Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι δεν ανταλλάζεις λογαριασμούς. βάζεις τον έναν σε 2 κονσόλες. σαν να εχεις μια σπιτι κ μια εξοχικο

σπιτι primary --> εδω ομως Logareis με το αλλο acount psn

εξοχικο secondary --> logaris me to account psn Που εχει τα games

 

 

το μονο αρνητικο που κλαιν μαιν που κ που ζητάει να ξανά checkarei τα licence των game στη secondary  . μέσα απο τα settings γινεται 3-4 λεπτα δουλεια ειναι να συνχρονισει

 

δε ισχύει αυτό με την offline Konsola Παίζεις κανονικά τα πάντα σε όποια κατάσταση κ νανε η κονσόλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδω κανεις λαθος.

Δεν υπαρχει περιπτωση κανωντας share  2 psn id λογαριασμους να μπορεις να παιξεις ofline τα παιχνιδια που εχει αγορασει ο αλλος λογαριασμος.

 

Μπορεις να παιξεις ofline μονο τα παιχνιδια που εχεις αγορασει απο το λογαριασμο που θα κανεις log in κανενα αλλο.

 

Για online δεν υπαρχει κανενα προβλημα. Το θεμα ειναι στο ofline δηλαδη στη κονσολα που δεν εχει συνδεθει καθολου στο ιντερνετ.

 

 

Μιλαω παντα για την διαδικασια που ειπα στο προηγουμενο ποστ μου δηλαδη:

Κονσολα Α 2 λογαριασμους. Τον δικο σου σαν secondary account και του φιλου σου σαν primary account.

Κονσολα Β 2 λογαριασμους, Τον δικο σου σαν primary και του φιλου σου σαν secondary account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα πράγματα είναι πολύ απλά...

 

Primary μπορεί να είναι ένας λογαριασμός μόνο σε μία κονσόλα. Tα παιχνίδια του primary λογαριασμού παίζουν offline και μέσα και από άλλους λογαριασμούς όπως επίσης παρέχεται και η δυνατότητα για multiplayer εάν ο λογαριασμός έχει συνδρομή PS Plus.

 

Ένας secondary λογαριασμός μπορεί να είναι σε περισσότερες κονσόλες αλλά τα παιχνίδια ενός secondary λογαριασμού παίζουν μόνο online και μόνο μέσα από τον συγκεκριμένο λογαριασμό. 

Επεξ/σία από gRim
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ειναι 2 PS4 που πιαζουν απο το ιδιο ακκ..και θελει απλα ο φιλος μ να μ δωσει τον κωδικο τ για να εχω και εγω plus γινεται ναι η οχι

 

 

Έκανα edit το μήνυμα μου από πάνω για να προσθέσω και το plus στις πληροφορίες. Διάβασε το μήνυμα μου. Αυτό που ζητάς γίνεται και γράφω τις προϋποθέσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω απλα θελω να εχω πλας δεν με νοιαζουν τα παιχνιδια θελει την πλας

 

 

Το κατάλαβα ότι σε νοιάζει το multiplayer και ξαναγράφω ότι ναι γίνεται εάν μπει ως primary o λογαριασμός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ένας secondary λογαριασμός μπορεί να είναι σε περισσότερες κονσόλες αλλά τα παιχνίδια ενός secondary λογαριασμού παίζουν μόνο online και μόνο μέσα από τον συγκεκριμένο λογαριασμό. 

τα πες όλα

και γιαυτο το λογο στο secondary κρατας το δικο σου account εσυ και στη primarty Μπαινει ο φιλος σου με το δικο του 

 

εσυ στη secondary εισαι ον με το δικο σου και παιζεις καθως μονο ετσι παιζει

ο αλλος στη primary Που εχεις ορισει το account σου logarei  με το δικό του  (αφου κατεβασει το game) και παιζει καθως δε ζηταει verification τα licence 

 

οταν λεω Online δεν ενοω multiplayer απαραίτητα

 

οτι με το δικο μου account παίζουμε 2 κονσόλες ειναι πραγματικοτητα και οχι μόνο Multiplayer px Παιζαμε το FF Που δενε χει multiplayer 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράγματα είναι πολύ απλά...

 

Primary μπορεί να είναι ένας λογαριασμός μόνο σε μία κονσόλα. Tα παιχνίδια του primary λογαριασμού παίζουν offline και μέσα και από άλλους λογαριασμούς όπως επίσης παρέχεται και η δυνατότητα για multiplayer εάν ο λογαριασμός έχει συνδρομή PS Plus.

