Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλο ειναι να διαβαζουμε λιγο πριν ποσταρουμε.

Δες λιγο τι ακριβως εγραψε στην τελευταια γραμμη ο sndev.

 

Σε αυτο απανταω.

 

Μηπως τα εχεις μπλεξει εσυ λιγο?

 

 

Primary μπορεί να είναι ένας λογαριασμός μόνο σε μία κονσόλα. Tα παιχνίδια του primary λογαριασμού παίζουν offline και μέσα και από άλλους λογαριασμούς όπως επίσης παρέχεται και η δυνατότητα για multiplayer εάν ο λογαριασμός έχει συνδρομή PS Plus.

 

Ένας secondary λογαριασμός μπορεί να είναι σε περισσότερες κονσόλες αλλά τα παιχνίδια ενός secondary λογαριασμού παίζουν μόνο online και μόνο μέσα από τον συγκεκριμένο λογαριασμό. 

 

Το ίδιο πράγμα για τους primary ανέφερες και σε προηγούμενη απάντηση στο πρώτο μου μήνυμα χωρίς να έχω κάνει καν αναφορά στο πόσοι λογαριασμοί primary ή secondary μπορούν να μπουν σε μία κονσόλα γιατί δεν μας ενδιαφέρει για το θέμα που συζητάμε! Σε παρακαλώ ξαναδιάβασε προσεκτικά και θα δεις ότι  εμείς μιλάμε για game sharing.

Στο πρώτο μου μήνυμα έγραψα πως λειτουργούν οι secondary και primary λογαριασμοί. Εάν κατανοήσεις αυτά θα δεις ότι δεν μπορεί να γίνει game sharing ανάμεσα σε περισσότερα από δύο άτομα. Ναι μπορείς να βάλεις 16 primary σε μία κονσόλα! Είπε κανείς το αντίθετο; Game sharing δεν θα έχεις όμως γιατί δεν θα μπορούν να παίξουν οι άλλοι με secondary λογαριασμούς μέσα από τον δικό τους λογαριασμό εφόσον ένας λογαριασμός δεν μπορεί να είναι primary σε 2 κονσόλες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο Μιχαλης που τον "διαβασε" απο την αρχη τον φιλο,επαψε να ποσταρει... Εσεις γιατι συνεχιζετε ακομα;;;. Δεν καταλαβαινω γιατι ρωταει,αφου πιστευει οτι γνωριζει και επιμενει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μιχαλης που τον "διαβασε" απο την αρχη τον φιλο,επαψε να ποσταρει... Εσεις γιατι συνεχιζετε ακομα;;;. Δεν καταλαβαινω γιατι ρωταει,αφου πιστευει οτι γνωριζει και επιμενει

Σε ποιον αναφέρεσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Plus μοιράζεται ανάμεσα στα 2 accounts σε κάθε κονσόλα, αρκεί ο ένας απο τους 2 να έχει Plus.

Ομως δεν μοιράζεται σε τρίτο account.Οχι μόνο σε τρίτη κονόλα, ούτε καν στα υπόλοιπα accounts και στις δύο κονσόλες.Αυτός είναι ένας απο τους περιορισμούς του Gameshare.

 

Επίσης ο καθένας στην κονσόλα του,έχει τον λογαριασμό του deactivate και activate τον λογαριασμό του άλλου για να μπορεί ο ένας να παίζει τα παιχνίδια του άλλου.Ομως με τα υπόλοιπα accounts δεν γίνεται να τα παίξεις,είναι κλειδωμένα.Αυτό που δεν θυμάμαι να έχω δοκιμάσει είναι να κάνω activate τα υπόλοιπα accounts για να δω αν παίζουν.

 

Αν ένα απο τα δύο accounts μπεί σε δεύτερη κονσόλα ως activate πιθανόν η μία απο τις δύο κονσόλες που έγινε activate πρόσφατα να χάσει τα δικαιώματα και να κινδυνέψει με ban το account γιατί μπορεί να θεωρηθεί κλεμμένο.Η να μην πιάσει το game share.Αλλιώς θα φτιάχναμε ένα account και θα παίζαμε όλοι.

