Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, χαζή ερώτηση, εχω τον 1μηνα ps+ και θελω να αγοράσω μερικά games που ειναι σε προσφορά για τους ps+ χρήστες (πχ the last of us), να φανταστω οτι θα παραμεινουν λειτουργικα στο account μου μετα την ληξη του ps+?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα, χαζή ερώτηση, εχω τον 1μηνα ps+ και θελω να αγοράσω μερικά games που ειναι σε προσφορά για τους ps+ χρήστες (πχ the last of us), να φανταστω οτι θα παραμεινουν λειτουργικα στο account μου μετα την ληξη του ps+?

 

Ναι θα τα εχεις κανονικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα ενα μηνα πσπλασ για να εχω στην κατοχη μου το little big planet 3 το οποιο ηταν παιχνιδι φεβρουαριου,ανανεωσα στισ 3/3/17ως 4/4/17

 

στην συνεχεια κατεβασα και το teerway και τα υπολοιπα του μαρτιου

 

μπηκα σημερα τελευταια μερα και βλεπω οτι εχουν βαλει του απριλιου και φυσικα τα κατεβαζω να τα εχω

 

 

ερωτηση δηλ με ενα μηνα συνδρομη αν ανανεωσω τελευταια μερα που αλλαζει  βγαινει ετσι που μπορω να κατεβαζω για τρεις μηνες???

η απλα μου κατσε ετσι λιγο μπερδεμα με το φεβρουαριο/?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα ενα μηνα πσπλασ για να εχω στην κατοχη μου το little big planet 3 το οποιο ηταν παιχνιδι φεβρουαριου,ανανεωσα στισ 3/3/17ως 4/4/17

 

στην συνεχεια κατεβασα και το teerway και τα υπολοιπα του μαρτιου

 

μπηκα σημερα τελευταια μερα και βλεπω οτι εχουν βαλει του απριλιου και φυσικα τα κατεβαζω να τα εχω

 

 

ερωτηση δηλ με ενα μηνα συνδρομη αν ανανεωσω τελευταια μερα που αλλαζει  βγαινει ετσι που μπορω να κατεβαζω για τρεις μηνες???

η απλα μου κατσε ετσι λιγο μπερδεμα με το φεβρουαριο/?

 

Μάλλον κάποιο μπέρδεμα θα έγινε ,όμως κανονικά με μια ανανέωση για ένα μηνα το πολύ να μπορέσεις να πάρεις free παιχνίδια για 2 μήνες εάν το υπολογίσεις σωστά ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ps plus για να εχεις το online για αρχη, να εχεις εκπτωση σε παιχνιδια, πηρα το mad max σε τιμη χωμα και οχι μονο και για να γεμιζεις το library με free games! Παντως εχω το NBA 2k16 free απο ps plus! Δεν βαζει καθε μηνα ΑΑΑ παιχνιδια αλλα εχουν δικαιωμα και οι indie developers να δειξουν την δουλεια τους! Πχ το Apotheon ηταν free και εφαγα αρκετες ωρες! Οπως free ηταν και το rocket league!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δοκιμασει με πιστωτικες να κανω αγορες απο plus αλλα δεν μου δεχεται καμια καρτα?  Στις ρυθμισεις στο wallet-add funds μου εμφανιζει "the funds could not be added to your wallet".  τι μπορω να κανω για αυτο, να δοκιμασω αλλη καρτα η να κανω κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως σου το κόβει η τράπεζα?

Πολυ πιθανο, γιατι δοκιμασα και με paypal και με πιστωτικη και δεν δεχεται με τιποτα το συστημα την καρτα μου. Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω τι πρεπει να αλλαξω στις ρυθμισεις για να μπουν λεφτα. Αν παραμεινει το προβλημα θα αναγκαστω να παρω network live card οσο και αν δεν το θελω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δοκιμασει με πιστωτικες να κανω αγορες απο plus αλλα δεν μου δεχεται καμια καρτα?  Στις ρυθμισεις στο wallet-add funds μου εμφανιζει "the funds could not be added to your wallet".  τι μπορω να κανω για αυτο, να δοκιμασω αλλη καρτα η να κανω κατι αλλο?

