Προς το περιεχόμενο

Μετά απο 5,5 χρόνια σχέσης η αρραβωνιαστικιά με διώχνει απο το σπίτι της


επισκέπτη Hernandez30

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε Hernandez30

 

1.αν εχει Facebook κανε την block για να μη τη ψαχνεις

2.διεγραψε το κινητο της

3.βγες βολτες..και μονος σου αρκει να ξελασκαρεις...ειδικοτερα αν κατεβεις προς παραθαλασσιες περιοχες θα σου κανει πολυ καλο γιατι σε ηρεμει η απεραντοσυνη της θαλασσας

4.Ξανασμιξε με συγγενεις αμα εχεις μειωσει επαφες..

5.δουλευε οσο περισσοτερο μπορεις..μην εχεις φοβιες του στυλ θα με απολυσουν και ετσι..

6.δεν χρειαζεται να χαλας λεφτα για να νιωσεις καλυτερα..σημασια εχουν οι στιγμες..

7.μη σκεφτεσαι τα λαθη σου συνεχως και σε τι φταις..φερθηκε αδικα και δεν αξιζει..

8.μη πηγαινεις εκει που πηγαινατε μαζι τον πρωτο καιρο...

9.δεν ξερω πως εισαι εμφανισιακα (αδυνατος η χοντρος..ψηλος ο κοντος) εισαι ο εαυτος και αυτο μετραει!



10.μη ζηλευεις αλλους που εχουν οικογενειες η πανε να παντρευτουν..σκεψου πως εζησες καποια πραγματα τα οποια ειναι εφοδιο για μ ια αλλη σχεση καλυτερη..μπορει π.χ. να βρεις μια ΓΥΝΑΙΚΑ..και οχι ενα γυναικακι οπωςμαλλον ηταν α υτη  λογω του τροπου που σκεφτηκες και μεσα σε ενα χρονο να καταλαβεις πως ειναι αυτη που εψαχνες μια ζωη! 32 εισαι ! οχι 52! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεται να ψαξουμε ιδιαιτερα καλο μου.Αυτο το στυλ γυναικας παιζει πολυ τωρα τελευταια,ειδικα τωρα με την κριση και τους χαμηλους μισθους.Σου λεει η αλλη (ειδικα αμα ειναι καλη γκομενιτσα),"που να τρεχω να διαβαζω/δουλευω κλπ,δεν πειραζει,θα βρω καναν χορηγο,δεν πα να ειναι και ασχημος,αφου θα μου κοβει μισθο κομπλε"

 

 

Κι ομως το κανει αρκετος κοσμος,εν γνωσει του ή μη.

 

Τη μουνοδουλίαση να δω πότε θα την κόψετε...Αυτές μία χαρά θα περνάνε πάντα, από τον ένα χορηγό στον άλλο .

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Widow δεν έχει εργασιακά το thread ρε συ. Εκτός αν ο μπαμπάς της είναι τίποτα διευθυντής και τον απολύσουν από την τράπεζα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Widow δεν έχει εργασιακά το thread ρε συ. Εκτός αν ο μπαμπάς της είναι τίποτα διευθυντής και τον απολύσουν από την τράπεζα

 

Να μη σχολιάσω σε αυτό το topic ; Δεν το δέχομαι...

 

Τώρα που διάβασα όλες τις σελίδες του τοπικ, απορούμε γιατί χωρίζει μία γυναίκα όταν συζεί 5,5 χρόνια, ο λεγάμενος δεν κάνει καμία δουλειά στο σπίτι, λιώνει με τις ώρες στα games , έχει χτυπήσει το βιολογικό ρολόι της και της έχει πει " να δούμε πώς θα πάει με τη κρίση " και δεν είχαν χημεία στο σεξ ποτέ.

 

Ε συγγνώμη κιόλας αλλά αν ήμουν άντρας αυτή τη γυναίκα θα την παντρευόμουν μη την προλάβει κανένας άλλος.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεε... εντάξει, εμένα μου φαίνεται λίγο, αλλά δεν ξέρω πόσο είναι το "κανονικό". Δεν είναι μόνο η συχνότητα πάντως.

ειναι και το μηκος κυματος.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη μουνοδουλίαση να δω πότε θα την κόψετε...

 

Όταν και αν γίνουμε τοξοβόλοι!!!!!

