Προς το περιεχόμενο

Warcraft (Η ταινία)


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 948
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

την μουσικη την συνθετει ο Ramin Djawadi, ο οποιος ειναι υπευθυνος και για το σκορ των Game of Thrones, Iron Man,Pacific Rim, Person of Interest,κτλ, οποτε λογικα θα ξενερωσουμε.  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξ δεν είναι και χάνς αλλά κάτι κάνει και το παιδί. άσε που εάν ήταν χάνς θα είχαμε posts του στυλ "πάλι κοιμήθηκε επάνω στο όργανο όταν το έγραφε και ακούγεται έτσι κιου κιου κιου κιου"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ελπίζω η ταινία να ακολουθήσει το lore, γιατί είναι πολύ καλό όπως είναι. 

Προς το παρόν φαίνεται να το πηγαίνουν καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά, πέρα από τα posters δεν έχω δει τίποτα άλλο, ούτε και θα δω. Άντε ίσως το trailer το επίσημο, όταν βγει και εφόσον με διαβεβαιώσουν άλλοι ότι είναι περίληψη της ταινίας αλλά μία μικρή γεύση.

Συνήθως τα περισσότερα trailers, leaked videos, κλπ κλπ, χαλάνε την ομορφιά του να βλέπεις κάτι πρώτη φορά. Χαλάνε τη μαγεία και σου λένε σχεδόν όλη την ταινία.

Όπως ακριβώς δε μπαίνω σε beta, ptr κλπ.

Ας κάνουν ό,τι νομίζουν και θα τους κρίνω από το τελικό αποτέλεσμα.

  • Εγώ περιμένω να δω την ιστορία (από όποιο σημείο και αν την πιάσουν τελικά), περιμένω να δω επικές σκηνές και σκηνές δράσης. Δεν περιμένω φιλοσοφία, δε θέλω να αναλυθεί το νόημα της ζωής. Θέλω δράση αλλά και χαρακτήρες με βάθος.
  • Περιμένω ποιότητα αντίστοιχη με blizzard cinematics και ας έχει και cgi. Όταν άκουσα για Warcraft movie πραγματικά ήλπιζα ότι θα ήταν 100% CGI και να γίνει εντός blizzard (δηλαδή όπως κάνουν τα cinematics αλλά 2,5 ώρες :P ) αλλά είπαν να βάλουν και ηθοποιούς damn.
  • Θα ξενερώσω άμα δω ξενέρωτες ερμηνείες, απλοποιημένους χαρακτήρες και σενάριο και άμα δω χαζούς και υπερβολικούς διαλόγους (δηλαδή σαν το Star Wars: Phantom Menace και κάπως από διάφορα πιο προσφατα cinematics της blizzard όπου ο "κακός" μιλάει υπερβολικά πολύ και μας πρήζει τα @@ (βλ. deathwing, diablo στο diablo3 κλπ) και μοιάζουν με bullies που τελικά τρώνε το ξύλο της αρκούδας. Τα πολλά λόγια είναι φτώχια. Πολλά και ανούσια και επαναλαμβανόμενα λόγια = κακή υποκριτική.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λόγος που ούτε εγώ θέλω να βλέπω trailer. Μου αρκεί μια βαθμολογία στο imdb και 2-3 κριτικές φίλων (τις προτιμήσεις των οποίων εμπιστεύομαι) που όχι απλώς να μην έχουν spoilers, αλλά να μην αναφέρουν απολύτως τίποτα για το σενάριο της ταινίας.

 

Η λογικά μετά είναι απλή.

 

Πάνω από 8.5, πάω σινεμά οπωσδήποτε. Εννοείται χωρίς να ξέρω απολύτως τίποτα άλλο για την ταινία.

Από 8.0 έως 8.4 πάω σινεμά ανάλογα με τα κέφια και τη διάρκεια της ταινίας (για 3+ ώρες πάω, για <2 με τίποτα).

Από 7.5 έως 7.9 τη βλέπω σπίτι όταν με το καλό κυκλοφορήσει σε HD 5-10GB.

Από 7.0 έως 7.4 τη βλέπω σε streaming σε Popcorntime ή Raspberry Openelec στα γρήγορα.

Από 6.9 και κάτω δεν ασχολούμαι καν εκτός και οι φίλοι μου πουν ότι η ταινία είναι πολύ υποτιμημένη.

 

Μακάρι το Warcraft να βρεθεί έστω στις 3 πρώτες κατηγορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει ψηφίσει μεγάλο δείγμα (30k+)

και

αν δεν είναι ταινία του Nolan (ό,τι σκατά και να βγάλει θα πάρει 8,5+)

και

αν δεν είναι ταινία με σούπερ ήρωες (όπου το 2.0 ξαφνικά γίνεται 8.0) ,

τότε ναι. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά αλλά πως θα το κάνω αυτό αν δεν έχω δει την ταινία και δεν θέλω να ξέρω τίποτα για αυτή; Ούτε καν ποιοι παίζουν, ούτε καν τι γίνεται στο σενάριο;

 

Όταν πήγα να δω το Interstellar δεν ήμουν καν σίγουρος ότι έχει κυρίως σχέση με το διάστημα (το κατάλαβα όταν είδα την αφίσα την ώρα που έμπαινα στο σινεμά). Όταν είδα το Inception δεν ήξερα καν ότι έχει σχέση με όνειρα. Ομοίως για το Μαύρο Κύκνο, το Hugo και λίγες ακόμα καλές ταινίες που είδα τα τελευταία χρόνια. Δεν ξέρω αν όλες έπρεπε να πάρουν τόσο υψηλές βαθμολογίες, πάντως με εξαίρεση το Avatar (που βαρέθηκα απίστευτα λόγω "πλοκής" και, γκουχ, "σεναρίου") όλες οι υπόλοιπες άξιζαν τον κόπο.

 

Περίπου το ίδιο κάνω όταν φτιάχνω κατάσταση για να δω ταινία στο σαλόνι, δεν θέλω να έχω την παραμικρή ιδέα για το τι θα γίνει. Ομοίως και για τα βιβλία που διαβάζω (θέλω μόνο μια βαθμολογία από Goodreads, Amazon κλπ αρκεί φυσικά να ξέρω ότι είναι και του γούστου μου, πχ. βιογραφία, scifi, ιστορία, epic fantasy κλπ και όχι τύπου 50 shades of τρέχα γύρευε). Ο καθένας έχει τα κουσούρια του. Το ίδιο θα κάνω και με το Warcraft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη εσυ πας να δεις μια ταινια χωρις να γνωριζεις με τι θεμα διαπραγματευετα η σε τι ειδος ανηκει; το premise μιας ταινιας δεν ειναι σποιλερ, ξερεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...