Προς το περιεχόμενο

Warcraft (Η ταινία)


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το cgi των κτηρίων και των τοπίων μου φαίνεται πιο πολύ επιτηδευμένα καρτουνίστικο παρά κακοφτιαγμένο. Δε ξέρω αν αυτό είναι απαραίτητα αρνητικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 948
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα κτήρια νομίζω, τουλάχιστον αρκετά από αυτά υπάρχουν real σε studio, οπότε οποιοδήποτε cgi εφε που φαίνεται να έχουν μάλλον όντως είναι επιτηδευμένο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αν δεν γκρινιάξουν (έστω και προκαταβολικά) αυτοί που έχουν παίξει τα παιχνίδια, τότε ποιοι θα γκρινιάξουν; :P

Μα δε γκρινιάζουν αυτοί που έχουν παίξει το Warcraft:Orcs & Humans αλλά αυτοί που ξεκίνησαν να παίζουν το Warcraft IIΙ και μετά έπιασαν το Wow και γκρινιάζουν επειδή θέλουν μια ταινία για το παιχνίδι που παίζουν και όχι για ένα παιχνίδι που δεν έχουν παίξει, ο απόλυτος παραλογισμός...

3 ταινιες του Αρχοντα και 3 με το Hobbit και παλι βλεπουμε μονο ανρθωπους εναντια σε Ορκ. Λογικο ειναι ο κοσμος να κραζει το trailer.

Σοβαρά τώρα, εσύ είδες 6 ταινίες, διάβασες 4 βιβλία(αν τα διάβασες) και το μόνο που είδες ήταν άνθρωποι ενάντια σε oρκ;

Kράζουμε μόνο για να κράξουμε, δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τρέιλερ γαμει. Το στορυ αν κρατήσουν έστω ενα 70% ( αν και είμαι αισιόδοξος οτι θα κρατήσουν το 90% τουλαχιστον) γαμει. Το cgi γαμει. Σίγουρα θα ηταν πολύ καλυτερα αν το κάνα cinematic αλλά εμένα προσωπικά δεν με χαλάει καθόλου. Πως θα μπορουσα άλλωστε να κανουν τα Όρκς χωρίς cgi;; Το μακιγιάζ και τα εφέ θα τους μείωναν πολύ!!! Και το μονο σίγουρο είναι οτι σαν στορυ δεν έχουμε απλα τους ορκ vs humans. Ελπίζω τουλαχιστον οτι δεν θα είναι έτσι. Το warcraft έχει τόση δολοπλοκία, ιντριγκα, συμφέροντα και ρουφιανια που τυφλά να έχει το GoT. Το story του είναι τόσο βαθύ και πολύπλοκο που για να πουν τα γεγονότα του warcraft 1 δεν φτανει μονο μια ταινία... Σίγουρα τα γεγονότα του WoW έχουν περισσότερο ψωμί γιατί είναι πιο καλοδουλεμενα. Αλλά απο κάπου πρεπει να ξεκινήσεις!!! Και για κάποιον που τώρα μπαίνει σε αυτον τον κοσμο είναι η καλύτερη αρχη!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τρέιλερ γαμει. Το στορυ αν κρατήσουν έστω ενα 70% ( αν και είμαι αισιόδοξος οτι θα κρατήσουν το 90% τουλαχιστον) γαμει. Το cgi γαμει. Σίγουρα θα ηταν πολύ καλυτερα αν το κάνα cinematic αλλά εμένα προσωπικά δεν με χαλάει καθόλου. Πως θα μπορουσα άλλωστε να κανουν τα Όρκς χωρίς cgi;; Το μακιγιάζ και τα εφέ θα τους μείωναν πολύ!!! Και το μονο σίγουρο είναι οτι σαν στορυ δεν έχουμε απλα τους ορκ vs humans. Ελπίζω τουλαχιστον οτι δεν θα είναι έτσι. Το warcraft έχει τόση δολοπλοκία, ιντριγκα, συμφέροντα και ρουφιανια που τυφλά να έχει το GoT. Το story του είναι τόσο βαθύ και πολύπλοκο που για να πουν τα γεγονότα του warcraft 1 δεν φτανει μονο μια ταινία... Σίγουρα τα γεγονότα του WoW έχουν περισσότερο ψωμί γιατί είναι πιο καλοδουλεμενα. Αλλά απο κάπου πρεπει να ξεκινήσεις!!! Και για κάποιον που τώρα μπαίνει σε αυτον τον κοσμο είναι η καλύτερη αρχη!!!