 

Α ρε κουμπάρε τυχερούλη εσύ έχεις τον Ινδούλη να σου γεμίζει τα κενά και μας, μας καταστρέφουν οι μούτζες :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε ειναι πολυ απλο.εχει βρει γκομενο εδω και καποιο καιρο.στην αρχη το ξεκινησαν μονο για σεξακι κατι που βολευε και τον αλλο και την δικια σου αλλα στην πορεια βρηκαν μαλλον κιαλλα σημεια επαφης περα απο το σεξ και αποφασισαν να ειναι μαζι.θα της ειπε ο αλλος αντε χωρισε τον να ερθω εγω σπιτι σου.αν η γκομενα δεν δεσει τον γαιδαρο της αλλου τοτε ποτε δεν διωχνει την σιγουραντζα της

 

ενταξει το οτι εδινες το μισθο σου στην γκομενα και εκανε αυτη το κουμαντο ειναι αναξιο σχολιασμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι σχέσεις έχουν δύο πιθανές καταλήξεις, είτε το γάμο είτε το χωρισμό κι αν είσαι πολύ άτυχος, τότε μπορείς να έχεις και συνδυασμό των δύο, οπότε είσαι τυχερός που σε πρόλαβε γιατί αφού δεν είχες καταλάβει μετά από τόσα χρόνια σχέσης ότι προς τα εκεί πήγαινε το πράγμα τότε καλό σου έκανε που σε προσγειώνει.
Ήρθε η στιγμή να πάρεις τη ζωή στα χέρια σου και τότε θα βρεις και μια κοπέλα που και να σε εκτιμάει και να περνάει καλά μαζί σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί insomniacs.

 

Όπως ήδη θα έχετε καταλάβει, το thread που άνοιξα το Σάββατο μετά απο την ανακοιίνωση της αρραβωνιαστικίας οτι με χωρίζει κλειδώθηκε (τον λόγο δεν τον γνωρίζω). Καταρχήν θέλω να ευχαριστήσω όσους σπατάλησαν τον χρόνο τους για να δώσουν μια συμβουλη, να παρηγορήσουν ή απλά να κάνουν τον χαβαλέ τους. Τα σχόλια που έλαβα στο thread ήταν πολλά. Αλλοι είπαν ότι βρήκε άλλον, αλλοι ότι να προχωρήσω την ζωη μου, άλλοι να της κάνω πρόταση γάμου, άλλοι να φύγω όσο πιο γρήγορα γίνεται απο το σπίτι, άλλοι οτι είμουν σωγαμπρος, άλλοι οτι φταίω εγώ, άλλοι οτι τρολλάρω, άλλοι ότι δεν ειμαι αντρας, άλλοι οτι δεν βοηθουσα και καλά μου έκανε. Εγώ όπως και να έχει κράτησα αυτά που θα με κάνουν να συνειδητοποιήσω κάποια πράγματα και πως θα προχωρήσω μπροστά (κάτι σαν επιβεβαίωση δηλαδή).

 

Ήρθε λοιπόν η ώρα να κάνω έναν απολογιαμό της ζωής μου και των σχολίων σας και ποιοι λόγοι με έφεραν σε αυτό το χωρισμο και να τον μοιραστω μαζί σας (ναι γουστάρω να το μοιραστώ). Διάβασα κάποιους να λένε φύγε/ξεχασέ την κτλ. και πραγματικά αναρωτιέμαι, πόσο εύκολο ειναι κάτι τέτοιο.... όταν επι 5 χρόνια ζεις με τον ανθρωπό σου, μοιράζεσαι τα πάντα (ακόμα και το ίδιο μπουκαλι νερό) , το ίδιο κρεβάτι, μαζί στις χαρές και στις λύπες, ξέρεις τις συνήθειες του άλλου, πόσο εύκολο είναι να τα ξεχάσεις όλα αυτα και να πεις οτι ποτε όλα αυτα δεν συνέβησαν. Θα σας πω εγω, γιατι έξω απο το χωρό πολλά τραγούδια λέγονται. Δεν είναι καθόλου μα καθόλου ευκολο το να χάνεις τον μοναδικό ισως στον κόσμο ανθρωπο που θεωρείς δικό σου άνθρωπο (όπως έχω αναφέρει οι γονείς μου έχουν φύγει απο την ζωή).

 

