι, ελεος. Το κατσαβιδι το ειχε διπλα στην πορτα για οπλο, οπως εχουν πολλοι ταριφες, επειδη αυτοι να δεις τι εχουν δει τα ματια τους μεσα στη νυχτα. Η βλακεια που εκανε ειναι οτι το επαιζε στα χερια αντι για κομπολοι. Ολα τα υπολοιπα τα ανελαβε η φαντασια της.

Επειδη περπαταω πολυ, εχει τυχει καμποσες φορες βραδυ να βρισκεται μπροστα μου κοπελα και να εχω καταλαβει οτι πρεπει να παιζει γυρω στους 180 καρδιακους παλμους, να αρχιζουν να περπατανε γρηγορα με λοξες ματιες και αλλαζω πορεια μην βρω τον μπελα μου. Ειδικα τωρα τελευταια ολα αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη περπαταω πολυ, εχει τυχει καμποσες φορες βραδυ να βρισκεται μπροστα μου κοπελα και να εχω καταλαβει οτι πρεπει να παιζει γυρω στους 180 καρδιακους παλμους, να αρχιζουν να περπατανε γρηγορα με λοξες ματιες και αλλαζω πορεια μην βρω τον μπελα μου. Ειδικα τωρα τελευταια ολα αυτα.

χαχα σπαστικο και λιγο αβολο αυτο, μου ετυχε με ενα 9-10χρονο κοριτσακι που μενουμε στην ιδια πολυκατοικια και το ακολουθουσα (αφου πηγαινα σπιτι) κανα 5-6τετραγωνα <μεσημερι κατα τις 3> αυτο απο ενα σημειο και μετα με κοιταζε καθε λιγο και επιταχυνε, ε ενα δρομο πριν φτασουμε στην πολυκατοικια το προσπερασα για να ησυχασει, ωστοσο ομως οσο ημασταν στον δρομο περιμενωντας να περασουν τα αυ/τα (πριν κανω την προσπεραση) με κοιταζε με ενα βλεμα μην με σκοτωσεις σε παρακαλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα σπαστικο και λιγο αβολο αυτο, μου ετυχε με ενα 9-10χρονο κοριτσακι που μενουμε στην ιδια πολυκατοικια και το ακολουθουσα (αφου πηγαινα σπιτι) κανα 5-6τετραγωνα <μεσημερι κατα τις 3> αυτο απο ενα σημειο και μετα με κοιταζε καθε λιγο και επιταχυνε, ε ενα δρομο πριν φτασουμε στην πολυκατοικια το προσπερασα για να ησυχασει, ωστοσο ομως οσο ημασταν στον δρομο περιμενωντας να περασουν τα αυ/τα (πριν κανω την προσπεραση) με κοιταζε με ενα βλεμα μην με σκοτωσεις σε παρακαλω

 

 

αυτο δεν ειναι τιποτα. νομιζω την ειχα ξαναπει την ιστορια εδω και παλιοτερα.

 

λοιπον ειμασταν γυρω στα 18 και μας ειχε καλεσει ενας παλιος φιλος στο παρτυ γεννεθλιων του, στο νεο του σπιτι στην Αγια Παρασκευη

φτανουμε αργοπορημενοι στην αγ παρασκευη κατα τις 11 το βραδυ. το σπιτι του ηταν καπου σε εναν ανηφορικο δρομο πισω απο την εκκλησια αν θυμαμαι, οπου αριστερα οπως ανεβαινες ηταν ενα αλσος και δεξια πολυκατοικιες.

 

εγω και ο φιλος μου αρχιζαμε να ανεβαινουμε τον ανηφορικο δρομο κοιτωντας να βρουμε την πολυκατοικια. 

 καπου στα μεσα του δρομου και ενω περπαταγαμε μονοι μας στην μεση του δρομου, βλεπουμε απο τον αριστερο πεζοδρομο να κατηφοριζει μια γυναικα μονη της, θα ταν γυρω στα 45-50.

επειδη δεν βρισκαμε την οδο σκεφτηκα να την ρωτησω αν ηξερε που ηταν, οποτε καθως περναγε διπλα μας στο αριστερο πεζοδρομιο,την πλησιαζω και της λεω: κυρια, να σας ρωτησω κατι.

 

Οποτε βλεπουμε ξαφνικα να αρχιζει να τρεχει προς τα κατω και να φωναζει δυνατα: οχι,μη,μη,αχ παναγια μου,παναγια,βοηθεια,βοηθεια.

φωναζω εγω: κυρια να σας ρωτησω κατι θελω. αυτη συνεχιζε να τρεχει προς τα κατω και να φωναζει βοηθεια.

εγω με τον φιλο μου αρχισαμε τα γελια και συνεχισαμε να ανεβαινουμε τον δρομο οποτε τελικα βρηκαμε την πολυκατοικια του φιλου μας.

 

να σημειωσω δεν ειχαμε καποιο περιεργο ντυσιμο που να ενεπνεε καποια απειλη,νορμαλ παιδια ειμασταν,ντυμενα νορμαλ που πηγαινανε σε παρτυ γεννεθλιων.

 

παντως κυκλοφορει πολλη τρελα στον κοσμο και εκει που δεν το περιμενεις μπορει να μπλεξεις απο το τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ειναι καλα τα ποδαρια μου!!! Ωρες ατελειωτες να περπαταω για να παω στο προορισμο μου η διαφορετικα με λεωφορεια. Και εγω τα αποφευγω κατα πολυ τα ταχι..και πιστευω οτι περιεργα σκηνικα κυριως γινονται σε γιναικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και τα αρχισαμε θα πω και αλλα! 

Περιπου το 2000 ειχα παει εποχικος στην πυροσβεστικη. Σε ενα δρομο πανω στην Παρνηθα βλεπουμε ενα αμαξι σταματημενο στην ακρη, σταματαμε διπλα και πριν προλαβει ο οδηγος να ρωτησει αν εχουν καποιο προβλημα, επερπε να βλεπατε τον τρομο στο προσωπο τους, για ποτε κλεισαν παραθυρα βαλαν μπρος και εξαφανιστηκαν. Ηταν 2 κοπελιες και δεν φανηκαν να καναν κατι υποπτο.

Ηταν και πυροσβεστικο οχημα ρε πουστη μου, ουτε αυτο δεν προλαβαν να δουν.

 

Προχθες σταματαω 8 το βραδυ σε φαναρι κοκκινο με το μηχανακι διπλα απο κυρια για να ρωτησω κατι. Επειδη εχω μαθει πλεον οτι τρεμουν την σκια τους, φροντισα να σταματησω 2 μετρα μακρια. Κοιταζω προς αυτη και με το που ξεστομιζω τα πρωτα γραμματα με αδερφιστικη γλυκιτητα να την παρω με το καλο, με κρανος εγω, κλεισαν τα παραθυρα και κουμπωσε η πρωτη. Της φωναξα πιο δυνατα ευγενικοτατα και αφου σκαναρε με γουρλωμενα ματια οτι δεν κρατουσα κανα δρεπανι και οτι ειχα 2 ματια μια μυτη και στομα, ανοιξε το παραθυρο 2 χιλιοστα. Αυτο ηταν επιτυχια, αλλες εφευγαν με κοκκινο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...