 

Οταν έχουμε game share ανάμεσα σε δύο PS4 και θέλουμε να το λήξουμε πρέπει να κάνουμε deactivate απο το site της Sony.Οταν δεν γίνεται (Αργεί,κολλάει κλπ) επικοινωνούμε με την Sony για να κάνουν deactivate.Ειδικά σε περίπτωση που η κονσόλα δεν είναι στην κατοχή μας, είναι ο μόνος τρόπος.Η αν δεν μας αφήνει λόγω του περιορισμού που πρέπει να έχουν περάσει έξι μήνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Plus μοιράζεται ανάμεσα στα 2 accounts σε κάθε κονσόλα, αρκεί ο ένας απο τους 2 να έχει Plus.

Ομως δεν μοιράζεται σε τρίτο account.Οχι μόνο σε τρίτη κονόλα, ούτε καν στα υπόλοιπα accounts και στις δύο κονσόλες.Αυτός είναι ένας απο τους περιορισμούς του Gameshare.

 

Για να μοιραστεί το plus (multiplayer) o λογαριασμός πρέπει να γίνει primary. Τότε το plus μοιράζεται σε όλα τα accounts που υπάρχουν στην κονσόλα όχι μόνο σε δύο. Τσεκαρισμένο.

 

Επίσης ο καθένας στην κονσόλα του,έχει τον λογαριασμό του deactivate και activate τον λογαριασμό του άλλου για να μπορεί ο ένας να παίζει τα παιχνίδια του άλλου.Ομως με τα υπόλοιπα accounts δεν γίνεται να τα παίξεις,είναι κλειδωμένα.Αυτό που δεν θυμάμαι να έχω δοκιμάσει είναι να κάνω activate τα υπόλοιπα accounts για να δω αν παίζουν.

 

Εάν δεν είναι ήδη primary τα άλλα accounts σε άλλη κονσόλα τότε μπορούν να ενεργοποιηθούν κανονικά όπως έχει ήδη αναφερθεί. Τσεκαρισμένο κι αυτό.

 

Αν ένα απο τα δύο accounts μπεί σε δεύτερη κονσόλα ως activate πιθανόν η μία απο τις δύο κονσόλες που έγινε activate πρόσφατα να χάσει τα δικαιώματα και να κινδυνέψει με ban το account γιατί μπορεί να θεωρηθεί κλεμμένο.Η να μην πιάσει το game share.Αλλιώς θα φτιάχναμε ένα account και θα παίζαμε όλοι.

 

Δεν μπορεί να μπει ταυτόχρονα σε άλλη κονσόλα ένας λογαριασμός ως primary. Υπάρχει ένα κόλπο που χρησιμοποιούν αυτοί που πουλάνε τους primary λογαριασμούς για να μπαίνει σε δύο κονσόλες αλλά δεν πρόκειται να γράψω κάτι παραπάνω για αυτό. 

 

Οταν έχουμε game share ανάμεσα σε δύο PS4 και θέλουμε να το λήξουμε πρέπει να κάνουμε deactivate απο το site της Sony.Οταν δεν γίνεται (Αργεί,κολλάει κλπ) επικοινωνούμε με την Sony για να κάνουν deactivate.Ειδικά σε περίπτωση που η κονσόλα δεν είναι στην κατοχή μας, είναι ο μόνος τρόπος.Η αν δεν μας αφήνει λόγω του περιορισμού που πρέπει να έχουν περάσει έξι μήνες.

 

Όταν δεν είναι στην κατοχή σου η κονσόλα το καταλαβαίνω να κάνεις το deactivate μέσω internet αλλά άμα είναι η κονσόλα ενός φίλου σου δεν μπορείς να ζητήσεις απλά να κάνει deactivate από τα settings;;; Ούτε internet ούτε τηλέφωνο στη σονυ χρειάζεται απαραίτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαθέσιμα από την 4η Ιουλίου

- Until Dawn (PS4)

- Game of Thrones Season Pass (PS4)

- That’s You! (Απαιτείται PS4 και Smartphone με το Playstation Companion App)

- Τokyo Jungle (PS3)

- Darkstalkers Resurrection (PS3)

- Don’t Die Mr Robot (PS Vita, PS4)

- Elemen4l (PS Vita)

 

https://www.youtube.com/watch?v=DP7sphavEJ0

 

πηγή

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

grim...

