Προς το περιεχόμενο

Εφιάλτης στο «ταξί»: Εγώ γλίτωσα κι αυτός κυκλοφορεί ελεύθερος.


Pireotis88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ελπιζω να μην εννοειτε οτι εφοσον μια κοπελα ντυθει προστυχα ή πεταξει λιγο μπουστο και μπουτι αυτο σημαινει οτι θα καταλαβουμε την δραση του βιαστη?!!?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα και οχι αλλα προκαλεις την τυχη σου...

stfu1.jpg

 

αυτο παει και σε οποιον υπονόησε οτι επειδη η κοπελα ειναι λιγο ξεκολε και εχει υφακι τοτε υπαρχει και η μικρη πιθανότητα οτι προκαλεσε.και αυτο ισχυει ασχετα με το αν ειναι αληθεια η ιστορια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.queen.gr/CELEBRITY-SPOTTING/SYNENTEYXEIS/item/68129-synenteyxi-me-ti-dimosiografo-poy-ezise-enan-efialti-mesa-se-taxi η συνεντευξη της κοπελας η ιστορια μπαζει

 

 

stfu1.jpg

αυτο παει και σε οποιον υπονόησε οτι επειδη η κοπελα ειναι λιγο ξεκολε και εχει υφακι τοτε υπαρχει και η μικρη πυθανοτητα οτι προκαλεσε.και αυτο ισχυει ασχετα με το αν ειναι αληθεια η ιστορια.



τι δεν καταλαβαινεις πες οτι εμπαινε στο ταξι η πεπη τσεσμελη και η Ελενη Λουκα ποια εχει ποιο πολλες πιθανοτητες να να υποστει βιασμο? Βρισε βρισε με φτιαχνεις εγω δε κραταω κατσαβιδι

 

 

 

 

Τι θα κάνεις από δω και στο εξής όταν χρειάζεται να πάρεις ταξί;
Κατέβασα επιτέλους μία εφαρμογή, το Taxibeat αφού αποφάσισα να αναβαθμίσω το λογισμικό του κινητού μου κάτι που βαριόμουν να κάνω. Θα αναγκαστώ να πάρω ταξί γιατί δουλεύω μακριά και δεν έχω δικό μου μέσον. Ιδίως με τις απεργίες έχω θέμα. Ή αυτό ή ραδιοταξί. Με φοβίζει λίγο να σου πω την αλήθεια- παρόλα αυτά. Ελπίζω να μην πάθω καμία κρίση πανικού. Τη σκέφτομαι πολύ τη στιγμή που θα μπω στο αμάξι ενός αγνώστου. Φαντάσου έπαιρνα ταξί κάθε μέρα, ίσως και αρκετές φορές τη μέρα, άνετη μέχρι να συμβεί αυτό.

Πηγή: http://www.queen.gr/CELEBRITY-SPOTTING/SYNENTEYXEIS/item/68129-synenteyxi-me-ti-dimosiografo-poy-ezise-enan-efialti-mesa-se-taxi#ixzz2JXoyw9Ay

δεν παρελειψε να μας ενημερωσει για τις γνωσεις της γυρω απο την τεχνολογια. ειμαι σιγουυρος εχει iphone και αν εχει ipohne τοσο δυσκολο ηταν να κανει ota update?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα με εκνεύρισε πολύ η φράση με το instagram. 

Αυτό, παρακάτω, μόνο εγώ το πρόσεξα άραγε;

 

 

 

 

αυτες οι φωτο θα μπορουσαν να χρησιμοποιηθουν για διαφημιση πολων ειδων απο ξυραφακια μεχρι θαμνοκοπτικα

αλλη μια που νομιζει οτι με λιγο γυμνο θα γινει φιρμα κοινως wannabe celebrity

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δε νομιζω πως ενας βιαστης λειτουργει με τη λογικη "Πωωω αυτη ειναι γαματη γκομενα μακαρι να μου καθοταν αλλα δεν παιζει. Ωπα, κατσε, θα τη βιασω, problem solved".

 

Το τι θα ενεργοποιησει την πραξη ενος παρανοικου πιστευω πως μπορει να ειναι οτιδηποτε, απο το καλσον της θειας μου της Γκολφως που ειναι 70 χρονων μεχρι το στηθος του 20χρονου πιπινιου.

 

Γενικα δε θεωρω πως οι σκεψεις ενος βιαστη εχουν καμια σχεση με τη λογικη ενος υγιους ατομου, οποτε δεν ξερω κατα ποσο οι πιθανοτητες λογω ντυσιματος (ή ελλειψης αυτου) παιζουν ρολο.

