Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, efthimis20 είπε

Πως γίνεται πχ να αγοράσω τη συνδρομή ενός έτους ps plus extra  στα 100 ευρώ από το public? 

Και γιατί στο  store έχει η ίδια 125? 

IMG_20240112_132924.jpg

Είναι οι παλιές τιμές που δεν τις έχουν ανανεώσει 

2 ώρες πριν, efthimis20 είπε

Παιδιά καλησπέρα, είμαι καινούργιος στο  PlayStation Plus κτλ, για αυτό θα ήθελα μια βοήθεια. 

Αγόρασα ένα Μεταχείρισμενο ps5 και το λογαριασμό μαζί του φίλου, και έχει  συνδρομή ps plus extra μέχρι 17 Γενάρη. 

Έχει στο λογαριασμό του κάπου 80 παιχνιδια. 

Τώρα ρωτάω μπορώ να πάρω αυτή τη κάρτα από το Γερμανό πχ των 60 ευρώ, και να κάνω ανανέωση? Θα δουλέψει? Στο     essential δε με πειράζει.

Γιατί για το  extra μου ζητάει 125  το χρόνο

 

ΑΝ τον λογαριασμό τον κρατήσεις και δεν τον ξανά χρησιμοποιήσει ο φίλος, ναι μπορείς να πάρεις την 60αρα. Παιχνίδια που έχουν προστεθεί στην βιβλιοθήκη λόγω extra, θα κλειδώσουν. Θα έχεις πρόσβαση μόνο στα 3 παιχνίδια του μήνα που έκανε claim. 

Ωστόσο, αν αποφασίσεις να αναβαθμίσεις στην extra, μπορείς πληρώνοντας την διαφορά των συνδρομών (δεν θα πληρώσεις προφανώς 65 επειδή θα πάρεις 60αρα essential, 45 όσο είναι η διαφορά στο ps store). Μπορείς να βάλεις και μια 50αρα από τα παραπάνω site για να γλυτώσεις ένα 10αρικο στο wallet

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Είναι οι παλιές τιμές που δεν τις έχουν ανανεώσει 

ΑΝ τον λογαριασμό τον κρατήσεις και δεν τον ξανά χρησιμοποιήσει ο φίλος, ναι μπορείς να πάρεις την 60αρα. Παιχνίδια που έχουν προστεθεί στην βιβλιοθήκη λόγω extra, θα κλειδώσουν. Θα έχεις πρόσβαση μόνο στα 3 παιχνίδια του μήνα που έκανε claim. 

Ωστόσο, αν αποφασίσεις να αναβαθμίσεις στην extra, μπορείς πληρώνοντας την διαφορά των συνδρομών (δεν θα πληρώσεις προφανώς 65 επειδή θα πάρεις 60αρα essential, 45 όσο είναι η διαφορά στο ps store). Μπορείς να βάλεις και μια 50αρα από τα παραπάνω site για να γλυτώσεις ένα 10αρικο στο walle

Οκ το κατάλαβα , σε ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ερώτηση σαν πρώτη φορά συνδρομητής PS Plus: αν έχω κατεβασμένο ένα παιχνίδι από game catalogue, πχ το AC Odyssey, και αγοράσω το season pass του, θα έχω κανονικά πρόσβαση ή θα πρέπει να έχω αγοράσει κανονικά και το base game? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, george94pav είπε

Ερώτηση σαν πρώτη φορά συνδρομητής PS Plus: αν έχω κατεβασμένο ένα παιχνίδι από game catalogue, πχ το AC Odyssey, και αγοράσω το season pass του, θα έχω κανονικά πρόσβαση ή θα πρέπει να έχω αγοράσει κανονικά και το base game? 

Θα έχεις κανονικά προσβαση, αλλα οταν φυγει το game απο το plus, τα σου μείνει το season pass χωρις να μπορεις να παίξεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vorlon68 είπε

Θα έχεις κανονικά προσβαση, αλλα οταν φυγει το game απο το plus, τα σου μείνει το season pass χωρις να μπορεις να παίξεις.

