Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 hours ago, Gkostas2007 said:

Εμένα που έληξε πριν 20 μέρες η συνδρομή μου, έχω μήνυμα ότι μπορώ να ξαναβάλω στο Extra με 71€ έως και 11/2. Προσωπικά δεν νομίζω να το κάνω καθώς δεν παίζω online. Πιο πολύ με ενδιέφερε η βιβλιοθήκη με τα δωρεάν παιχνίδια, συν τα 3 παιχνίδια που δίνει κάθε μήνα. Αλλά, τους τελευταίους μήνες αφενός τα δωρεάν παιχνίδια που δίνουν είναι άθλια, αφετέρου από την βιβλιοθήκη έχουν μείνει πολύ λίγα παιχνίδια που αξίζουν και δεν έχω παίξει ακόμα (κάποιο Tomb Raider, Death Stranding, Ghost of Tsushima, God of War & Arkham Knight), τα οποία ανεβαίνουν συνέχεια σε προσφορές αν θέλω να τα αγοράσω και δεν θα έχω και το άγχος να τα παίξω όλα μέσα σε ένα χρόνο.

Αν τώρα αποφασίσουν να ρίξουν την τιμή σε λογικά επίπεδα (ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί την αύξησαν), να βάλουν πιο σοβαρά παιχνίδια στην βιβλιοθήκη και να μην βγάζουν τα καλά τους (όπως έκαναν όταν έβγαλαν το spiderman, far cry 5, Yakuza 6, Ghost Recon, Shadow of Mordor κλπ), τότε ίσως το ξανασκεφτώ.

πολύ ωραία τοποθετήθηκες. ακριβώς έτσι νιώθω και εγώ. Δεν πρόκειται να ανανεώσω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Gkostas2007 είπε

Στο email το πήρα

11/2 μου βγάζει εμένα

Ωραία μου λήγει 4 για να δούμε θα μου βγάλει την προσφορά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Gkostas2007 είπε

Στο email το πήρα

Λογικά είναι προσφορά της Sony, υπάρχει στο PS Store στην κατηγορία Plus.

Εναλλακτικά, Settings-Account management-Account information-Subscriptions-Subscribe.

Εκεί εμένα, μου γράφει ότι έχει λήξει η συνδρομή μου στις 19/12-2023, όταν πατάω στο subscribe, μου βγάζει τις 3 συνδρομές με έκπτωση.Το περίεργο, είναι ότι η extra (71.81€) έχει την ίδια τιμή με την Essential (71.99€).Η Premium έχει 101.83€.Αν και δεν το υπολογίζουν ακριβώς, "πέφτουν έξω μερικά cents".Πχ Στην extra γράφει 5.99€/month, αυτό βγαίνει 5.99€x12=71.88€.Στην Essential, γράφει 71.99€-6.00€/month x12=72€.Δεν έχει όμως ουσιαστική σημασία.

Το θέμα, είναι ότι αν αποφασίσω να βάλω 12μηνη Essential η Extra, να βγεί πιο φθηνά, πχ απο  MaxPlay.gr, η Eneba.

Στο maxPlay είναι μη διαθέσιμη η 12 μήνη εδώ και καιρό και στο Eneba δεν λειτουργούν το site τώρα που μπήκα.

Πιο πολύ την 12μηνη τόσα χρόνια, την είχα για να έχω όσα Plus games άξιζαν, έπαιζα και 2-3 online games.

Είχα πετύχει καλές προσφορές, 35+40€/χρόνο από τις μεγάλες αλυσίδες, η τελευταία ήταν απο προσφορά της Sony 30€.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας, επαιξα και τερματισα το a plague tale requiem, εχει καποιος να προτεινει κατι αναλογο; Δηλαδη γριφους-ψάξιμο και λιγο πολεμο  , εχετε κατι να προτεινετε;ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, alelo είπε

Ωραία μου λήγει 4 για να δούμε θα μου βγάλει την προσφορά 

Μια χαρά σου έχει κάτσει τότε ;) 

1 ώρα πριν, AntiCambeR είπε

Λογικά είναι προσφορά της Sony, υπάρχει στο PS Store στην κατηγορία Plus.

Εναλλακτικά, Settings-Account management-Account information-Subscriptions-Subscribe.