 

Σχετικά με την απάντηση 3:

 

Ναι, σωστά.Οταν 1 account είναι activate as primary σε 1 PS4 δεν γίνεται να γίνει activate και σε άλλη,βγάζει μύνημα οτι είναι ήδη σε άλλο PS4.Για αυτό τον λόγο πριν που πουλήσουμε το PS4 κάνουμε πρώτα deactive το/τα accounts(+intialise),αλλιώς μετά δεν γίνεται απο το site,βγάζει μήνυμα οτι πρέπει να γίνει απο την κονσόλα.

 

Σχετικά με την απάντηση 4:

 

Εχω πουλήσει1 PS3 και 1 PS4.Και στα 2 έκανα deactivate και initialize απο την κονσόλα και deactivate απο το site..Δώθηκαν στις αγγελίες.Ακόμα και σε φίλους να τα έδινα το ίδιο θα έκανα, δεν υπάρχει λόγος να μην το κάνεις.Ο φίλος μπορεί να μην είναι φίλος κάποια στιγμή. B)

 

ΥΓ1:Δεν ρισκάρω να χάσω account η να γίνει ban γιατί στο 1 απο τα 2 έχω πολλά Digital games που μοιράζω με το 2ο account.

 

ΥΓ2:Οταν είχα ήδη κάνει το τελευταίο Gameshare πρόσφατα και ήθελα να αντικαταστήσω το 1 απο τα 2 PS4, έπρεπε πρώτα να κάνω deactivate το 2step verification γιατί δεν με άφηνε να κάνω log in με το/τα 2 accounts στο site για να κάνω deactivate τα accounts απο τα PS4.Ηρθε SMS στο κινητό οτι χρησιμοποιώ υπηρεσία(2step verification ) που δεν είναι συμβατή με το site,μάλλον για λόγους ασφάλειας.Οπότε έκανα απο τα 2 PS4 deactivate το 2 step στο κάθε account για λίγες ημέρες και όταν πήρα άλλο PS4,έκανα πάλι Gameshare και 2 activateτο 2 step και στα 2 accounts στα 2 PS4.Θα μπορούσα να κάνω activate το 2 step αυτές τις ημέρες αλλά θα έπρεπε να κάνω πάλι deactivate και activate.Ας πούμε ότι το ρίσκαρα... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά παιχνίδια στο Ps Plus;

Πάει ο φούρνος μου...

 

Πέρα από την πλάκα τρομερός μήνας, το Until dawn το έχω παίξει βέβαια, αλλά αφού είναι τζαμπέ Why not;

 

Τo Game of thrones είναι ότι πρέπει λίγο πριν την κυκλοφορία της 7ης season

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ εγω το εχω τερματισει το until dawn αλλα δε θα με χαλαγε να υπαρχει κ τσαμπε μηπως το πλατινιασω καμια φορα..

Το αλλο δν το ξερω καθολου αλλα θα δειξει .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο πράγμα για τους primary ανέφερες και σε προηγούμενη απάντηση στο πρώτο μου μήνυμα χωρίς να έχω κάνει καν αναφορά στο πόσοι λογαριασμοί primary ή secondary μπορούν να μπουν σε μία κονσόλα γιατί δεν μας ενδιαφέρει για το θέμα που συζητάμε! Σε παρακαλώ ξαναδιάβασε προσεκτικά και θα δεις ότι  εμείς μιλάμε για game sharing.

Στο πρώτο μου μήνυμα έγραψα πως λειτουργούν οι secondary και primary λογαριασμοί. Εάν κατανοήσεις αυτά θα δεις ότι δεν μπορεί να γίνει game sharing ανάμεσα σε περισσότερα από δύο άτομα. Ναι μπορείς να βάλεις 16 primary σε μία κονσόλα! Είπε κανείς το αντίθετο; Game sharing δεν θα έχεις όμως γιατί δεν θα μπορούν να παίξουν οι άλλοι με secondary λογαριασμούς μέσα από τον δικό τους λογαριασμό εφόσον ένας λογαριασμός δεν μπορεί να είναι primary σε 2 κονσόλες. 