 

Ένας secondary λογαριασμός μπορεί να είναι σε περισσότερες κονσόλες αλλά τα παιχνίδια ενός secondary λογαριασμού παίζουν μόνο online και μόνο μέσα από τον συγκεκριμένο λογαριασμό. 

Νομιζω οτι κανεις λαθος.

Μεχρι 16 primary λογαριασμους μπορεις να εχεις σε μια κονσολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομιζω οτι κανεις λαθος.

Μεχρι 16 primary λογαριασμους μπορεις να εχεις σε μια κονσολα.

Διαφορετικά πράγματα είναι. Αναφέρω σε πόσες κονσόλες μπορεί να μπει ένας λογαριασμός ως secondary όχι πόσοι secondary μπορούν να μπουν σε μία κονσόλα. Επίσης, καλό είναι να αναφέρουμε ότι όλα αυτά απαγορεύονται σύμφωνα με τους όρους χρήσεις και απλά η sony κάνει τα στραβά μάτια.

 

edit: Τώρα πρόσεξα ότι μιλούσες για primary αλλά και πάλι δεν ανέφερα πουθενά ότι μπορούν να μπουν απεριόριστοι primary σε μία κονσόλα. Αυτό ίσως ενδιαφέρει αυτούς που αγοράζουν primary λογαριασμούς δεν έχει να κάνει με game sharing.

Επεξ/σία από gRim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@just-gamer εχεις μπλεχτει με το primary consola και λογαριασμος

 

anyway ο Grim το ανελυσε super αυτο που προσπαθουσα να ζωγραφισω σε εκθεση ιδεων

 

και προφανως ειναι παρανομο η σονυ το κανει μεχρι 2 κονσολες που ειναι δικες σου σπιτι εξοχικο πχ, ασχετα που κανεις το φιλο σου "εξοχικο". 1-1,5 χρονο πισω ηταν μεχρι 5 νομιζω κονσολες

 

τωρα σε καθε κονσολα ναι μπορεις να βαλεις πολλα account psn(16?) δε μπορεις να παιξεις ομως τα games τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@just-gamer εχεις μπλεχτει με το primary consola και λογαριασμος

 

anyway ο Grim το ανελυσε super αυτο που προσπαθουσα να ζωγραφισω σε εκθεση ιδεων

 

και προφανως ειναι παρανομο η σονυ το κανει μεχρι 2 κονσολες που ειναι δικες σου σπιτι εξοχικο πχ, ασχετα που κανεις το φιλο σου "εξοχικο". 1-1,5 χρονο πισω ηταν μεχρι 5 νομιζω κονσολες

 

τωρα σε καθε κονσολα ναι μπορεις να βαλεις πολλα account psn(16?) δε μπορεις να παιξεις ομως τα games τους

Μια χαρα μπορεις αν εχεις κανει και τους 16 λογαριασμους primary σε μια και μοναδικη κονσολα.

 

Το ειπα και ποιο πριν οτι σε μια κονσολα ps4 μπορεις να εχεις μεχρι 16 primary psn account και μεχρι νομιζω απειρα seconday accounts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα μπορεις αν εχεις κανει και τους 16 λογαριασμους primary σε μια και μοναδικη κονσολα.

 

Το ειπα και ποιο πριν οτι σε μια κονσολα ps4 μπορεις να εχεις μεχρι 16 primary psn account και μεχρι νομιζω απειρα seconday accounts.

 

Νομίζω έχεις μπερδευτεί. Μιλάμε για gamesharing και για το γεγονός ότι ένας λογαριασμός μπορεί να είναι primary μόνο σε μία κονσόλα. Δεν μιλάμε για το πόσους λογαριασμούς primary μπορεί να έχει μία κονσόλα. Άλλο το ένα άλλο το άλλο. Λόγω αυτού του περιορισμού game sharing μπορούν να κάνουν μόνο δύο λογαριασμοί μεταξύ τους. 

Είμαστε off topic και νομίζω το εξαντλήσαμε το θέμα όσο δεν πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο ειναι να διαβαζουμε λιγο πριν ποσταρουμε.

Δες λιγο τι ακριβως εγραψε στην τελευταια γραμμη ο sndev.

 

Σε αυτο απανταω.

 

Μηπως τα εχεις μπλεξει εσυ λιγο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...