Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ ενω αγόρασα τη συνδρομή για τον ένα μήνα με κάρτα Revolut συνδεδεμένη με Paypal και πλέον με την ίδια κάρτα περασμένη δε με αφήνει να προσθέσω στο Wallet λεφτά.

Βέβαια κατά την χρέωση για κάποιο περίεργο λόγο με χρέωσε σε GBP και όχι σε Ευρώ όπως έπρεπε.

Από το Revolut μου είπαν να απενεργοποιήσω τη μετατροπή των χρεώσεων για τη κάρτα  στις ρυθμίσεις του Paypal και πλέον δεν προχωράει καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμενα επι 2 μερες μου ελεγε οτι τα στοιχεια της καρτας ειναι λαθος στο site και δεν φορτωνε 5 ευρω στο wallet μου.. Χθες μπηκα μεσα απο το playstation (κονσολα) στο ps+ και πατησα πανω στην προσφορα για τον 1 μηνα, πατησα order and pay και μου τραβηξε απο την καρτα 5 ευρω κανονικα και μου εβαλε και τον 1 μηνα.. Πως το εξηγεις τωρα αυτο..

Απο το site βαζεις την καρτα και μετα μπαινεις απο την κονσολα να φορτωσεις το wallet σου γιατι στο site βγαζει οτι εχεις λαθος στοιχεια καρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα αυτήν την στιγμή δεν έχω ενεργή την plus εφαρμογή και θα ήθελα να ενεργοποιήσω τον 1 μήνα μέχρι να μου έρθει η τρίμηνη που έχω παραγγείλει.

Εάν ενεργοποιήσω τον 1 μήνα μετά εάν βάλω την τρίμηνη προσθέτεται επιπλέον χωρίς να κάνω κάτι άλλο ή θα πρέπει να περιμένω να τελειώσει?Επείσης απο τι κατάλαβα θα πρέπει να βάλω 5 ευρώ στο ακκ μου σωστά?Και κάτι ακόμα,με το που το χρησιμοποιήσω το 1ο μήνα θα πρέπει κατευθείαν να ακυρώσω μετά την συνδρομή γιατι θα ενεργοποιήται συνέχεια αυτόματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν δεχόταν καν τη κάρτα του Revolut ούτε να την αποθηκεύσει όχι να τη χρεώσει κιόλας γι αυτο την πρόσθεσα στο Paypal.

 

Η λύση που βρήκα ήταν να αγοράσω μια prepaid κάρτα απο το Maxstore μέσω paypal και να τη φορτώσω προσθέτοντας τον κωδικό της στο Wallet.

 

Με επικοινωνία που είχα με τη Sony είπαν ότι δεν ειναι δικό τους το πρόβλημα.

Το Revolut είπε το ίδιο. Ανάλογα σε πιο νόμισμα θα ζητήσει να πληρωθεί ο έμπορος σε αυτο πληρώνει είτε χρειαστεί μετατροπή είτε οχι.

 

Το Paypal επίσης δεν θεωρεί ότι κάτι παει στραβά με τη κάρτα ή την χρέωση απο το Playstation Store.

Καταλήγω ότι για κάποιο λόγο φταίει που απενεργοποίησα τη δυνατότητα στο Paypal να κάνει τις απαραίτητες μετατροπές στις χρεώσεις των νομισμάτων με τη δικιά του ισοτιμία.


Καλησπέρα αυτήν την στιγμή δεν έχω ενεργή την plus εφαρμογή και θα ήθελα να ενεργοποιήσω τον 1 μήνα μέχρι να μου έρθει η τρίμηνη που έχω παραγγείλει.
Εάν ενεργοποιήσω τον 1 μήνα μετά εάν βάλω την τρίμηνη προσθέτεται επιπλέον χωρίς να κάνω κάτι άλλο ή θα πρέπει να περιμένω να τελειώσει?Επείσης απο τι κατάλαβα θα πρέπει να βάλω 5 ευρώ στο ακκ μου σωστά?Και κάτι ακόμα,με το που το χρησιμοποιήσω το 1ο μήνα θα πρέπει κατευθείαν να ακυρώσω μετά την συνδρομή γιατι θα ενεργοποιήται συνέχεια αυτόματα?

Μπορείς αν θέλεις να ενεργοποιήσεις την τρίμηνη αφού λήξει ο μήνας όπως λες (προσωπικά δε ξέρω αν προστίθεται, η λογική λέει ναι).

Κατα την αγορά της συνδρομής του 1€ θα δεις κατω δεξιά ότι η ελάχιστη χρέωση είναι 5€ με τη διαφορά να μπαίνει στο "πορτοφόλι" σου.

 

Μετά την αγορά του 1 μήνα πας στο Account Settings->Wallet

και βάζεις όχι στην επιλογή "Automatically Add Funds to Renew Subscriptions or Pay for Pre-ordered Content".

Επίσης μπορείς να αφαιρέσεις και το μέσο πληρωμής (κάρτα ή paypal).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά είχα στο wallet 1.50 ευρώ(μου είχαν μείνει απο εποχή ps3 και εχθές που συνδέθηκα για πρώτη φορά απο ps4 το πήρα χαμπάρι) βέβαια μου ζήτησε να συνδέσω την κάρτα αλλά με άφησε να το αγοράσω με τα χρήματα που είχα στο wallet.Οπότε θα κάνω αυτό που μου είπες φίλτατε nick και θα περιμένω να τελειώσει ο μήνας ώστε να βάλω και την άλλη συνδρομή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ερώτηση, έχω πάρει από amazon uk ένα PS4 πακέτο και μου έδωσαν κωδικό για 3 μήνες PS+ αλλά στο redeem βγάζει error "The Prepaid Card code you entered is incorrect or is no longer valid", φταίει που λέει Link.png Site: εδώ ότι πρέπει να είναι UK η χώρα στο PS+ account?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ερώτηση, έχω πάρει από amazon uk ένα PS4 πακέτο και μου έδωσαν κωδικό για 3 μήνες PS+ αλλά στο redeem βγάζει error "The Prepaid Card code you entered is incorrect or is no longer valid", φταίει που λέει Link.png Site: εδώ ότι πρέπει να είναι UK η χώρα στο PS+ account?

 

φτιαξε ενα uk  account.

μετα καντον primary  στο ps4  και παιζε κανονικα απο τον δικο σου λογαριασμο..οταν τελειωσει το Plus  σβηστον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...