 

Μην το κρινετε με βαση το οτι ενα ξεκωλο ενδεχομενως ψαχνεται, αρα παιζουν περισσοτερες πιθανοτητες να κατσει σε καποιον που θα της την πεσει οποτε περισσοτερα αγαρμπα καφροπεσιματα αφου προκαλει, εδω μιλαμε για τις σκεψεις και τον ειρμο ενος παρανοικου (ανεξαρτητως του συγκεκριμενου περιστατικου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τι δεν καταλαβαινεις πες οτι εμπαινε στο ταξι η πεπη τσεσμελη και η Ελενη Λουκα ποια εχει ποιο πολλες πιθανοτητες να να υποστει βιασμο?

 

Πες ότι έμπαινε η Μέγκαν Φοξ και η Βασιλειάδου, ποια θα έπρεπε να έχει πιο πολλές πιθανότητες βιασμού;

Τι δεν καταλαβαίνεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες ότι έμπαινε η Μέγκαν Φοξ και η Βασιλειάδου, ποια θα έπρεπε να έχει πιο πολλές πιθανότητες βιασμού;

Τι δεν καταλαβαίνεις;

 

Το point όμως, βρίσκεται ακριβώς στο ότι κανείς δεν υπονόησε καν αυτό που μπολντάρεις...

 

...άλλο το «με τις επιλογές μου αυξάνω τις πιθανότητες να μου συμβεί κάτι άσχημο» και άλλο το «καλά έκανε αυτός που μου το έκανε».

 

Αν κάποιος ξέρει ότι μια συγκεκριμένη περιοχή βρίθει από πορτοφολάδες και βγει ακριβώς εκεί νυχτιάτικα για σουλάτσο, κάνοντας αέρα με βεντάλια από κατοστάευρα, είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα τον ληστέψουν. Αν εγώ πω «τα 'θελε ο κώλος του», σημαίνει ότι επικροτώ την πράξη τού ληστή;

 

Sorry κιόλας, αλλά άμα κάποιος είναι τόσο μαλάκας που αποφασίζει να χορέψει κλακέτες σε ναρκοπέδιο, αυτό που πριν απ' οτιδήποτε άλλο θα φταίει για το διαμελισμό του, θα είναι το τσιμέντο που κουβαλάει στο κεφάλι του, όχι οι νάρκες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dee, υποθέτω πως μιλάμε για τη συγκεκριμένη περίπτωση και όχι για εμένα να μετράω 500ευρα στην Αχαρνών 2 τη νύχτα.

 

Στην προκειμένη περίπτωση λοιπόν, εφόσον την θεωρούμε αληθή, μιλάμε για ένα γκομενάκι που πήρε ταξί (ούτε περπάτησε σε περίεργα μέρη, ούτε τπτ) 9 το βράδυ. Του συγκεκριμένου γκομενακίου, υπάρχει και μια γυμνή φώτο στο ίντερνετς και κάνουμε και την παραδοχή πως είναι σχετικά καλό τεμάχιο.

 

Τι θα έπρεπε να κάνει αυτή η τύπισσα για να γυρίσει σπίτι της, 9 το βράδυ; Να πάρει τηλέφωνο τον γκόμενο, τη μάνα της, τη φίλη της; Πρόσεξε, δε μιλάμε για κατάσταση όπου ο συνδυασμός περιοχής και ώρας θα έκανε ακόμα και έναν μαντράχαλο να είναι ψυλλιασμένος, μιλάμε για 9 το βράδυ στην Καβάλας.

 

Υπό τέτοιες συνθήκες λοιπόν, το βρίσκω εμετικό να θεωρεί κανείς πως επειδή η μούρη της δεν ήταν σα να την όργωσε τρακτέρ, "τα ήθελε ο κώλος της". Δηλαδή τι φάση, η λύση είναι οι όμορφες να κυκλοφορούν μέχρι τη δύση του ήλιου ακόμα και στο Κεφαλάρι, αλλά οι άσχημες εντάξει, μέχρι τις 11 καλά είναι; Και από εκεί και πέρα "βγήκες απ' το σπίτι, τα θελε ο κώλος σου";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ειδικά με ταξί στην Αθήνα έχω πολύ κακή εμπειρία με τον 60χρονο να μου την πέφτει και να ζητάει επίμονα το κινητό μου οπότε απλά δεν μπαίνω σε ταξί.Προτιμώ να υποχρεωθώ σε κάποιον να έρθει να με πάρει.