Θα το πω και μια τριτη φορα αν παλι δεν το κατλαβεις δεν μπορω να κανω κατι γι' αυτο.

 

Απαντησα στην τελευταια γραμμη(Στην εχω υπογραμιση) που ειχε γραψει το παιδι. Εσυ μου λες για τι μιλαει το τοπικ κ.τ.λ. δεν ειπα κατι γι' αυτο απλα απαντησα στην τελευταια γραμμη αυτης της παραθεσης.

 

 

@just-gamer εχεις μπλεχτει με το primary consola και λογαριασμος

 

anyway ο Grim το ανελυσε super αυτο που προσπαθουσα να ζωγραφισω σε εκθεση ιδεων

 

και προφανως ειναι παρανομο η σονυ το κανει μεχρι 2 κονσολες που ειναι δικες σου σπιτι εξοχικο πχ, ασχετα που κανεις το φιλο σου "εξοχικο". 1-1,5 χρονο πισω ηταν μεχρι 5 νομιζω κονσολες

 

τωρα σε καθε κονσολα ναι μπορεις να βαλεις πολλα account psn(16?) δε μπορεις να παιξεις ομως τα games τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το πω και μια τριτη φορα αν παλι δεν το κατλαβεις δεν μπορω να κανω κατι γι' αυτο.

 

Απαντησα στην τελευταια γραμμη(Στην εχω υπογραμιση) που ειχε γραψει το παιδι. Εσυ μου λες για τι μιλαει το τοπικ κ.τ.λ. δεν ειπα κατι γι' αυτο απλα απαντησα στην τελευταια γραμμη αυτης της παραθεσης.

 

 

Δεν κατάλαβα που κολλούσε και το μήνυμα σου που μου είπες ότι έκανα λάθος όσον αφορά των αριθμό των λογαριασμών που μπορούν να μπουν σε μία κονσόλα όταν δεν έκανα καν αναφορά σε κάτι τέτοιο. Επίσης, άλλο καταλαβαίνω εγώ ότι θέλει να πει ο sndev διαβάζοντας την τελευταία πρόταση χωρίς να την απομονώσω αλλά σε συνδυασμό με την προηγούμενη (ότι μπορούσες να κάνεις activate σε περισσότερες από μία κονσόλες με αποτέλεσμα gamesharing με πάνω από δύο άτομα ενώ τώρα δεν γίνεται)  αλλά μικρή σημασία έχει πιστεύω. Anyway, άκρη δεν θα βγάλουμε και επειδή είμαστε offtopic και έχουμε κουράσει κάποιους καλύτερα να γυρίσουμε on topic. Το θέμα του game sharing και plus (multiplayer) το εξαντλήσαμε πιστεύω και δεν έχουμε κάτι άλλο να προσθέσουμε  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαθέσιμα από την 4η Ιουλίου

- Until Dawn (PS4)

- Game of Thrones Season Pass (PS4)

- That’s You! (Απαιτείται PS4 και Smartphone με το Playstation Companion App)

- Τokyo Jungle (PS3)

- Darkstalkers Resurrection (PS3)

- Don’t Die Mr Robot (PS Vita, PS4)

- Elemen4l (PS Vita)

 

https://www.youtube.com/watch?v=DP7sphavEJ0

 

πηγή

Το game of thrones το έχω παίξει στο pc τουλάχιστον τη πρώτη season δεν είδα αν βγήκε και κατι στη συνέχεια το until dawn ήθελα να το παίξω δεν ψηνομουν να το αγοράσω οπότε μια χαρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το game of thrones ειναι της telltales(γιατι ειχε βγει και αλλη μια βλακεια)αρα τρωγεται.Το Until dawn ειναι παιχνιδαρα.

 

Βασικα μονο με αυτα τα 2 παιχνιδια τα εχει βγαλει τα χρηματα της η συνδρομη για μενα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...