 

Πολλοί έχουμε αντιμετωπίσει το συγκεκριμένο πρόβλημα.

 

Προσωπικά είχα πάρει μέχρι και τηλέφωνα στο Support, αλλά ούτε αυτοί έβγαζαν άκρη. Έπαιζε, θυμάμαι, και μία προσφορά τότε, που την έχασα για ακριβώς αυτό το λόγο. Εν τέλει, αγόρασα PSN κάρτα...

Τι στοιχεία είχα αλλάξει, τι άλλες κάρτες είχα δοκιμάσει, τίποτα. Το πρόβλημα διορθώθηκε μόνο του ύστερα από κάποιο διάστημα (έχω την εντύπωση ότι είναι ο μόνος τρόπος αντιμετώπισης... Απλά περνάς την κάρτα και για ένα διάστημα δεν αλλάζεις κανένα από τα στοιχεία σου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δοκιμασει με πιστωτικες να κανω αγορες απο plus αλλα δεν μου δεχεται καμια καρτα?  Στις ρυθμισεις στο wallet-add funds μου εμφανιζει "the funds could not be added to your wallet".  τι μπορω να κανω για αυτο, να δοκιμασω αλλη καρτα η να κανω κατι αλλο?

 

Έφαγα ίσως και 2 ωρες δοκιμαζοντας καθε πιθανο και απιθανο συνδιασμο με καθε ειδους καρτα και με οποιονδηποτε συνδιασμο διευθυνσης, τκ, ονοματεπωνυμου και δεν ξερω και εγω τι αλλο! Τελικά έφτιαξα μια virtual κάρτα μέσα από το eBanking της τράπεζας μου την οποία δέχτηκε με την πρώτη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί έχουμε αντιμετωπίσει το συγκεκριμένο πρόβλημα.

 

Προσωπικά είχα πάρει μέχρι και τηλέφωνα στο Support, αλλά ούτε αυτοί έβγαζαν άκρη. Έπαιζε, θυμάμαι, και μία προσφορά τότε, που την έχασα για ακριβώς αυτό το λόγο. Εν τέλει, αγόρασα PSN κάρτα...

Τι στοιχεία είχα αλλάξει, τι άλλες κάρτες είχα δοκιμάσει, τίποτα. Το πρόβλημα διορθώθηκε μόνο του ύστερα από κάποιο διάστημα (έχω την εντύπωση ότι είναι ο μόνος τρόπος αντιμετώπισης... Απλά περνάς την κάρτα και για ένα διάστημα δεν αλλάζεις κανένα από τα στοιχεία σου).

 

 

Έφαγα ίσως και 2 ωρες δοκιμαζοντας καθε πιθανο και απιθανο συνδιασμο με καθε ειδους καρτα και με οποιονδηποτε συνδιασμο διευθυνσης, τκ, ονοματεπωνυμου και δεν ξερω και εγω τι αλλο! Τελικά έφτιαξα μια virtual κάρτα μέσα από το eBanking της τράπεζας μου την οποία δέχτηκε με την πρώτη. 

 

Τελικα παιδια το ελυσα και γω, δυστυχως χανοντας την προσφορα που ειχε μεχρι 6 του μηνος, πηρα τηλ στο support οπως και ο Γιωργος και μου ειπαν να ξαναπερασω τα στοιχεια της καρτας μου απο την αρχη, το εκανα και μετα ολα πηγανε ρολοι. Το συμπερασμα που εβγαλα ειναι οτι δεν ητανε θεμα της πιστωτικης μου. Virtual καρτα δεν δοκιμασα να φτιαξω(δεν την εχω ξανακουσει για να ειμαι ειλικρινης) αλλα ευτυχως δεν χρειαστηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...