 

Και εγώ θα το ήθελα να είναι μόνο όπως είναι τα Cinematics αλλά νομίζω ότι έτσι δεν μπορεί να βάλει υποψηφιότητα για Όσκαρ. Μπορεί να κάνω και λάθος, αν ξέρει κάποιος ας μας διευκρινίσει. Πάντως αν ισχύει αυτό που λέω μπορεί αν το έκαναν live action με ηθοποιούς για να μπορούν να παίξουν στα Όσκαρ. Όλοι ξέρουν το WoW οπότε δεν είναι απίθανο να παίξει και για Όσκαρ. Φαντάσου λοιπόν να βάλει η blizzard στο "βιογραφικό" της και ταινία που έχει πάρει και Oscar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αν δεν γκρινιάξουν (έστω και προκαταβολικά) αυτοί που έχουν παίξει τα παιχνίδια, τότε ποιοι θα γκρινιάξουν; :P

 

Αυτό εννοείται. Παρά αυτά όμως επειδή μυρίζομαι ότι το πάνε για epic άρμεγμα και στον κινηματογράφο πρέπει από κάπου να ξεκινήσουν. Ο πόλεμος orc VS ανθρώπων είναι εκεί που ξεκίνησε το Warcraft οπότε γιατί όχι και στον κινηματογράφο έτσι ώστε να προσελκύσει και νέο κοινό σαν η νέα vanila fantasy ταινία μετά το Lord of the rings; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Πως θα μπορουσα άλλωστε να κανουν τα Όρκς χωρίς cgi;; Το μακιγιάζ και τα εφέ θα τους μείωναν πολύ!!!

 

Πηγαινε 15 χρόνια πίσω να δεις τι σημαινει orc στο lotr με μακιγιαζ... 15 ΟΛΟΚΛΗΡΑ τεχνολογικά χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πηγαινε 15 χρόνια πίσω να δεις τι σημαινει orc στο lotr με μακιγιαζ... 15 ΟΛΟΚΛΗΡΑ τεχνολογικά χρόνια

Συγκρίνεις "διαφορετικά" orcs...

 

Στο Lotr είχαν orcs/goblins που ήταν μικρότερου μεγέθους από έναν άνθρωπο και Uruk-hai που ήταν ίδιο μέγεθος με έναν άνθρωπο. Στο Warcraft τα Orcs είναι ντούκια...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι, στην ουσια τα Warcraft Orcs ειναι Hulk με χαυλιοδοντες.


Πηγαινε 15 χρόνια πίσω να δεις τι σημαινει orc στο lotr με μακιγιαζ... 15 ΟΛΟΚΛΗΡΑ τεχνολογικά χρόνια

 

μου θυμιζεις αυτους που λεγανε οτι οι Na'Vi θα δειχνανε καλυτερα με ξυλοποδαρα και μακιγιαζ αντι για CGI..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εννοείται. Παρά αυτά όμως επειδή μυρίζομαι ότι το πάνε για epic άρμεγμα και στον κινηματογράφο πρέπει από κάπου να ξεκινήσουν. Ο πόλεμος orc VS ανθρώπων είναι εκεί που ξεκίνησε το Warcraft οπότε γιατί όχι και στον κινηματογράφο έτσι ώστε να προσελκύσει και νέο κοινό σαν η νέα vanila fantasy ταινία μετά το Lord of the rings; 

Απο την στιγμη που το Wow εχει τεραστιο lore(με επιρροες απο παντου σιγουρα)το αρμεγμα παλι απο που προκυπτει????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμη που το Wow εχει τεραστιο lore(με επιρροες απο παντου σιγουρα)το αρμεγμα παλι απο που προκυπτει????

 

Καλά ρε είσαι σοβαρός και εσύ;! Θέλεις να τα πάρω κρανίο να 'ουμ';!;!;! Τί θα πει από που προκύπτει το άρμεγμα!;

Ακου να δεις "φιλαράκι", η bli$$ard ήταν καλή όταν είχε την blizzard north και έκαναν το diablo 2 και μετά το wow μέχρι tbc. Μετά επειδή είχανε σκοπό το κέρδος, διώξανε τα ιερά τέρατα ε και μετά άλλαξε και έγινε bli$$ard και θέλανε μόνο τα λεφτά μας, να τα 'κονομάνε και είπανε να κάνουν ταινία επειδή το ζήτησε η πλέμπα - casual - fucking noobs κοινό της bli$$ard, ε και έκανε ταινία από το 2006 και την ετοίμασαν τώρα για να μας αρμέξουν ρε παιδί μου.

Κατάρα στην bli$$ard και στα παιδιά τους! Άρμεγμα είναι επειδή το λέμε εμείς, το αληθινό κοινό που έχουμε μείνει ακόμα στο 2005. Τελεία και παύλα.

 

μπακ ιν μάι τάιμ και φακ λοτζικ. Μην το ψάχνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ενδιαφερουσα συνεντευξη του παραγωγου του Warcraft (και του BvS,etc)

 

http://collider.com/charles-roven-warcraft-movie-atlas-entertainment-interview/

 

δεν ξερω, αλλα μου φανηκε απολυτα ειλικρινης οταν απαντησε πως τα τελευταια screenings ηταν "extremely well received".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές οι αστειότητες πως μόνο από ένα σημείο και μετά η "τάδε" εταιρεία έψαχνε να βγάλει φράγκα ενώ πριν ήταν όλα για τους φανς και τους εαυτούς τους, κλπ πρέπει να σταματήσει.

 

Η εταιρεία πάντα έχει σκοπό να βγάλει χρήματα... το πως θα το κάνει είναι που μετράει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...