Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδη οπως ειμαι τωρα, (μιας και εκανα 3μηνο τον μαιο, δεν εχει ληξει ακομα) πληρωνω για αλλους 3 μηνες και ολα ειναι οπως πριν? Θα συνεχιστει το plus μετα το περας του 3μηνου που εχω πληρωσει ή μολις πληρωσω αλλο ενα τριμηνο ξεκιναει απο εκεινη τη στιγμη το νεο και ας μην εχει τελειωσει το παλιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εστω οτι ενεργοποιησες την τριμηνη την 1/5/13

Ληγει 31/7/13

Εαν πληρωσεις (ενεργοποιησεις) αυριο 19/7 νεα τριμηνη συνεχιζει κανονικα η υπαρχουσα σου μεχρι το τελος της (31/7) και η νεα θα αρχισει να μετραει απο 1/8 εως και 31/10. Αυτο ισχυε εως και τα χριστουγεννα σιγουρα. Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι. Για να εισαι 100% σιγουρος ενεργοποιεις τη νεα συνδρομη στις 1/8 και δεν εχεις θεμα.

 

Εαν ενεργοποιησεις νεα συνδεση μετα το περας της υφισταμενης (παραδειγμα 15/8) τοτε απο 1/8 εως 15/8 δε θα μπορεις να παιξεις οτι εχεις αγορασει (δεν ξερω τι γινεται σε περιπτωση που εχεις offline την κονσολα αν θα μπορεις). Σιγουρα ομως στις 15/8 θα μπορεις να παιξεις οτι εχεις ηδη αγορασει με οτι εχει καταχωρηθει στο λογαριασμο σου απο προηγουμενες συνδρομες. δηλαδη ξαναενεργοποιουνται τα παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εστω οτι ενεργοποιησες την τριμηνη την 1/5/13

Ληγει 31/7/13

Εαν πληρωσεις (ενεργοποιησεις) αυριο 19/7 νεα τριμηνη συνεχιζει κανονικα η υπαρχουσα σου μεχρι το τελος της (31/7) και η νεα θα αρχισει να μετραει απο 1/8 εως και 31/10. Αυτο ισχυε εως και τα χριστουγεννα σιγουρα. Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι. Για να εισαι 100% σιγουρος ενεργοποιεις τη νεα συνδρομη στις 1/8 και δεν εχεις θεμα.

τον νοεμβριο που ειχε γινει το λαθος και χρεωνε το τριμηνο 5.62€ ειχα βαλει 4 τριμηνα στο καπακι, και οι συνδρομες περαστηκαν κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδρομητική υπηρεσία και να την ενεργοποιείς δωρεάν λίγο δύσκολο :P

 

Τα υπόλοιπα μαζεμένα θα τα βρεις εδώ

 

http://www.insomnia.gr/topic/492219-%CF%80%CF%89%CF%82-%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%84%CE%BF%CF%85%CE%B3%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%BF-playstation-plus/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδρομητική υπηρεσία και να την ενεργοποιείς δωρεάν λίγο δύσκολο :P

 

Τα υπόλοιπα μαζεμένα θα τα βρεις εδώ

 

http://www.insomnia.gr/topic/492219-%CF%80%CF%89%CF%82-%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%84%CE%BF%CF%85%CE%B3%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%BF-playstation-plus

Αα νόμιζα το ενεργοποιώ free και πληρώνω κάθε χρόνο κλπ.. Θέλει κάρτες και τέτοια; Εγώ είμαι 17 ακόμα δεν ασχολούμαι με αυτά. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και κάρτες που μπορείς να αγοράσεις από κατάστημα, δε χρειάζεται απαραίτητα χρεωστική/πιστωτική για να το βάλεις.

Ναι μου τα λες αναλυτικά λίγο; Σε pm αν θες όχι εδώ.. Για να το κάνω μια και καλή, βήμα βήμα πες μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τίποτα περίπλοκο. 

 

Παίρνεις Link.png Site: http://www.plaisio.gr/games/ps3/ps3-accessories/Sony-Playstation-Plus-Cards-Subscribe-365-days.htm">αυτή την κάρτα, περνάς στο PSN τον κωδικό που έχει και αυτό ήταν. Πού ακριβώς στο PSN δε θυμάμαι τώρα, αλλά κάπου θα λέει redeem code ή κάτι τέτοιο. Σίγουρα θα γράφει κι οδηγίες η κάρτα πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τίποτα περίπλοκο. 

 

Παίρνεις Link.png Site: http://www.plaisio.gr/games/ps3/ps3-accessories/Sony-Playstation-Plus-Cards-Subscribe-365-days.htm">αυτή την κάρτα, περνάς στο PSN τον κωδικό που έχει και αυτό ήταν. Πού ακριβώς στο PSN δε θυμάμαι τώρα, αλλά κάπου θα λέει redeem code ή κάτι τέτοιο. Σίγουρα θα γράφει κι οδηγίες η κάρτα πάνω.

Αααα τέτοια κάρτα εντάξει θα την παραγγείλω άμεσα όταν πάρω την κονσόλα.. Όταν περάσει ο 1 χρόνος, θα μπορώ να παίξω τα παιχνίδια από το plus; Και, όταν περάσει 1 μήνας και αλλάξουν τα παιχνίδια, θα μπορώ να παίξω τα προηγούμενα; Είναι σαν αγορασμένα, θα τα έχω για πάντα δηλαδή; Ή ο,τι προλάβω τον μήνα αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο,τι είναι διαθέσιμο για ένα μήνα (ή για όσο είναι) μπορείς να το κατεβάσεις μέσα σε αυτό το μήνα (ή για όσο είναι). Μετά μένει στο λογαριασμό σου και μπορείς να το παίξεις και να το ξανακατεβάσεις όποτε θες, αρκεί να έχεις Plus. Αν η συνδρομή λήξει και δεν την ανανεώσεις χάνεις την πρόσβαση σε αυτά τα παιχνίδια, αλλά όταν την ανανεώσεις είναι πάλι διαθέσιμα όσα είχες κατεβάσει να τα παίξεις ή να τα κατεβάσεις πάλι. 

 

Αυτά ισχύουν για τα παιχνίδια που δίνει δωρεάν. Οτιδήποτε άλλο αγοράσεις μέσω προσφορών που ισχύουν για μέλη του Plus είναι για πάντα δικά σου ανεξαρτήτως συνδρομής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιχνίδια που κατεβάζουμε απο το plus μπορούμε να τα κάνουμε backup σε ένα εξωτερικό σκληρο?

Αν πάρω συνδρομή ετήσια δεν βλέπω να με φτάνει ο χώρος με το μέγεθος που εχουν και αναγκαστικά πρέπει να σβήνω όσα τερματίζω.

Αν ειναι να πάρω τώρα που είναι νωρίς (τώρα έβαλα plus)  ενα μεγαλύτερο δίσκο για το ps3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...