Προς το περιεχόμενο

Iphone αξιζει τελικα ??


panosmania

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλεπω οτι τα τελευταια 2 χρονια εχει γινει της μοδας το iphone , οπου και αν κοιταξεις το βλεπεις σε οποια καφετερια και να πας θα δεις ενα ακομα και στις ταινιες εχει γινει πλεον το κινητο του πρωταγωνιστη ... Αν και κοροιδευα οποιον ειχε iphone τελευταια σκεφτομαι μηπως επαιρνα και γω να δω πως ειναι το os , το θεμα μου ομως ειναι μηπως ειναι λιγο υπερεκτιμημενα γιατι κατα καιρους ακουω το iphone μου εβγαλε ασπρη οθονη ,χαλασε η δονηση , το μικροφωνο κτλ ... δηλαδη συγνωμη παει καποιος και δινει 450-700 ευρω για ενα κινητο που υστερα πχ απο 1-2 χρονο χρησεις χαλαει το μικροφωνο δλδ τι ημερομηνια ληξεις εχουν για να πας να παρεις καινουργιο μετα.. μη μιλησω για την εγγυηση 1 χρονο δινουν σε μας ενω στην αμερικη 2 .. εχετε παρατηρησει ποτε αρχιζουν τα προβληματα σε ενα iphone πχ μετα τον 1 χρονο που εχει παρελθει η εγγυηση? αξιζει να το αγορασεις μεταχειρισμενο? εμενα αυτο που μ αρεσει ειναι το 4s αν και τωρα που ξανανεβασανε τις τιμη του μακρια και αγαπημενη εως ωτου πεσει σε λογικη τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν θα επαιρνα για κανενα λογο iphone... Να δωσω 600 ευρω για μια κλειδωμενη συσλευη μου φαινετε βλακεια.. Andoid και παλι android

 

Πιασε ενα iphone και δουλεψε το για λιγες μερες και μετα πες μου για την μαλ@κια το adroid...400 ευρω βρισκεις καλο 4s, με 200 ευρω παιρνεις adroid. Οτι πληρωνεις παιρνεις ομως!! ;)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως σε όλα τα καταναλωτικά αγαθά κι εδώ ισχύει πως ότι πληρώνεις παίρνεις.. 

 

Μπορεί να χαλάει καμιά δόνηση, καμιά οθόνη αλλά σκέψου πόσοι στον κύκλο σου έχουν iphone και πόσοι android.. Εμένα στα 10 άτομα που ξέρω οι 5 τουλάχιστον έχουν iphone και ζήτημα οι 1-2 android.. Οπότε στατιστικά τι είναι πιο πιθανό να ακούσω ότι χάλασε?

Τουλάχιστον έχεις 2ετή εγγύηση και καλύπτεσαι αν δεν φταις εσύ..

 

Σκέψου να πάρεις κινητό andoird και από την πρώτη μέρα να μην σου βγάζει η μπαταρία 24ώρο.. Εκεί να δεις πίκρα και δεν φτιάχνεται κιόλας.. Σκέψου μετά να κολλήσεις κανά malware σαν αρχάριος και να σου κλέψουν επαφές, μηνύματα, φωτογραφίες.. 

 

Το καλύτερο είναι αν έχεις καλούς φίλους να πάρεις 3 μέρες το ένα τρεις μέρες το άλλο και να αποφασίσεις ο ίδιος.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το παρεις !

Η χειροτερη συσκευη ever ειναι ,ασχημη ,αργη, με χαλια OS γεματο bug.Για αυτο αλλωστε εχει πουλησει ελαχιστα κομματια απο τοτε που βγηκε  και η μικρη εταιρεια που το κατασκευαζει παει για κλεισιμο.Επισης οσοι το αγοραζουν ειναι θυματα της μοδας ,οπαδοι του καπιταλισμου ,ασχετοι και δεν ξερουν να κανουν εξυπνες αγορες.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Me 400 ευρώ αγορΖεις Xperia t και με 550 το v .πιασε ένα από αυτά στα χέρια σου και μετά πιασε ένα iPhone.. Τότε αποφασίζεις..

