Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, takataden είπε

Παιδιά,το resident evil 3 είναι τελικά μόνο για το PREMIUM..? Εχω EXTRA και έχεισ σαν επιλογή μόνο να κάνεις αναβάθμιση στο PREMIUM για να το κατεβασεις..

Μπες από το app και δοκίμασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, takataden είπε

Ευχαριστώ πολύ!! Μόνο έτσι το πήρε...

ευχαριστώ και εγω. Δεν μπορούσα να το κατεβάσω , τώρα από το app μια χαρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται οτι ωθούν τον κόσμο στην αγορά των πιο ακριβών πακέτων.

3ος χρόνος συνδρομής και τόσο χάλια σερί δεν έχω ξανα-ματα-δεί.

Αν μετά βίας βρίσκεις 1 παιχνίδι να παίξεις, δικαιολογεί τα χρήματά του μόνο για το online;

Η αύξηση τιμών γιατί έγινε; Επειδή ακρίβυνε το λάδι; Το μόνο που είδαμε ήταν φτωχοποίηση της λίστας παιχνιδιών...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, alexcas777 είπε

Άλλος ένας μήνας δικαίωσης που δεν ανανεώσαμε τη συνδρομή...

Αν παίζεις online Division 2, CoD και αγωνες F1 όπως εγω δυστυχως ανανεώνεις την συνδρομή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vorlon68 είπε

Αν παίζεις online Division 2, CoD και αγωνες F1 όπως εγω δυστυχως ανανεώνεις την συνδρομή

Ουσιαστικά αυτό τους έχει σώσει, ότι για κάποιο λόγο που δεν καταλαβαίνω, αν θες να παίξεις online ένα παιχνίδι που ήδη έχεις πληρώσει, πρέπει να πληρώνεις και plus συνδρομή. Αν το είχαν όπως παλιά στο PS3, πιστεύω δεν θα είχαν ούτε την μισή βάση plus συνδρομητών ή θα αναγκαζοντουσαν να δίνουν πιο σοβαρά παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/3/2024 στις 11:58 ΠΜ, vorlon68 είπε

Αν παίζεις online Division 2, CoD και αγωνες F1 όπως εγω δυστυχως ανανεώνεις την συνδρομή

Το Division 2 τελικά είναι καλύτερο απο το 1;Είχα διαβάσει παλιά κάποια αρνητικά σχόλια.

Εχουν ανακοινώσει πότε περίπου θα βγεί το Divion 3 και αν θα είναι και για PS4;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AntiCambeR είπε

Το Division 2 τελικά είναι καλύτερο απο το 1;Είχα διαβάσει παλιά κάποια αρνητικά σχόλια.

Εχουν ανακοινώσει πότε περίπου θα βγεί το Divion 3 και αν θα είναι και για PS4;

Για μενα ειναι πολυ καλύτερο. Για το 3 λένε το 2025 και θα ειναι μονο για το PS5

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη επαφή με Playstation plus και ηθελα τα φώτα σας.

Να πάρω συνδρομή απο το επίσημο site η συμφέρει να παρω από αλλου; 

Με το essential πακετο, αν καταλαβα καλά δεν δινουν λιστα παιχνιδιών αλλα μόνο monthly trials που παιζεις λίγο και μετά πρεπει να τα αγοράσεις, σωστα;

Αν θελω να αγοράσω κάποιο παιχνίδι πχ  απο το store αντι hardcopy, που βλεπω τις τιμές; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω οτι μπορείς να πάρεις συνδρομή από αλλού (μπορεί να γίνεται και να μη το γνωρίζω).

Αυτό που κάνουν οι περισσότεροι είναι να περιμένουν την "επίσημη" προσφορά της Sony (25-30% σε non members) και αγοράζουν την συνδρομή, με προπληρωμένες κάρτες ps store που παίρνουν σε χαμηλότερη τιμή από την κανονική μέσω διαδικτυακών καταστημάτων κωδικών(πχ eneba).

Με την φθηνή συνδρομή ps plus, παίρνεις κάθε μήνα "δώρο" ολόκληρα παιχνίδια (για ps5 είναι 3/μήνα) τα οποία μπορείς να τα παίζεις όσο διαρκεί η συνδρομή σου. Παράλληλα σου δίνεται η πρόσβαση σε online gaming (σε κάποια είναι δωρεάν το online όπως πχ το fortnite αλλά σε άλλα δε σε αφήνει χωρίς συνδρομή) ενώ μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το cloud saving. Θεωρητικά στα plus members δίνει και μια μικρή έκπτωση σε ορισμένα παιχνίδια η οποία είναι αδιάφορη της περισσότερες φορές και κάποια δωράκια σε addons - skins κλπ.

Αν θες να αγοράσεις κάποιο παιχνίδι και μπεις στο store, βλέπεις κανονικά την τιμή του, δεν κατάλαβα το ερώτημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

PS Plus Extra / Premium (April) - Animal Well, Deliver Us Mars, Lego Marvel’s Avengers & More

Deliver Us Mars | PS4, PS5

Lego Marvel’s Avengers | PS4

 

PlayStation Premium | Classics

Alone in the Dark: The New Nightmare (original PlayStation version) | PS4, PS5

· Star Wars: Rebel Assault II: The Hidden Empire (original PlayStation version) | PS4, PS5

· MediEvil (original PlayStation version) | PS4, PS5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...