Προς το περιεχόμενο

Λαστιχάκι γυαλοκαθαριστήρων


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ χρήσιμη η πληροφορία αυτή, thanx φίλε, άρα πρέπει να έχω έναν υαλοκαθαριστήρα μαζί μου για να δώ εάν κάνει ε;

Καλό θα είναι να πας να ψάξεις με δείγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εδω θεωρώ οτι κάνετε ενα σοβαρό λάθος.

 

Αγοράζοντας λάστιχο υαλοκαθαριστήρων (μόνο λάστιχο και οχι το μακτρο) τότε ουσιαστικά ετοιμάζετε το δρόμο για προβλήματα.

 

Πλεονεκτήματα αγοράζοντας μόνο λάστιχο

 

Τι βγάζετε φτηνά ..οκ

 

Μειονεκτήματα

 

Θα σας χαλάσει πολύ γρήγορα αφού όλο το κόλπο είναι η σωστή εφαρμογή του λάστιχου πάνω στο μάκτρο. Αγοράζοντας λοιπόν μεμονωμένα λάστιχο δεν μπορεί να εφαρμόσει τέλεια και σιγά σιγά θα φθαρεί. Δυστυχώς.

Άρα θα χρειαστεί να ξαναγοράσετε πολύ σύντομα και πολλές φορές την ίδια χρονιά!!

 

Το κόστος για αλλαγή υαλοκαθαριστήρων είναι πια χαμηλό. Εγώ προσωπικά πηγαίνω σε 2 μεγάλα e-shops ​​​π.χ

 

Bestpriceparts.gr Ελληνικό αλλά καλό

 

Mrauto.gr Πολυεθνική εταιρεία

 

και  αγοράζω από εκεί γιατί έχουν πολύ καλές τιμές και εγγύηση για 2 χρόνια.

 

Το κλειδί είναι ότι με 5 ευρώ παραπάνω  αγοράζετε το μάκτρο και τα λάστιχα μαζί και έχετε το κεφάλι σας ήσυχο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντίλογος:

Αλλαζω μόνο λάστιχα, μια φορα ανα 1.5-2 χρονια (με κόστος 2 ευρώ τη φορά) κι όχι πολλαπλές φορές το χρόνο όπως γράφτηκε, σε όλα μας τα αυτοκίνητα, εδώ και παρα πολλά χρόνια και δεν υπάρχει κανενα πρόβλημα απολυτως.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εάν αλλάξεις υαλοκαθαριστήρες βεβαιώσου να πάρεις τύπου aero. αυτοί έχουν το καλό πως μπορείς να αλλάξεις μόνο λάστιχο που έχει 1 ευρώ το μέτρο. ορισμένα αυτοκίνητα όπως audi a3 ,citroen c4 , έχουν υαλοκαθαριστήρες που δεν αλλάζει μόνο το λάστιχο. έχω αλλάξει σε φίλους και έχω βάλει τύπου aero , μία φορα τα έσκασαν αλλά από τότε αλλάζουν μόνο λαστιχο. το κακό είναι πως δεν κρατάει πολύ καιρό ειδικώς το πίσω, το οποίο το άλλαξα σε 2 μήνες. προσ το παρον 4 μήνες οι μπροστινοί και είναι ακόμη μία χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχε υπ' όψην σου ότι σε μερικά αυτοκίνητα αυτό το ανταλλακτικό ξεπερνά τα 100ευρω, οπότε και 10 λάστιχα να αλλάξω, που λέει ο λογος, κερδισμένος θα ειμαι

 

Αυτήν την στιγμή είμαι στον τρίτο χειμώνα με χημα λάστιχα κανένα προβλημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του jumbo τα ανταλλακτικά λάστιχα δεν είναι καλά.

Καλύτερα από το praktiker, εχει 2-3 διαφορετικες μαρκες, έχουν και γραφίτη πάνω και δεν κάνουν το παραμικρό τρίξιμο κατά τη λειτουργία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και λέω γω τώρα, οκ της  Βοsch οι υαλοκαθαριστήρες κοστίζουν 40-50 ευρώ και είναι όντως πανάκριβοι. Μόνο τα λάστιχά της δεν μπορεί να τα προμηθευτεί κανείς; Το λέω γιατί όντως είναι ποιοτικά, καλύτερα από τα φθηνά που πήρα πριν 3χρόνια από το Praktiker. Άντεξαν 3 χρόνια μεν αλλά από το 2χρόνο έτριζαν, ενώ της Bosch (τα μαμίσια που είχε το αμάξι) άντεξαν 4χρόνια και μόνο στο τέλος λίγο έτριζαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχε υπ' όψην σου ότι σε μερικά αυτοκίνητα αυτό το ανταλλακτικό ξεπερνά τα 100ευρω, οπότε και 10 λάστιχα να αλλάξω, που λέει ο λογος, κερδισμένος θα ειμαι

 

Αυτήν την στιγμή είμαι στον τρίτο χειμώνα με χημα λάστιχα κανένα προβλημα

 

Για Honda civic του 2007 δεν υπηρχε στην αγορα ανταλακτικο ολου του υαλοκαθαριστηρα και εδωσα στην Honda 30 ευρω μονο για αλλαγη λαστιχου !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 ευρω για ενα λαστιχο λολ

 

 

Δεν υπηρχε αλλη λυση καιι το εψαξα παρα πολυ καλα. Διπλα μου ειναι μια εισαγωγικη ειδων αυτοκινητου (υαλοκαθαρστηρες , ψαθες , καλυματα κλπ)  και ο γιος ειχε το ιδιο αμαξι αλλα δεν υπηρχε κατι στην αγορα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...