Εγω παλι εχω πολυ ασχημη εμπειρια με εναν κιτρινιαρη που με πηρε στις 12μιση-1 απο τα κτελ και με εκανε γυρους στο καματερο πληρωνοντας 20ευρω για μια διαδρομη 10-11 ευρω.

Θεσσαλονικη αν και εχω χρονια να παρω ταξι, ειναι τουλαχιστον πιο κιμπαριδες.

 

 

Κι εγώ που παίρνω αναγκαστικά ταξί αρκετές φορές το μήνα γιατί δεν φοβάμαι ποτέ αν και κοριτσούδι;

 

 

 

μηπως εισαι ασχημουλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dee, υποθέτω πως μιλάμε για τη συγκεκριμένη περίπτωση και όχι για εμένα να μετράω 500ευρα στην Αχαρνών 2 τη νύχτα.

 

Στην προκειμένη περίπτωση λοιπόν, εφόσον την θεωρούμε αληθή, μιλάμε για ένα γκομενάκι που πήρε ταξί (ούτε περπάτησε σε περίεργα μέρη, ούτε τπτ) 9 το βράδυ. Του συγκεκριμένου γκομενακίου, υπάρχει και μια γυμνή φώτο στο ίντερνετς και κάνουμε και την παραδοχή πως είναι σχετικά καλό τεμάχιο.

 

Τι θα έπρεπε να κάνει αυτή η τύπισσα για να γυρίσει σπίτι της, 9 το βράδυ; Να πάρει τηλέφωνο τον γκόμενο, τη μάνα της, τη φίλη της; Πρόσεξε, δε μιλάμε για κατάσταση όπου ο συνδυασμός περιοχής και ώρας θα έκανε ακόμα και έναν μαντράχαλο να είναι ψυλλιασμένος, μιλάμε για 9 το βράδυ στην Καβάλας.

 

Υπό τέτοιες συνθήκες λοιπόν, το βρίσκω εμετικό να θεωρεί κανείς πως επειδή η μούρη της δεν ήταν σα να την όργωσε τρακτέρ, "τα ήθελε ο κώλος της". Δηλαδή τι φάση, η λύση είναι οι όμορφες να κυκλοφορούν μέχρι τη δύση του ήλιου ακόμα και στο Κεφαλάρι, αλλά οι άσχημες εντάξει, μέχρι τις 11 καλά είναι; Και από εκεί και πέρα "βγήκες απ' το σπίτι, τα θελε ο κώλος σου";

 

Το σχόλιό μου είχε να κάνει με το «θα έπρεπε» και τη διαφοροποίησή του από το «εν γνώσει ου προκαλώ την τύχη μου».

 

Επίσης είχε να κάνει με το αυθαίρετο συμπέρασμα κάποιων, ότι η επισήμανση τού κινδύνου που ενέχει το να κυκλοφορείς «ξεβράκωτη», ισοδυναμεί με το να λες «καλά σού κάνανε μωρή και σού έδωσαν το μ... στο χέρι»!  

 

Προφανώς και δε γνωρίζουμε το αληθές τής ιστορίας, όπως δε γνωρίζουμε και το αν - εφόσον είναι αληθής - η τύπισσα φορούσε π.χ. μίνι μέχρι τον αφαλό.

 

Αυτό που θέλω να πω, είναι ότι φυσικά και δε θεωρώ λογικό το «οι όμορφες μέχρι τη δύση και οι άσχημες πιο αργά», αλλά θεωρώ απολύτως λογικό το να κινδυνεύει κάποια, όταν κυκλοφορεί με όλο το πακέτο φάτσα φόρα, οποιαδήποτε ώρα και οπουδήποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρώ απολύτως λογικό το να κινδυνεύει κάποια, όταν κυκλοφορεί με όλο το πακέτο φάτσα φόρα, οποιαδήποτε ώρα και οπουδήποτε.

 

Κι εγώ το θεωρώ λογικό. Όταν όμως η πρώτη ερώτησή μου στο άκουσμα παρενόχλησης είναι "τι φορούσε;" είμαι μαλάκας. Τελεία και παύλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ το θεωρώ λογικό. Όταν όμως η πρώτη ερώτησή μου στο άκουσμα παρενόχλησης είναι "τι φορούσε;" είμαι μαλάκας. Τελεία και παύλα.

 

Εφόσον είναι η πρώτη σου ερώτηση, σαφώς και είσαι. Αν είναι όμως μία από τις ερωτήσεις σου, όχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...