Μετά απο πολύωρη μάχη με τον εαυτό μου και όλα τα ερωτήματα που με βασάνιζαν δεν άντεξα κα την πιεσα να μου πει τον ακριβές λογο που χωρίζουμε και γιατι πετάει 5 χρόνια στο πάτωμα. Βρήκε πολλές δικαιολογίες να πει..... Σε πολλά είχε δίκιο (καποιες φορρες για την συμπεριφορά μου κτλ), της ζήτησα να μου δώσει μια ευκαιρία για να δεί πόσσο εύκολα μπορει να αλλάξει ένας ανθρωπος. Τελικά με τα χίλια ζόρια και με πολύ συζήτηση, κατάλαβα και μου το επιβέβαιωσε και η ίδια ποιος ήταν ο πραγματικός λόγος. ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!! Ναι μου το πε κατάμουτα, επείδη εγώ δεν είμουν σαν τους αντρες των φιλενάδων της που (πολιτικός μηχανικός, στα καράβια καπετάνιος, αρχιτέκτονας) που μπορούσαν να τα παρέχουν όλα καθως φέρνουν σπτι 4.000 - 10.000 ευρώ τον μήνα αλλά εναν πενηχρό μισθό, που αυτό την είχε  ανάγκασει να πάει να δουλέψει!!!!!! και δεν είχε χρόνο για το σπίτι ή για τα παιδιά που θα κάναμε. Με δύο λόγια με χωρίζει γιατί δεν έχω τα λεφτά να σαπορτάρω μια οικογένεια χωρίς να λείπει απολύτως τίποτα και χωρίς να χρειάζεται να δουλέψει. Μου είπε οτι έκανε υπομονή εδώ και σχεδόν 2 χρόνια να δει αν θα φτιάξουν τα πράγματα, τα συζήταγε κάθε φορά  με την μάνα της και τις φιλενάδες της (καποιοι το καταλάβατε και εγώ δεν είχα πάρει χαμπάρι) και αυτή την φορά δεν αντέχει...... και με διώχνει με κρύο αίμα, και ενώ γνωρίζει ότι οικονομικα και ψυχολογικά δεν είμαι σε θέση να διαχειρηστώ μια τέτοια κατάσταση. Όπως και να έχει η αποφασή της είναι αμετακλητη. Μάλλον έχει ξεχάσει ποιος ήμουν και τι έκανα τόσσα χρόνια εγώ για αυτην.

 

Πραγματικά αυτή την στιγμή αναρωτιέμαι τόσο σημασία έχουν τα χρήματα, που μπορούν να καταστρέψουν σχέσεις/γάμους/οικογένεις κτλ. Μήπως οι ανθρωποι έχουμε δώσει μεγαλύτερη αξία στα χρήματα απο όσο πρέπει. Όπως και να έχει φίλοι μου, πιστευω ότι οταν αγαπάς ας πουμε οτι και αν έχει κάνει ο άλλος λάθη θα τον συγχωρέσεις και θα του δώσεις μια δεύτερη και τρίτη ευκαρία να γίνει καλύτερος (δεν πετάς έτσι εύκολα χρόνια ανάμνησεων και ωραίων στιγμών) όταν ομως στην μέση μπαίνουν τα λεφτά, και συγκρίνεσαι με άντρες των φιλενάδων της, και σε θαβει μαζί με αυτές εδώ και 2 χρόνια και η ετοιμηγορία έχει βγεί χωρίς ο ένοχος να το ξέρει.... είναι κάτι που δεν μπορώ να το αποδεκτώ. Το ξέρω ότι με λάτρευσε, αυτό όμως δεν φάνηκε ικανό για να μείνει μαζί μου. (και αυτά για τα A-male που μου λέτε και αλλά τέτοια δεν έχουν καμία σημασία........ σημασία έχουν τα λεφτα; 

 

Όπως και να έχει (και ας με πείτε και κλαψιαρη δεν με νοιαζει) καλούμαι αυτή την στιγμή, να διαχειριστώ μια πολύ δύσκολη κατάσταση. Χωρίς συγγενείς, χωρίς φίλους χωρίς κανέναν να νοιίαζεται για μένα πλέον, πρέπει να σηκώσω το αναστημά μου και να βρώ το κουράγιο να σταθώ στα δυο μου πόδια. Σε ένα καινούργιο περιβάλλον, μόνος στο σπίτι, με τα οικονομικά που θα με βγάζουν στο παραπέντε κάθε μήνα, και χωρίς τον δικό μου άνθρωπο που όταν γυρνάω απο την δουλεία να ξέρω οτι θα με περιμένει στο σπίτι και μόλις ανοίξω την πόρτα να τρέξει και να μου δώσει ένα φιλι. Το πόσο δύσκολο ή ευκολο είναι, ο χρόνος θα δείξει...........

 

Θα παρακαλούσα θερμά τους mod του Insomnia να αφήσουν το θέμα να περάσει, έστω για 2 μέρες γιατι τα σχόλια των συναθρωπων μου θα μου δώσουν δύναμη και κουράγιο για την συνέχεια, Πείτε όπως θέλετε δεν με νοιάζει αυτη την στιγμή θεωρώ τον εαυτό μου ανίκανο να τα βάλει στο μυάλο του όλα σε μια σειρά και να ενεργήσει ανάλογα. Μακάρι ο θεός να μου δώσει δύναμη και κουράγιο για την συνέχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...