Τέλεια, αυτό ήθελα να ξέρω. Κάπου είχα διαβάσει στο Reddit ότι πρέπει να έχεις αγορασμενο και το game αλλά δεν μου κολλούσε καθόλου. Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, trelomam είπε

Εχω κατεβασει και παιζω παιχνιδι απο το monthly games ps plus μεχρι ποτε θα μπορω να το εχω;

Τα monthly games τα προσθετεις στην βιβλιοθηκη σου και τα εχεις μεχρι να ληξει η συνδρομη. Τα παιχνιδια του game catalogue (extra/premium) μεχρι να τα αφαιρεσουν απο τον καταλογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μόλις βγήκε προμο για νέους συνδρομητές. Τσάμπα βιαστηκα και πήρα πριν 2 εβδομάδες την extra με κάρτες instant gaming στα 96 σύνολο. 

Εμένα μου βγάζει αν θέλω με 16 ευρώ επιπλέον να πάω στο Premium

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα που έληξε πριν 20 μέρες η συνδρομή μου, έχω μήνυμα ότι μπορώ να ξαναβάλω στο Extra με 71€ έως και 11/2. Προσωπικά δεν νομίζω να το κάνω καθώς δεν παίζω online. Πιο πολύ με ενδιέφερε η βιβλιοθήκη με τα δωρεάν παιχνίδια, συν τα 3 παιχνίδια που δίνει κάθε μήνα. Αλλά, τους τελευταίους μήνες αφενός τα δωρεάν παιχνίδια που δίνουν είναι άθλια, αφετέρου από την βιβλιοθήκη έχουν μείνει πολύ λίγα παιχνίδια που αξίζουν και δεν έχω παίξει ακόμα (κάποιο Tomb Raider, Death Stranding, Ghost of Tsushima, God of War & Arkham Knight), τα οποία ανεβαίνουν συνέχεια σε προσφορές αν θέλω να τα αγοράσω και δεν θα έχω και το άγχος να τα παίξω όλα μέσα σε ένα χρόνο.

Αν τώρα αποφασίσουν να ρίξουν την τιμή σε λογικά επίπεδα (ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί την αύξησαν), να βάλουν πιο σοβαρά παιχνίδια στην βιβλιοθήκη και να μην βγάζουν τα καλά τους (όπως έκαναν όταν έβγαλαν το Spiderman, Far Cry 5, Yakuza 6, Ghost Recon, Shadow of Mordor κλπ), τότε ίσως το ξανασκεφτώ.

Επεξ/σία από Gkostas2007
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Gkostas2007 είπε

Εμένα που έληξε πριν 20 μέρες η συνδρομή μου, έχω μήνυμα ότι μπορώ να ξαναβάλω στο Extra με 71€ έως και 11/2. Προσωπικά δεν νομίζω να το κάνω καθώς δεν παίζω online. Πιο πολύ με ενδιέφερε η βιβλιοθήκη με τα δωρεάν παιχνίδια, συν τα 3 παιχνίδια που δίνει κάθε μήνα. Αλλά, τους τελευταίους μήνες αφενός τα δωρεάν παιχνίδια που δίνουν είναι άθλια, αφετέρου από την βιβλιοθήκη έχουν μείνει πολύ λίγα παιχνίδια που αξίζουν και δεν έχω παίξει ακόμα (κάποιο Tomb Raider, Death Stranding, Ghost of Tsushima, God of War & Arkham Knight), τα οποία ανεβαίνουν συνέχεια σε προσφορές αν θέλω να τα αγοράσω και δεν θα έχω και το άγχος να τα παίξω όλα μέσα σε ένα χρόνο.

Αν τώρα αποφασίσουν να ρίξουν την τιμή σε λογικά επίπεδα (ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί την αύξησαν), να βάλουν πιο σοβαρά παιχνίδια στην βιβλιοθήκη και να μην βγάζουν τα καλά τους (όπως έκαναν όταν έβγαλαν το spiderman, far cry 5, Yakuza 6, Ghost Recon, Shadow of Mordor κλπ), τότε ίσως το ξανασκεφτώ.

Στο PS4/5 σου έβγαλε ειδοποίηση, η στο PS email;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AntiCambeR είπε

Στο PS4/5 σου έβγαλε ειδοποίηση, η στο PS email;

Στο email το πήρα

23 λεπτά πριν, alelo είπε

Ξέρουμε λήγει η προσφορά αυτή ;

11/2 μου βγάζει εμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...