 

επειδη εχω πιασει στα χερια μου ολα αυτα τα κινητα που λες ειναι μια φτηνη απομιμιση καποιων δυνατοτητων του iphone και τιποτα αλλο, χωρις να το ακουμπανε ουτε στο ελαχιστο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχισαν ολοι οι iphonaκιδες τις ειρωνιες :mellow: εγω δεν ξερω για σονυ για μοτοφολα κ lg ξερω οτι μια σαμσουνγ με κατι γαλαξιες σ τα πατησε κατω τα αιφον των 700+ ευρω.οσο για το os ναι ειναι καλυτερο απο το android αλλα οχι για πολυ.

κ αυτο με την μοδα που ειπες ξαναπεστο...ειναι μοδα,το 60% δεν ξερουν να το χρησιμοποιουνε καν το τηλεφωνο.Ζητημα να εχω ακουσει 5-10 iphone να χτυπανε με διαφορετικο ηχο κλησης..Οποιος καταλαβε καταλαβε...κ μην αρχισετε τις τρελες σας δεν το εχεις πιασει στα χερια σου κτλπ ειχα iphone 4.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχισαν ολοι οι iphonaκιδες τις ειρωνιες :mellow: εγω δεν ξερω για σονυ για μοτοφολα κ lg ξερω οτι μια σαμσουνγ με κατι γαλαξιες σ τα πατησε κατω τα αιφον των 700+ ευρω.οσο για το os ναι ειναι καλυτερο απο το android αλλα οχι για πολυ.

κ αυτο με την μοδα που ειπες ξαναπεστο...ειναι μοδα,το 60% δεν ξερουν να το χρησιμοποιουνε καν το τηλεφωνο.Ζητημα να εχω ακουσει 5-10 iphone να χτυπανε με διαφορετικο ηχο κλησης..Οποιος καταλαβε καταλαβε...κ μην αρχισετε τις τρελες σας δεν το εχεις πιασει στα χερια σου κτλπ ειχα iphone 4.

 

οσοι τα λενε αυτα απλα δεν ξερουν να τα χρησιμοποιούν...και οχι δεν ειμαι iphonakias...πηρα samsung s3 και μετα απο 1 βδομαδα το εδωσα οσο οσο γιατι δεν με καλυπτε καθοολου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι τα λενε αυτα απλα δεν ξερουν να τα χρησιμοποιούν...και οχι δεν ειμαι iphonakias...πηρα samsung s3 και μετα απο 1 βδομαδα το εδωσα οσο οσο γιατι δεν με καλυπτε καθοολου!

Οσοι ειναι power users στα android τα iphone τα παιζουν στα δαχτυλα.. :devil: κ το οτι δεν σε καλυψε εσενα το GLX S3 δεν σημαινει οτι δεν ειναι καλο τηλεφωνο :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο S2 σε S3 και τωρα σε αιφον 5. Προσωπικα παντα δε θα εδινα ΠΟΤΕ τοσα λεφτα για αυτο το κινητο-και γενικα για κινητο-. Το πηρα μεσω επιδοτησης απο τη δουλεια, και εβαλα 110€. Τωρα τι να σου πω. Να πω οτι ειναι ψεματα οτι εχει γινει μοδα; Δεν ειναι ψεμα. Με καλυπτε περισσοτερο το σ3 εμενα σαν κινητο. Οσο για τη μπαταρια τωρα αν πιασεις το 5 θα δεις οτι δε βγαζει μερα με τιποτα. Τωρα το να κολλησεις malware κλπ κατεβαζοντας εφαρμογες απο το μαρκετ και ειδικα τις γνωστες ειανι λιγο δυσκολο -αλλα δεν λεω οτι δε γινεται-. Ακουω παρα παρα πολλους να λενε για την ποιοτητα κατασκευης του μηλου -η οποια ειναι απιστευτη σε σχεση με του σ3-. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δινεις 700€ και το εχεις σε σιλικονη(!). Ας μη κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας, οι μισοι+ δε ξερουν να χρησιμοποιησουν πληρως ενα αιφον ή ενα σ3 ή γενικα ενα highend κινητο. 