Εκεί εμένα, μου γράφει ότι έχει λήξει η συνδρομή μου στις 19/12-2023, όταν πατάω στο subscribe, μου βγάζει τις 3 συνδρομές με έκπτωση.Το περίεργο, είναι ότι η extra (71.81€) έχει την ίδια τιμή με την Essential (71.99€).Η Premium έχει 101.83€.Αν και δεν το υπολογίζουν ακριβώς, "πέφτουν έξω μερικά cents".Πχ Στην extra γράφει 5.99€/month, αυτό βγαίνει 5.99€x12=71.88€.Στην Essential, γράφει 71.99€-6.00€/month x12=72€.Δεν έχει όμως ουσιαστική σημασία.

Είναι θέμα μάρκετινγκ. Θέλουν να φέρουν κόσμο στο Extra και όχι στο Essential, για να το δοκιμάσει μπας και γλυκαθεί από την βιβλιοθήκη του Extra και παραμείνει σε αυτό και μετά το τέλος της αρχικής 12μηνης συνδρομής, πληρώνοντας παραπάνω τιμή. Ουσιαστικά μια επένδυση είναι. Σου δίνουν κάτι "φθηνά" για να σε κρατήσουν τα επόμενα χρόνια σε κανονική τιμή.

Εν τω μεταξύ βλέπω τα παιχνίδια του Φλεβάρη και απλά γελάω που τολμάνε να ζητάνε 71€ στο Essential γι' αυτές τις αηδίες και για να παίζει καποιος online

image.jpeg

Επεξ/σία από Gkostas2007
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Gkostas2007 είπε

Μια χαρά σου έχει κάτσει τότε ;) 

Είναι θέμα μάρκετινγκ. Θέλουν να φέρουν κόσμο στο Extra και όχι στο Essential, για να το δοκιμάσει μπας και γλυκαθεί από την βιβλιοθήκη του Extra και παραμείνει σε αυτό και μετά το τέλος της αρχικής 12μηνης συνδρομής, πληρώνοντας παραπάνω τιμή. Ουσιαστικά μια επένδυση είναι. Σου δίνουν κάτι "φθηνά" για να σε κρατήσουν τα επόμενα χρόνια σε κανονική τιμή.

Εν τω μεταξύ βλέπω τα παιχνίδια του Φλεβάρη και απλά γελάω που τολμάνε να ζητάνε 71€ στο Essential γι' αυτές τις αηδίες και για να παίζει καποιος online

image.jpeg

Ναι, σπάνια βάζουν αξιόλογα παιχνίδια.

Και δεν βλέπω να γράφει μέχρι πότε είναι η προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Eddy_Gordo είπε

Ξερουμε πότε φεύγει το πλαγκ τειλ 2 ;

Το plague tale όσο το κανεις claim μέχρι τις 5 Φεβ, παραμένει στην βιβλιοθήκη σου, ως τα δωρεάν του μήνα. Δεν είναι στον κατάλογο έξτρα. 

Edit: @Eddy_Gordo επειδή είδα ότι έβαλες weird πάνω, προφανώς θέλει ενεργή συνδρομή. Αλλά ακόμα και να λήξει, παραμένει στην βιβλιοθήκη σου αλλά κλειδωμένο. 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Salonica7 είπε

καλησπέρα εβαλα την ps plus extra σημερα μπορείτε να μου πείτε πως απενεργοποιήειτε η αυτόματη ανανέωση;μην κανω καμια χαζομαρα;

Απο browser, εικονιδιο αβαταρ πανω δεξια -> sub management -> "cancel". Αντιστοιχα απο κονσολα

image.png.4fbfd6fc7842f21c68507830992f882b.png 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, SabotazNic είπε

 

Εν τω μεταξυ, (γνωμουλα μου παντα, να περασει δεν βριζω :P), το Spider-Man, ειναι ο ορισμος του "ξερεις τι παιρνεις". Με τα καλα του και τα κακα του φυσικα.

Προσωπικα ειμαι τεραστιος φαν, σε καποιους φιλους μου ειναι εντελως αδιαφορο, ομως ξερεις ακριβως τι θα παρεις. Αν καποιο παιχνιδι δεν χρειαζεται free trial, ειναι αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...