 

Αν θες κινητο να μπαινεις φβ και ιντερνετ δες και κατι αλλο εκτος του αιφον. Θεωρω υπερβολικα τα λεφτα για να μπαινεις φβ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά φίλε μου τώρα με το θέμα που άνοιξες τι περίμενες; Είναι λογικό να γίνει σφαγή εδώ μέσα και εσύ δεν θα πάρεις καμία απολύτως απάντηση. Το τι αξίζει και το τι όχι είναι καθαρά υποκειμενικό. Ψάξε λίγο, δες τις συσκευές που σε ενδιαφέρουν, πήγαινε σε καταστήματα δοκίμασε τες, και βγάλε μία απόφαση μόνος σου. Το τι θα επιλέξεις είναι καθαρά με ποιο σε εξυπηρετεί καλύτερα, ποιο καλύπτει τις ανάγκες σου και ποιο σου ταιριάζει εσένα καλύτερα. Τώρα ότι και να σου πούνε οι haters και οι funboys δεν έχει καμία απολύτως σημασία. Επίσης δεν έχει καμία απολύτως σημασία το αν έγινε μόδα ή όχι. Εσύ κοιτάς να πάρεις αυτό που σε βολεύει όπως είπα και παραπάνω. Δες τα δύο λειτουργικά ψάξε για το root του android και για το jailbreak του ios. Δοκίμασε τα και αναλόγως πράξε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εγω ειμαι αναμεσα σε s3 και 4s ,τα χρηματα που θα διεθετα το πολυ ειναι μεχρι 450 ευρω ... αλλα το εχουν γαμησει το θεμα πριν 2-3 μηνες αν θυμαμαι καλα εβρισκες το 4s με 450-460 ευρω στο skourtz και τωρα πηγε στα 550 δλδ ημαρτον ... ολοι κραζετε iphones και τα android κανεις ομως δεν αναφερει τυχον προβληαμτα που εχει βγαλει το iphone και λεγοντας προβληματα αναφερομαι στην ασπρη οθονη ,χαλασμενη δονηση , μικροφωνο κτλ και αναφερομαι στα iphones γιατι δεν εχω ακουσει στα adroid κατηγοριας s3 κτλ (που εχει και καλυτερα χαρακτηριστικα οσο αφορα το hardware) να εχει χαλασει η δονηση , το μικροφωνο μια να δουλευει μια οχι και μην αρχισετε και λετε οπως αναφερε ενας σε ενα αλλο Post τα προβληαμτα αυτα δεν τα βλεπεις στ android επειδη οι περισσοτεροι εχουν iphone μην τρελαθουνε iphone δεν βρισκεις καινουργιο κατω απο 400 ευρω ενω ενα αξιοπρεπες android οπως το xperia sole το βρισκεις με 205 ευρω αυτην την περιοδο ... και δεν πιστευω ο καθενας μας να μπορει να δωσει 400 ευρω για να παρει ενα iphone 2 γενιες πισω το οποιο δεν αξιζει κιολας.

 

Εγω παντως δεν βλεπω τα android κινητα (samsung,sony κτλ) να χαλανε σε σε κατι τοσο απλο οπως η δονηση ... ειναι δυνατον 2013 ειμαστε, και καλα παιρνεις ενα hi-end iphone δινεις 500 ευρω και τι σου χαλαει η δονηση και το μικροφωνο ειναι ξεφτιλα και καποιος που θα δωσει 200 για ενα κινητο με ισαξιες δυνανοτητες θα του κρατησει πολυ περισσοτερο και θα εχει και εγγυηση 2 χρονια εναντι του ενος των iphone

 

κατσε ρε φιλε tablet τι μην σπαμαρω το site απο οσο γνωριζω δημιουρθηκε για την ανταλλαγη αποψεων οσο αναφορα τα θεματα τεχνολογιας αλλα και γενικοτερα αμα το Post που ανοιξα δεν σου αρεσει η το θεωρεις γελοιο τοτε μην το κοιτας μην αναφερεις την αποψη σου ... δλδ οταν εσυ θα εχεις μια απορια η μια αποψη την οποια θα θελεις να μοιραστεις εγω θα πρεπει να σου κανω αναφορα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα φιλε μου πρωτα απ'ολα το τηλεφωνο το διαλεγεις για οτι σε βολευει.Τα iphone δεν ειπε κανεις οτι δεν ειναι καλα τηλεφωνα κ προς Θεου ολα τα τηλεφωνα βγαζουν προβληματα απλα στα iphone απο την στιγμη που ειναι τοσο υπερκοστολογημενο ειναι απαραδεκτο να βγαζει τετοια προβληματα.Τα μηλοφωνα εχουν το πλεονεκτημα (για καποιους)οτι ειναι compact κ το OS του.Το θεμα ειναι εσυ για τι το θες το τηλεφωνο.Πες μου για τι το προοριζεις να σε βοηθησω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...